Najnowsze artykuły
Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Reportaż, publicystyka, biografiaLubimyCzytać4Artykuły
Trzy książki jednego autora w top 10, w tym nowość na szczycie. Trendy listopada 2023Ewa Cieślik4Artykuły
Lecha Wilczka patrzenie na Simonę Kossak i puszczę. Patrzenie, które trwa w fotografiach i opowieściRemigiusz Koziński5Artykuły
Książki pod patronatem Lubimyczytać polecają się na MikołajkiLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Gail A. Eisnitz

1
8,0/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,0/10średnia ocena książek autora
1 przeczytało książki autora
12 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2006
Slaughterhouse: The Shocking Story of Greed, Neglect, and Inhumane Treatment Inside the U.S. Meat Industry
Gail A. Eisnitz
8,0 z 1 ocen
12 czytelników 1 opinia
2006
Najnowsze opinie o książkach autora
Slaughterhouse: The Shocking Story of Greed, Neglect, and Inhumane Treatment Inside the U.S. Meat Industry Gail A. Eisnitz 
8,0

Sięgnęłam po tę książkę po obejrzeniu filmu “Earthlings” o warunkach, w jakich przetrzymywane i zabijane są zwierzęta na potrzeby ludzi. Ta książka opisuje to, co się działo w amerykańskich rzeźniach w latach 90-tych. Nie muszę mówić, że działy się straszne rzeczy, że wymienię tylko te najgorsze: fatalne warunki transportu i rozładunku zwierząt, bezsensowne okrucieństwo pracowników rzeźni (bicie zwierząt za to, że nie chcą wyjść z ciężarówki na przykład),niestaranne ogłuszanie, co prowadzi do tego, że zwierzęta są żywe w etapach “produkcji”, kiedy to już dawno powinny być ogłuszone lub martwe. A przede wszystkim pazerność na kasę właścicieli rzeźni i całego przemysłu mięsnego, która prowadzi do przyspieszania linii produkcyjnej tak, że pracownicy nie mogą nadążyć. Dodatkowo mowa jest o niehigienicznych warunkach uboju, co powoduje zakażenie mięsa i poważne choroby konsumentów. Ostatnia rzecz to warunki zagrażające życiu pracowników - najbardziej obrazowe to żywe zwierzęta dyndające na łańcuchach, próbują się uwolnić, co im się czasem udaje i spadają na głowy pracowników przy taśmie - wyobraźcie sobie takiego byka lądującego na czyjejś głowie.
Autorka próbowała zainteresować tematem telewizję, ale ze słabym skutkiem. Dopiero jej pracodawca (NGO walcząca o humanitarne warunki dla zwierząt) wsparła ją w jej działaniach i dzięki temu mogła napisać książkę i dotrzeć do szerszej publiczności.
Mam szczerą nadzieję, że warunki uboju opisane w tej książce przeszły już do historii, aczkolwiek nie wybieram się do żadnej rzeźni, żeby to sprawdzić. Książka bardzo wciągająca, chociaż makabryczna.