Najnowsze artykuły
Artykuły
Tokarczuk obok Kafki, Bułhakowa i Orwella. Polska powieść wśród 100 najlepszych książekKonrad Wrzesiński17Artykuły
Nadchodzą święta, a z nimi czytelnicze promocje. Odwiedź te księgarnie online i znajdź swój prezent!LubimyCzytać1Artykuły
„Akademia Pana Kleksa” nadchodzi. „Diuna 2” z oficjalnymi plakatamiKonrad Wrzesiński3Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać12
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Nezar Al Sayyad

1
6,9/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,9/10średnia ocena książek autora
15 przeczytało książki autora
88 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kair. Historie miasta Nezar Al Sayyad 
6,9

Książka umożliwia spojrzenie na największe miasto Bliskiego Wschodu i Afryki z innej perspektywy niż ma przeciętny turysta. Historia miasta potraktowana jest głównie jako historia przemian jego zabudowy i architektury wynikających z planowanych i nie planowanych decyzji panujących. Dzięki książce można poznać przyczyny takiego a nie innego układu miasta, zachowania wybranych zabytków i zniszczenia innych. Nie pominięto w niej tez informacji o ludziach zamieszkujących miasto. Minusem jest wchodzenie przez autora czasem w nazbyt detaliczne opisy architektury poszczególnych budowli (np. szczegółowe opisy detali fasady),przez co skutecznie rwie się narracja, a czytanie czasami nuży. Plusem są liczne fotografie i zamieszczone w każdym rozdziale mapy przedstawiające miasto w danym okresie historycznym – szkoda, że mapy i wszystkie inne ilustracje są czarno-białe.
Kair. Historie miasta Nezar Al Sayyad 
6,9

Ciekawa perspektywa narracyjna w książce będącej czymś na kształt biografii miasta. Mianowicie autor próbował opisać dzieje miasta biorąc za punkt wyjścia i dojścia jego architekturę. Ponieważ nigdy nie byłem w Kairze było to dla mnie z jednej strony interesującej, a z drugiej niezmiernie nużące. Po lekturze muszę przyznać, że znużenie jednak dominowało, choć sam język (i tłumaczenie) było niezwykle żywe i wciągające, to jednak zbytnie roztrząsanie detali zupełnie wybijało z wątku. Niemniej jednak książka była interesująca, bo przez biografię miasta mogłem raz jeszcze spojrzeć na historię samego Egiptu i lepiej zrozumieć czemu dziś jest tym czym jest.