Nominacje do Nagród Emmy 2017

LubimyCzytać
15.07.2017

Powieści często służą producentom telewizyjnym za podstawy do stworzenia seriali. Wiele z nich staje się pozycjami wybitnymi i bardzo popularnymi. Nic dziwnego zatem, że zdobywają też nominacje do najważniejszych nagród.

Nagrody Emmy przyznawane są wybitnym produkcjom telewizyjnym - w tym roku już po raz 69. Uroczysta gala zaplanowana jest na 17 września. Jeśli wśród nominacji zdziwi was brak „Gry o tron” oraz „Outlandera”, to spieszymy z wyjaśnieniami, że stało się tak ze względu na opóźnioną premierę poprzedniego sezonu. Aby seriale zostały uwzględnione większość odcinków musiałaby zostać wyświetlona przed końcem maja.

Sprawdźmy zatem jakie nominacje zebrały seriale oparte na powieściach.

Opowieść podręcznej - serial na podstawie powieści Margaret Atwood otrzymał łącznie 13 nominacji: m.in. za Najlepszy serial dramatyczny, za Najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym dla Elisabeth Moss za postać Offred, za Najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym dla Samiry Wiley i Ann Dowd za postaci Moiry i Ciotki Lydii oraz za Najlepszą aktorkę gościnną w serialu dramatycznych dla Alexis Bledel za postać OffGlen. 

Wielkie kłamstewka - serial na podstawie powieści Liane Moriarty (powieść ukazała się w Polsce pod patronatem serwisu) otrzymał 16 nominacji, m.in. w takich kategoriach: Najlepszy serial limitowany, Najlepsza aktorka w serialu limitowanym dla Nicole Kidman i Reese Witherspoon za postaci Celeste Wright oraz Madeline Mackenzie, Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym dla Alexandra Skarsgarda za postać Perry'ego Wrighta, Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym dla Laury Dern oraz Shailene Woodley za postaci Renaty Klein oraz Jane Chapman.

Pełna lista nominowanych we wszystkich kategoriach dostępna jest na stronie nagrody

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
1219
83
17.07.2017 10:03

Ja lubię najpierw przeczytać książkę a dopiero później obejrzeć film. Obecnie czekam na swoje rezerwację z biblioteki m.in chcę przeczytać pierwszą część Wiedźmina (serialu nie widziałam) oraz Wielkie Kłamstewka.


1309
71
15.07.2017 18:50

Zawsze wolałam ksiazki od filmów no chyba ze to ekranizacje wielkich dzieł.Dla mnie telewizor moze nie istniec.Za duzo tam zla.wczoraj skończyłam  Rybacy Rybacy ooo na jej podstawie obejrzalabym film.Mądra z przesłaniem zastanowienia się nad sobą swoimi czynami i te afrykańskie porzekadla tak prawdziwe.


2783
4
14.07.2017 11:24

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd