Najnowsze artykuły
Artykuły
Film o smoku, kolejny rekord „Chłopów”, ekranizacja dziecięcej klasyki i serial, o który walczą faniLubimyCzytać1Artykuły
„Fałszywe intencje” – weź udział w akcji recenzenckiej i wygraj thriller Mike'a OmeraLubimyCzytać1Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura młodzieżowa i dziecięcaLubimyCzytać3Artykuły
Rozwiń dziecięcą wyobraźnię dzięki mocy opowiadania historii. Poznaj aplikację ReadmioLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Robert A. Sirico

Źródło: http://images.christianpost.com/full/52542/rev-robert-sirico.jpg?w=262
1
6,3/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Urodzony: 23.06.1951
Robert A. Sirico kształcił się na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Uniwersytecie Południowej Kalifornii oraz na Uniwersytecie Londyńskim. Dziedziną, która wzbudziła jego największe zainteresowanie były nauki społeczne, w tym szczególnie ekonomia. W tych kierunkach stale pogłębiał swoją wiedzę. Jest założycielem Amerykańskiego Instytutu Studiów nad Religią i Wolnością im. Lorda Actona. Zadanie, jakie stawia przed sobą Instytut, to popieranie wolnego i prawego społeczeństwa, które respektowałoby wolność osobistą i przestrzegało zasad religijnych. Organizowane są seminaria, konferencje, publikowane czasopisma i wydawane książki. Ks. Robert A. Sirico jest bardzo cenionym uczonym i znawcą ekonomii i moralności chrześcijańskiej.
6,3/10średnia ocena książek autora
5 przeczytało książki autora
2 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Religia, wolność, przedsiębiorczość Robert A. Sirico 
6,3

Często z chęcią wracam do prac publicystów czy naukowców o proweniencji katolickiej, w których podkreślają istniejącą harmonię między ideą wolnej przedsiębiorczości a religią chrześcijańską. Pochwały dla przedsiębiorczości zawarte były już w wielu oficjalnych dokumentach papieskich (przykładowo encykliki: „Rerum Novarum” Leona XIII bądź „Centesimus Annus” Jana Pawła II),czy nawet w samej Biblii, pod postacią rozmaitych przypowieści (przypowieść o talentach). Dziwi zatem fakt, że wielu zakątkach świata, gdzie dominująca religią jest chrześcijaństwo, kapłani nierzadko traktują przedsiębiorców jako ciemiężycieli biednych, przyczyniając się niestety nieświadomie do rozpowszechniania ateistycznego marksizmu i nienawiści pomiędzy ludźmi. Stąd cenne są takie prace, mające za zadanie wskazać producentów jako głównych architektów naszego bogactwa, którzy na zasadzie kooperacji ze swoimi pracownikami oddziałują na wzrost gospodarczy, wyciągając z biedy coraz większe kręgi ludzi.
„Religia, wolność, przedsiębiorczość” poza esejem zawiera w sobie dłuższy opis sylwetki Lorda Actona oraz wywiad z R. Sirico.