Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać65Artykuły
Nagroda Bookera 2023. Poznaliśmy krótką listę nominowanychAnna Sierant1Artykuły
Przeczytaj fragment najnowszej książki Aleksandry Troszczyńskiej – „Miasto grzechu“LubimyCzytać1Artykuły
Mole książkowe, czyli co pożera nasze książki. Uwaga! ZdjęciaAnna Sierant8
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Andrzej Niemczyk

10
7,5/10
Certyfikowany trener biznesu, założyciel zespołu szkoleniowego działającego od 2005 r.
oraz aktywny trener w Grupie Training Partners
oraz aktywny trener w Grupie Training Partners
7,5/10średnia ocena książek autora
75 przeczytało książki autora
274 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2017
Budowanie kultury innowacyjności
Rafał Szczepanik, Andrzej Niemczyk
7,0 z 2 ocen
2 czytelników 0 opinii
2017

2014
O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka
Mariusz Kędzierski, Andrzej Niemczyk
8,2 z 5 ocen
62 czytelników 2 opinie
2014

2014
Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu w kierowaniu ludźmi
7,5 z 11 ocen
76 czytelników 2 opinie
2014

2013
Sprzedaż, zarządzanie i efektywność osobista w 101 praktycznych przykładach
Bartłomiej Sapała, Andrzej Niemczyk
8,0 z 2 ocen
42 czytelników 2 opinie
2013

2012
Zawód: handlowiec. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji
Mariusz Kędzierski, Andrzej Niemczyk
7,7 z 6 ocen
47 czytelników 3 opinie
2012

2012
Trener skuteczny. Procedury dla prowadzących szkolenia
Andrzej Niemczyk
7,4 z 5 ocen
33 czytelników 0 opinii
2012

2009

2007
Sztuka kierowania zespołem handlowym. Zestaw multimedialny
Jerzy Paśnik, Andrzej Niemczyk
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów Anna Niemczyk 
6,1

Autorzy bardzo sprawnie klasyfikują tematykę motywacji, dlatego książka może być uznana za swego rodzaju kompendium. Polska Mapa Motywacji jest bardzo cenną analizą ze względu na opisanie polskich realiów. Analizując motywację nie musimy się już bowiem uciekać do "amerykańskich naukowców" i realiów badań w nieco innych kulturach (a różnice kulturowe mogą być wyjątkowo widoczne w kwestiach motywacji).
Zebranie doświadczeń wielu osób w książce działa ożywczo na czytelnika i daje wiele perspektyw. Z pewnością książka nie wyczerpuje tematu, ale warto po nią sięgnąć.
O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka Mariusz Kędzierski 
8,2

Zanim nie sięgnąłem po książkę Andrzeja Niemczyka i Mariusza Kędzierskiego pt. „O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka” nawet nie zdawałem sobie do końca sprawy jak często występujemy w codziennym życiu w roli negocjatora. Negocjacje kojarzą się przeważnie z wielkimi korporacjami, konfliktami na arenie stosunków międzynarodowych lub z działaniem policji i innych służb mundurowych. Jednakże nawet na pozornie trywialnej rozmowy z drugim człowiekiem m.in. małżonkiem, przełożonym, kolegą ludzie prowadzą ciągle i nieustające negocjacje. Przecież ile wysiłku wymaga uzgodnienie, kto dziś gotuje obiad, a kto zmywa. Jednak książka Andrzeja Niemczyka i Mariusza Kędzierskiego, jak sam tytuł wskazuje nie jest poświęcona tak błahym problemom codziennej egzystencji, ale w założeniu ma stanowić przewodnik dla osób, dla których negocjacje stanowią element powszedniej pracy.
Książka „O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka” podzielona jest na dwie główne części: pierwszą poświęconą zagadnieniu negocjacji oraz drugą zawierającą praktyczne wskazówki jak zostać dobrym negocjatorem. W części poświęconej procesowi negocjacji autorzy na łamach dwunastu rozdziałów przedstawiają najważniejsze zagadnienia z nim związane. Wychodzą z kluczowego podziału na negocjacje pozycyjne i nastawione na współpracę. Następnie skupiają się na określaniu celów negocjacji oraz przedstawiają swój punkt widzenia na zagadnienie BATNA’y i pełnioną przez nią funkcję. W dalszej kolejności zwracają uwagę na takie elementy tego procesu, jak wybór czasu i miejsca oraz sposoby komunikacji. W tym też zakresie ujmują jedną z istotnych kwestii we wzajemnym zrozumieniu dwóch stron biorących udział w negocjacjach, a mianowicie rozróżnienie na interesy i stanowiska. Stanowi ona moim zdaniem jeden z głównych problemów we wzajemnym porozumieniu osób, gdyż powiązana jest z zaufaniem i otwartością we wzajemnej dyskusji. Ponadto w kontekście komunikacji autorzy zwracają uwagę na elementy perswazyjne, które mogą być użyte w procesie negocjacji. Przy czym pokazują, które z nich są etyczne, a które wykraczają już poza ten zakres. W dalszej części autorzy przedstawiają bardziej szczegółowe zagadnienia związane z problematyką obrony zaproponowanej ceny, ochrony przed manipulacją oraz impasu w procesie negocjacji. Ponadto zwracają oni uwagę na sytuację negocjacji w zespole oraz z osobami pochodzącymi z innych kultur. Poruszanie zagadnienia różnic kulturowych, w związku z coraz większa możliwością kontaktów biznesowych poza Europą stanowi jeden ważnych walorów tej pozycji książkowej. Drugą część książki Andrzej Niemczyk oraz Mariusz Kędzierski poświęcają próbie odpowiedzi i naprowadzenia czytelnika na to jak zostać dobrym negocjatorem. Na kartach siedmiu rozdziałów omawiają sposoby zwiększenia pewności siebie, radzenia sobie z pojawiającymi się emocjami, asertywności, kreatywności oraz okazywania siły. Ponadto istotną kwestią poruszaną w niniejszej publikacji jest często pomijana rola emocji, a w szczególności zrozumienie ich u drugiego partnera rozmowy.
Należy w tym miejscu zwrócić uwagę, iż książka „O negocjacjach i negocjatorach. Poradnik praktyka” jest napisana adekwatnym do odbiorcy, zrozumiałym i elokwentnym językiem. Czytelnik w każdym rozdziale znajdzie, krótkie wprowadzenie teoretyczne oraz bardziej rozbudowaną część praktyczną poświęconą danemu zagadnieniu. Warto wspomnieć, iż w części pragmatycznej autorzy wykorzystują wiele ciekawych narzędzi. Poczynając od przedstawiania przykładów, zadań problemowych, poprzez arkusze samooceny, studia przypadków, a kończąc na zwartych, skrótowych opracowaniach najważniejszych informacji i możliwych sposobów postępowania. Każde z tych narzędzi jest odpowiednio dobrane do zakresu tematycznego danego rozdziału. Ponadto autorzy w proponowanych ćwiczeniach zwracają również uwagę na analizę już przeprowadzonych przez czytelnika negocjacji.
Pełna recenzja książki na:
http://moznaprzeczytac.pl/o-negocjacjach-i-negocjatorach-poradnik-praktyka-andrzej-niemczyk-mariusz-kedzierski/