Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant236
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant67
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać453
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Aneta Kuberska-Bębas
1
8,2/10
Pisze książki: religia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,2/10średnia ocena książek autora
74 przeczytało książki autora
150 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie
Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas
8,2 z 66 ocen
222 czytelników 11 opinii
2018
Najnowsze opinie o książkach autora
Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie Grzegorz Strzelczyk
8,2
Książka jest dla mnie rzetelnym wyjaśnieniem wielu tematów z którymi zmaga się dzisiaj Kościół w odniesieniu do konkretnej i rzetelnie przedstawionej wiedzy teologicznej. Równocześnie jest zaprezentowana w taki sposób, że niespecjalista nie zgubi się w gąszczu niezrozumiałych terminów. Ksiądz Strzelczyk uruchamia wyobraźnię czytelnika używając porównań, które obrazują trudniejsze zagadnienia teologiczne. A na dodatek książka zawiera wątki osobiste i przykłady z życia wzięte co według mnie zdecydowanie umila lekturę. Zdecydowanie będę jeszcze do tej książki wracać i czytać jej fragmenty z przyjemnością.
Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie Grzegorz Strzelczyk
8,2
Bardzo odpowiada mi mówienie o wierze wprost.
Kilka cytatów:
Ludzie potrzebują, by pasterz pomógł im związać słowo Boże z ich codziennym doświadczeniem. Jeżeli wierzymy, że Duch Święty mówi w Kościele, jeżeli wierzymy, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, to znaczy, że moc Ducha Świętego może być aktywizowana w nas teraz, na okrągło. Kiedy się więc zbieramy na liturgii, następuje koncentracja, moment, kiedy jest największa szansa, żeby Duch przemówił do Kościoła. I mamy prawo oczekiwać, że ten, który wyjdzie na ambonę, powie coś od Ducha, a nie wyrecytuje kazanie ściągnięte z internetu.
Moje życie polega na tym, żeby być jak najbliżej, jak najbardziej z Chrystusem, jak najbliżej z moimi bliźnimi i dla nich. (...) My nie jesteśmy chrześcijanami dla jakiejś idei, jesteśmy chrześcijanami ze względu na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i dla naszych braci i sióstr
Judaizm Starego Testamentu jest religią, w której powodzenie zemskie jest znakiem Bożego błogosławieństwa. Dopiero Jezus z tym zdecydowanie zerwie. I wtedy będzie możliwe zrozumienie preferencji Boga nie tylko wobec ubogich, ale także wobec grzeszników. To jest niemożliwe, dopóki przyjmujemy, że powodzenie w świecie jest znakiem błogosławieństwa.
Duch zawsze będzie prowadzić do pytania, jakie jest moje miejsce we wspólnocie i jak mogę służyć innym. I kim są ci, którym mam służyć.
Przez sakramenty Duch Święty przedłuża [aż do naszych czasów] obecność i działanie Chrystusa i nam je udostępnia.