Najnowsze artykuły
Artykuły
Nagroda Nike 2023: Zyta Rudzka laureatkąLubimyCzytać3Artykuły
Wyzwanie czytelnicze Lubimyczytać. Temat na październik 2023Anna Sierant2011Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: październik 2023Konrad Wrzesiński2Artykuły
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniachAnna Sierant92
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Amelia Kowalczyk

1
10,0/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
10,0/10średnia ocena książek autora
1 przeczytało książki autora
4 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2014
Syndrom poaborcyjny. Jak żyć po przerwaniu ciąży?
Amelia Kowalczyk
10,0 z 1 ocen
5 czytelników 1 opinia
2014
Najnowsze opinie o książkach autora
Syndrom poaborcyjny. Jak żyć po przerwaniu ciąży? Amelia Kowalczyk 
10,0

Książka potrzebna. Świadczy o tym m.in. przykład kobiety, od której ją pożyczyłam, a która sama zna ten mechanizm z autopsji. Posłużę się tylko kilkoma wartościowymi cytatami:
“Aby zrozumieć syndrom poaborcyjny, trzeba choć z jedną kobietą przejść przez jej doświadczenie aborcji krok po kroku… “ - Włodzimierz Fijałkowski
"Społeczne dyskusje dotyczą zazwyczaj tylko jednego aspektu aborcji - prawa do jej dokonania. Bardzo rzadko podejmuje się temat jej konsekwencji, zwłaszcza psychicznych.Uświadomienie sobie reperkusji zabiegu przerywania ciąży mogłoby odwieść wiele kobiet od podjęcia decyzji o jego dokonaniu."
“Aborcja jest uśmierceniem nie jednej, ale dwóch osób, jest to rzeczywista śmierć dziecka, a równocześnie “śmierć” matki.”
"Według WHO na świecie dokonuje się rocznie od 40 - 60 milionów aborcji. Podobna liczba osób zginęła podczas II wojny światowej. W tym przypadku nie jest żadną przesadą mówienie o holokauście nienarodzonych.(...) Corocznie około 240 milionów osób jest powiązanych z aborcją"
"Wydawać by się mogło, że kobieta, która świadomie podejmuje decyzję o przerwaniu ciąży, nie chce dziecka, a więc po zabiegu powinna odczuwać przede wszystkim ulgę,tymczasem w większości wypadków po chwilowej uldze przychodzą ogromne cierpienia."
"Kobiety, które abortowały, pod pręgierzem opinii publicznej ukrywają swoje cierpienia, przeżywając je w samotności. Niekiedy nawet nie uświadamiają sobie, że inne osoby doświadczają tego samego. Upowszechnienie informacji o zespole poaborcyjnym może pomóc kobietom, które przerwały ciążę, uporać się z cierpieniem, a tym, które rozważają taką możliwość - podjąć decyzję ocalającą życie."