Spektakularny powrót do Śródziemia!

LubimyCzytać
14.11.2017

Amazon, Warner Bros., Harper Collins, New Line Cinema i Tolkien Estate niczym nowa drużyna pierścienia pragną ponownie zabrać fanów kultowej trylogii do Śródziemia. Przełomowe porozumienie dotyczące licencji filmowego „The Lord of The Rings”, które zostało podpisane przez wszystkie mające coś w tej kwestii do powiedzenia strony sprawiło, że niejednemu wielbicielowi Tolkiena dreszcz przeszedł po plecach.

Amazon przebił swoją ofertą Netflixa czy HBO, dając za prawa do ekranizacji 250 milionów dolarów. Już ta kwota może przyprawić o zawrót głowy, a co dopiero, gdy zaczniemy myśleć o budżecie, jaki Amazon zdecyduje się wyłożyć na produkcję!

- „Władca pierścieni” to fenomen światowej kultury, który porusza od lat wyobraźnię zarówno czytelników, jak i widzów - zaznacza w komunikacie Sharon Tal Yguado z Amazon Studios. - Jesteśmy podekscytowani faktem, że wspólnie z naszymi partnerami będziemy mogli zabrać fanów Tolkiena w nową epicką podróż po Śródziemiu.

Niewiele wiemy również o samej fabule serialu. Amazon podał jedynie informację, że akcja będzie się toczyć przed wydarzeniami z pierwszego tomu. Niektórzy fani mają nadzieję na ponowną próbę przedstawienia losów Bilbo Bagginsa. Natomiast inni cicho szepczą o przeniesieniu na mały ekran „Silmarillionu”. Pytanie, czy Amazon Studios byłoby na tyle odważne, by zabrać się za aż tak trudny projekt?

Na ten temat wypowiedział się również aktor Sean Astin znany również jako Sam Gamgee. Okazuje się, że Astin wpadł na ten pomysł już dawno temu: Mówiłem od 15 lat, może z 12 lat po premierze „Władcy Pierścieni”, że to powinno zostać stworzone na nowo. A ludzie mówili: „O nie! Nigdy nie powstanie remake! To jest klasyka! Nigdy tego nie przebiją!”, a ja na to: „Nie, powstanie remake. To potężna historia. Ludzie kochają te postaci”. We „Władcy” kopalnie Morii pojawiają się kilkukrotnie, trochę też słychać o nich w „Hobbicie” - z wielką ochotą obejrzałbym 5-godzinny materiał o krasnoludzkiej kulturze!

A Wy? Którą historię z szerokiego uniwersum Tolkiena najbardziej chcielibyście zobaczyć na małym ekranie?

Reklama

komentarze [16]

Sortuj:
343
19
20.11.2017 14:39

Silmarillion


870
358
15.11.2017 11:41

Przepraszam za czepialstwo, ale wyraz "serial" pojawił się w czwartym akapicie na pięć. Kiepsko się czytało.


1297
130
15.11.2017 00:24

Ja to bym zasadniczo mogła chcieć wszystko od Ainulidale przynajmniej do końca dynastii Anariońskiej. A najbardziej bunt Feanora i historię Gondolinu - może w końcu zobaczyłabym swojego
ukochanego Glorfindela, dotąd uparcie wyrzucanego ze scenariuszy (Bakshi, Jackson).


63
49
22.12.2017 12:29

ale wiesz, że ten Glorfindel z Gondolinu i ten który był we Władcy Pierścieni to dwie różne osoby? ;)


0
1250
konto usunięte
14.11.2017 19:11

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


1297
130
15.11.2017 00:32

Tak jakby u Tolkiena nie było mieszanki ras... A co do płci to trzeba przyznać że mistrzu z reguły nie był zbyt kreatywny jeśli chodzi o żeńską - jej przedstawicielki przeważnie hasały boso w białych sukniach i czekały na swoich facetów.


3224
0
15.11.2017 03:30

Nesihonsu - Zaraz. Zaraz zaraz. A Lúthien? A Galadriel? A Melian? Éowyn? Haleth? Morwen? Nienor? Idril? Wszystko silne, mądre i niezależne kobiety samodzielnie kształtujące swój los, nierzadko przywódczynie i wojowniczki, często sprawnością fizyczną i typowo „męskimi” umiejętnościami przewyższające swych mężów i braci. Szukając w pamięci, jestem w stanie wymienić najwyżej...

więcej

239
103
15.11.2017 13:51

Nesihonsu
Absolutnie się z Tobą nie zgodzę, nie trzeba prawie w ogóle szukać aby odnaleźć w twórczości Tolkiena mnóstwo postaci kobiecych nie tylko silnych, nietuzinkowych i niezależnych, ale także istotnych dla historii świata, bądź fabuły poszczególnych utworów. Nie wiem skąd w ogóle taka myśl, że przedstawicielki płci piękniejszej "przeważnie hasały boso w białych...

więcej

0
1250
16.11.2017 12:30

Chyba mnie nie zrozumieliście :) Nie chodzi mi o to, że jak zobaczę kobietę na ekranie to "oh niee jak tak można, do kuchni z nią!"

Nie mam nic przeciwko jak będzie postać która istnieje w tym uniwersum. Chodzi mi o tworzenie na siłę drużyny w stylu "czarny, azjata, biały, silna i niezależna kobieta" nie ma to sensu, widać że jest to zrobione na siłę jak to było w rouge...

więcej

3224
0
16.11.2017 15:52

Artem - Grzegorz i ja akurat odpowiadaliśmy na komentarz Nesihonsu, wybacz, jeśli to Cię skonfundowało :) Co do sztucznego narzucania mieszanki płciowo-rasowej, ja również mam nadzieję, że takowego nie będzie, zresztą mam wrażenie, że okaże się w ogóle niepotrzebne, jeśli fabuła rzeczywiście ma czerpać z „Silma” i „Niedokończonych”... na pocieszenie dodam, że tuż przed...

więcej

0
1250
konto usunięte
14.11.2017 18:48

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


1384
102
14.11.2017 22:59

też słyszałam o tym, że spadkobierca nie wyraża zgody na ekranizację innych powieści pana Tolkiena, ale to tyczyło się konkretnie pana Jacksona, który na za dużo sobie pozwolił przy kręceniu Hobbita. nie jestem pewna czy chodziło również o innych reżyserów.


57
6
14.11.2017 17:35

Ja bym chętnie zobaczyła przeniesione na ekran "Dzieci Hurina"... chociaż byłby to bardzo smutny kawałek historii Śródziemia. Ale Silmarillion też byłby super - taaaki kawał śródziemskiej (?) historii!


619
92
14.11.2017 16:02

"akcja będzie się toczyć przed wydarzeniami z pierwszego tomu" --> Tak sformułowane zdanie rozumiem jako akcję toczącą się pomiędzy Hobbitem a WP (wiem, że niekoniecznie tak musi być, ale to pierwsze przychodzi mi na myśl). Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie, bo materiałów o tym okresie jest raczej niewiele, a już w filmowym Hobbicie nie-tolkienowskie wtręty były mocno...

więcej

723
0
15.11.2017 08:07

Ja bardziej obstawiam serię, która uzupełniałaby fabułę filmów Hobbit i Władca Pierścieni.
Wbrew pozorom to co działo się między Hobbitem to ciekawy materiał na sezon, ale przecież pozostają Niedokończone opowieści, dodatki do Powrotu Króla itp.

Na Silmarillion bym się nie nastawiał.
Miło by było zobaczyć rozwinięty wątek Białej Rady i Dol Guldur, choć ciężko by było...

więcej

2802
4
14.11.2017 15:41

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd