Najnowsze artykuły
- Artykuły„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturzeMarcin Waincetel15
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać284
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński27
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Julius Tuting
1
7,5/10
Pisze książki: albumy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,5/10średnia ocena książek autora
4 przeczytało książki autora
12 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Wędrówka na Zachód. Japońskie drzeworyty barwne
Gerhard Philipp, Julius Tuting
7,5 z 4 ocen
16 czytelników 1 opinia
2013
Najnowsze opinie o książkach autora
Wędrówka na Zachód. Japońskie drzeworyty barwne Gerhard Philipp
7,5
Trudno powiedzieć, aby była to książka o drzeworycie - jest to raczej książka o miejscu drzeworytu w kulturze Japonii, o miejscach, ludziach i zjawiskach, jakie portretowali artyści, wreszcie o społecznym kontekście drzeworytu i zmianach, jakie nastąpiły w Japonii po otwarciu na Zachód. To książka o tych bardziej i mniej rozpoznawalnych symbolach epok Edo i Meiji.
I oczywiście są tu liczne reprodukcje: drzeworyty od najwcześniejszych przez najbardziej klasyczne, aż po egzotyczne obrazy Japonek w sukniach z krynolinami i Japończyków w surdutach, uwiecznionych w technice znanej bardziej z wizerunków kurtyzan i aktorów kabuki; rysunki fantastyczne, satyryczne i erotyczne, obrazujący szeroki przekrój tematów, jakie podejmowali artyści w swoich pracach.
Wolałabym, żeby tekstów nie tłumaczył (najpewniej) germanista, albo żeby chociaż skonsultował je z japonistą, bo wkradło się kilka nieścisłości wynikających z błędnego tłumaczenia, ale merytorycznie wciąż jest to pozycja na zadowalającym poziomie. Do tego ze względu na stosunkowo niewielką ilość podobnych wydawnictw na rynku - podwójny rarytas.