Najnowsze artykuły
- ArtykułyKrzysztof P. Czyżewski, autor i prawnik: Pisanie prawnicze i powieściowe to dwa osobne światyLubimyCzytać1
- ArtykułyCo czwarty Polak pobiera e-booki i audiobooki z nielegalnych źródeł. Ta kampania ma to zmienićLubimyCzytać38
- Artykuły10 najlepszych książek września. Powrót króla kryminałuAnna Sierant7
- ArtykułyPewne sekrety zabierzemy do grobu. Stefan Ahnhem o twórczości, życiu i planach na kolejne lataEwa Cieślik4
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Laura Manzanera
1
5,7/10
Pisze książki: reportaż
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
5,7/10średnia ocena książek autora
33 przeczytało książki autora
44 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kobiety szpiedzy Laura Manzanera
5,7
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nie jest jakaś rażąco zła, czy szczególnie głupia, ale z pewnością nie nadaje się do traktowania nazbyt naukowo. Jest ona właściwie zbiorem ciekawostek na temat historii kobiecego szpiegostwa i na wskroś kobieca (chyba właśnie to mi przeszkadza). Z drugiej strony nadal cierpimy z powodu niewielkiej ilości opracowań na temat udziału kobiet w szeregach bezpieki czy zagranicznej "razwiedki" (IPN niedawno coś chyba wydał),więc z braku laku i to dobre.
Książka zdecydowanie do czytania do poduszki, baaaardzo swobodna, lekka w odbiorze. Dla starych wyjadaczy w dziedzinie szpiegostwa jej ton może nawet śmieszyć, ale chyba autorka po prostu pisała sercem.
Zdecydowanie w tej dziedzinie mogę polecić bardziej książeczkę "Tajnyje informatory Kriemlja - żensiny w razwiedkie" autorstwa dwóch panów Wladimirów - Antonowa i Karpowa. Niestety w języku rosyjskim, dla osób na poziomie znajomości rosyjskiego TRKI2.
Niemniej, jeśli chcemy poczytać po prostu coś lekkiego, przepełnionego ciekawostkami, coś co nas odpręży - "Kobiety szpiedzy" to dobry wybór. Zaznaczyłam, że książka jest "przeciętna" co nie znaczy, że jest zła.
Kobiety szpiedzy Laura Manzanera
5,7
Mówi się, że gdzie diabeł nie może tam babę pośle i jeśli założyć, że diabeł przybiera postać szefa służby wywiadowczej, to wysłana przez niego baba spisuje się znakomicie.
Książka napisana przez kobietę o kobietach w służbie wywiadu jest zbiorem luźnych, anegdotycznych opowieści ujętych chronologicznie, od starożytności, po czasy obecne.
Historie poszczególnych postaci nie opiewają w mnóstwo dat, faktów, miejsc. Swą budową przypominają raczej zapis luźnych, plotkarskich opowieści, przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie, które traktują o bohaterskich i nie rzadko karkołomnych wyczynach.
Styl lekki, niemęczący jest dodatkowym atutem tej pozycji,której jednak nie należy traktować ściśle jako literaturę faktu.