Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać235Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Kryminały i fantastykaLubimyCzytać4Artykuły
Prezent dla miłośnika książek: gadżety na święta (i nie tylko)Anna Sierant21Artykuły
Wielki Test o Czytaniu w TVP. Pytania o Kicię Kocię, Jólabókaflóðið i Bibliotekę Końca ŚwiataEwa Cieślik2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Brendan I. Koerner

Źródło: http://www.penguinrandomhouse.com/
1
7,2/10
Pisze książki: reportaż
Jest współpracownikiem „Wired” i autorem książki Now the Hell Will Start, do której prawa zarezerwował reżyser Spike Lee. Uprzednio pracował jako felietonista w „New York Times” i „Slate”; został wybrany jednym z „Dziesięciu Obiecujących Młodych Pisarzy” przez „Columbia Journalism Review”. Pisywał także do „Harper’s”, „New York Times Magazine”, „ESPN the Magazine” i wielu innych tytułów.
7,2/10średnia ocena książek autora
246 przeczytało książki autora
511 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Niebo jest nasze. Miłość i terror w złotym wieku piractwa powietrznego
Brendan I. Koerner
7,2 z 200 ocen
761 czytelników 34 opinie
2017
Najnowsze opinie o książkach autora
Niebo jest nasze. Miłość i terror w złotym wieku piractwa powietrznego Brendan I. Koerner 
7,2

Książka momentami może się wydawać lekko chaotyczna. Autor często zagłębia się w życiorysy sprawców, daleko odbiegając od głównego tematu, ale ma to na celu zarysowanie tła i pokazanie przyczyn powstania tego nowego w tamtych latach zjawiska. Trochę mi przeszkadzało to, że dostajemy szczegółową historię jednego porwania a wiele innych jest opisanych pobieżnie, czasem po kilka przykładów na jednej stronie, w wielkim skrócie, niemalże po przecinku. Ale ogólnie czyta się całkiem dobrze. Na pewno warto się dowiedzieć jak kiedyś wyglądało latanie i środki bezpieczeństwa podejmowane przez linie lotnicze. W dzisiejszym świecie nie do pomyślenia.
Niebo jest nasze. Miłość i terror w złotym wieku piractwa powietrznego Brendan I. Koerner 
7,2

Na przełomie lat 60 i 70 w USA porywano co najmniej jeden samolot tygodniowo. Wszystko przez brak zabezpieczeń. Najmłodszy porywacz miał 14 lat. Najczęstszy cel podróży to Kuba. Jednak przez rozpowszechnianie informacji częściej zdarzały się porwania. Zamiast współczuć ofiarom, niektórzy chcieli przeżyć to podniecenie. Z czasem zaczęto porywać samoloty dla okupu lub by zamanifestować polityczny sprzeciw.
Główna historia pewnej pary Rogera Holdera i Cathy Kerkow, przetykana jest polityką, prawem, historią USA oraz innymi przypadkami porwań samolotów. Dlaczego akurat oni? Bo oprócz samego porwania samolotu do Algierii, co już było sporym wyczynem, bardzo długo nie udało się ich złapać. Żyli jak celebryci.
Reportaż ukazuje świetne portrety psychologiczne ogarniętych podniebnym szaleństwem Amerykanów. Idealnym przykładem jest właśnie Roger Holder.
Autor często wypowiada w 1-osobie. Mówi wprost, że temat go zafascynował. Jak tylko może stara się być obiektywny.
Osoby które wolą reportaż na jeden konkretny temat, mogą się na początku rozczarować, jednak im dalej tym historie bardziej wciągają. Mimo to opowieść o trochę mniej znanej historii Ameryki jest jak najbardziej interesująca.
(Ksywka "Bez Jaj" mnie mocno rozbawiła 🤣)
(Pojawił się nawet mały polski akcent oraz znana sprawa tajemniczego D.B. Coopera)
Ocena 7/10
Instagram @moze_booka