Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jurij Czirkow
1
7,4/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Urodzony: 25.11.1919Zmarły: 11.08.1988
Jurij Iwanowicz Czirkow - ur. 25.11.1919r. w Orłowie. Jako 15-latek został skazany na 3 lata łagrów za rzekome przygotowywanie zamachu na sekretarza Komunistycznej partii Ukrainy i tow. Stalina. Sołowiecki Obóz Specjalnego Przeznaczenia gwałtownie zakończył jego dzieciństwo i rozpoczął wieloletni okres uwięzienia, zesłania i ograniczenia wolności. Dopiero 10 grudnia 1955 dostał oficjalne zaświadczenie o zwolnieniu, usunięciu z rejestru karnego, uniewinnieniu i rehabilitacji. W 1956 - obrona pracy doktorskiej. 1966 - obrona pracy doktorskiej w dziedzinie nauk geograficznych. 1968 - nominacja profesorska. 1970 - objęcie kierownictwa Katedry Meteorologii i Klimatologii na Akademii im. Timiriajewa.
7,4/10średnia ocena książek autora
8 przeczytało książki autora
13 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Człowiek z nieludzkiej ziemi Jurij Czirkow
7,4
Książka długo przeleżała na mojej bibliotece, ale żałuje, że nie przeczytałem jej wcześniej. Jeśli chodzi o tematykę łagrów daje jej ocenę 10/10. Opowieść jaką chce nam przedstawić Jurij budzi we mnie ogromne zdumienie, plastyczność z jaką posługuje się autor, opis życia, krajobrazy tamtych czasów otworzyły przed moimi oczami obraz nieludzkiej ziemi, jakiej przyszło żyć ludziom w tamtych czasach. Szkoda tylko, że jest to jedyna książka tego autora.
Gorąco polecam, dodaje do ulubionych!
Człowiek z nieludzkiej ziemi Jurij Czirkow
7,4
Chociaż książka jest wspomnieniem z zesłania do łagrów, tak właściwie jest to książka o życiu i jego pięknie. Jak napisał autor: "Myślę, że tylko łagry i więzienia dają możliwość pełnego docenienia szczęścia, jakiego dostarcza obcowanie z mądrymi, dobrymi i inteligentnymi ludźmi - szlachetnymi perłami na śmietnisku chamstwa. Jestem prawdziwym szczęściarzem, że mogę znajdować się wśród takich ludzi, że kocham niezwykłą dziewczynę i doznaję uroku nocy w dziewiczym lesie, daleko od łagru, strażników oraz obozowego moralnego bagna i grubiaństwa." Tylko niezwykłe charaktery, o silnym kręgosłupie moralnym potrafią tak napisać po 20 latach pobytu na zesłaniu.