Najnowsze artykuły
Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: październik 2023Konrad Wrzesiński2Artykuły
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniachAnna Sierant85Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać264Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać13
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Richard J. Overy

2
7,1/10
Pisze książki: historia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,1/10średnia ocena książek autora
23 przeczytało książki autora
47 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraNajnowsze opinie o książkach autora
Dyktatorzy. Hitler i Stalin Richard J. Overy 
6,5

Książka jest niezwykle obszerna; wręcz przytłacza ogromem informacji z zakresu ZSRR i III Rzeszy - to jej największy plus! Przekład Łukasza Witczaka na nasz język jest świetny, a ściślej mówiąc tłumaczone zdania są często niezwykle złożone i długie (czasem nawet tak bardzo, że musiałem dłużej się nad nimi zastanowić, aby zrozumieć). Dla części czytelników będzie to wada, jednakże dla mnie jako filologa była to duża gratka. Jedyny i ZASADNICZY minus tłumaczenia Pana Witczaka to tytuł, gdyż książka nie opowiada bezpośrednio o dyktatorach jako o podmiotach (Tytuł powinien brzmieć "Hitlerowskie Niemcy i Stalinowska Rosja"). Wprowadza to czytelnika w błąd, jednakże ze względu na formę i obszerną treść można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, którymi nawet największy miłośnik historii może być zaskoczony. Polecam i pozdrawiam!
Bombowce nad Europą 1939-1945 Richard J. Overy 
7,7

Bardzo wyczerpująco przedstawiona historia działań bombowych podczas II wojny światowej. Czyli od 1939, czyli od samego początku, do końcowych lat wojny. Może się wydawać, że autor się rozpisał, można by rzec aż za bardzo, ale po jakimś czasie uznałem, że jednak przeczytałbym więcej, więc to raczej duży plus niż jakiś większy minus.
Pisarz nie skupia się tylko na działaniach hitlerowskich Niemiec, przedstawia nam także kontrdziałanie aliantów. Uważam, że takie rozwiązanie znakomicie ukazuje nam nastroje po obu stronach konfliktu. Autor nie przedstawia nam tylko suchych faktów, stara się także ukazać nam okrucieństwo tej wojny. Jakby nie patrzeć II wojna była praktycznie jedną z najkrwawszych jakie ludzkość wywołała.
Po więcej zapraszam do lektury książki. Znakomita analiza działań wojennych. Mimo niektórych opinii wcale nie uważam tej publikacji za jakąś ciężką w odbiorze. Przeciwnie, czyta się to znakomicie, jak już pisałem. Doskonały warsztat autora i obszerne źródła z których korzystał stworzyły świetny dokument. Polecam.