Najnowsze artykuły
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant64
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać425
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać47
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michael Bair
34
6,0/10
Pisze książki: komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,0/10średnia ocena książek autora
342 przeczytało książki autora
180 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Amerykańska Liga Sprawiedliwości JLA: Rok pierwszy - Część 1
6,4 z 79 ocen
148 czytelników 11 opinii
2017
Najnowsze opinie o książkach autora
Kryzys tożsamości Brad Meltzer
7,8
Po takie historie sięgam do komiksów. ,,Kryzys tożsamości,, bardzo mi się spodobał, pod każdym aspektem: wizualnym, fabularnym. Pokrótce, rysunki są piękne, szczegółowe oraz pasujące do klimatu komiksu. Fabuła to zawiła intryga, która kończy się w bardzo nieoczekiwany sposób, ale pod koniec nie miałem wrażenia niespójności fabularnej. Większość dialogów ma wpływ na historię, nie miałem wrażenia straconego czasu na ani jeden z kartek komiksu. Czytając, czułem narastające napięcie wśród bohaterów. Komiks chwilami zaskakuje, ponieważ nie boi się uśmiercać ważnych postaci dla świata komiksów. Czytałem komentarze, w których czytelnicy narzekają na mnogość postaci, cóż ja nie miałem takiego wrażenia, większość bohaterów jest tylko tłem, a główne postacie są mocno nakreślone, więc czytelnik dobrze wie, na jakiego herosa zwrócić uwagę. Komiks polecam każdemu, mogę nazwać go jednym z moich ulubionych.
Kryzys tożsamości Brad Meltzer
7,8
„Kryzys tożsamości” był jednym z pierwszych kamyków, który doprowadził do wielkiej lawiny w uniwersum DC o nazwie „Nieskończony kryzys”. W momencie swojej publikacji „Kryzys…” spotkał się z mieszanym przyjęciem z uwagi na dosyć odważne zmiany w przeszłości bohaterów. Sam lata temu czytałem streszczenie i wtedy ta miniseria wywarła na mnie duże wrażenie. Jak jest teraz?
W życiu jednego z superbohaterów dochodzi do tragedii. Pozostali herosi postanawiają ruszyć w poszukiwaniu zdrajców. Najprawdopodobniej cała sprawa powiązana z pewnym sekretem Ligi Sprawiedliwości.
Tajemnica jaką skrywają bohaterowie początkowo wydaje się bardzo błaha. Można łatwo zrozumieć motywacje herosów i uznać to za niepotrzebne wyolbrzymianie sprawy. Jednakże wraz z rozwojem fabuły można się przekonać, iż tak naprawdę miało to o wiele większe znaczenie i wywołało duże reperkusje. Naprawdę jest to smutne do czego mogą doprowadzić dobre intencje.
Sam wątek śledztwa też jest całkiem wciągający. Wskazywani są kolejni podejrzani, a czytelnik zastanawia się, o co tu naprawdę chodzi. Kiedy jednak dochodzi do ostatecznego rozwiązania można czuć się trochę rozczarowanym. Wyjaśnienie jest mocne i ma sens, ale wydaje się trochę wzięte znikąd.
Bardzo podobała mi się tu warstwa obyczajowa. Zarówno superbohaterowie, jak i superzłoczyńcy pisani są tu jak postacie z krwi i kości. Mają swoje słabości i mocne strony, więc czytelnik może łatwo z nimi empatyzować. Sam nie spodziewałem się jak bardzo poruszy mnie wątek Kapitana Boomeranga.
Rysunki Ragsa Moralesa są dosyć nierówne. Bardzo dobrze pokazuje sceny akcji, a także bardziej dramatyczne momenty. Jednakże nie zawsze dobrze radzi sobie z mimiką twarzy i można odnieść wrażenie, że postacie mają inne odczucia niż te zamierzone.
Pomimo upływu lat uważam, że jest to jedna z lepszych historii osadzonych w głównym uniwersum DC. Ma pewne drobne problemy, ale i tak ma taki ładunek emocjonalny, że można na nie przymknąć oko. Jednakże nie jest to tytuł dla laików tego uniwersum.