„Tere-Fere” - warszawski festiwal książki dziecięcej

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.08.2014

Znamy już pełen program wakacyjnej edycji „Tere-Fere” - warszawskiego festiwalu książki dziecięcej. W dniach 8, 9 i 10 sierpnia na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się ponad dwadzieścia wydarzeń dla dzieci i rodziców. Warsztaty, dyskusje, „Leoaukcja” czy wspólne pisanie najdłuższego wiersza na świecie z Wandą Chotomską to tylko część z przygotowanych atrakcji!

Warsztaty dla różnych grup wiekowych, spotkania z autorami, plebiscyt, aukcja, wystawa - program drugiej, wakacyjnej edycji „Tere-Fere” wypełniony został po brzegi różnymi wydarzeniami, które zainteresują nie tylko najmłodszych. Dzieci stworzą swojego bohatera komiksowego razem z Olgą Wróbel, dowiedzą się po co jest alfabet, gdzie powstał pierwszy parowóz, jak zebra została przyjęta na Mazurach, dlaczego haiku jest takie krótkie, czy Zuri polubiła polską szkołę i dlaczego świeczki unoszą wodę w słoiku. Wśród prowadzących warsztaty są m.in. Agata Królak, Katarzyna Pruchnicka, Dorota Koman, Beata Jewiarz czy Maciej Szymanowicz. Kolejną atrakcją będzie wystawa przedstawiająca historię skandynawskiej literatury dla najmłodszych zrealizowana przez Ambasadę Szwecji oraz „Leoaukcja”, podczas której odwiedzający będą mogli nabyć dzieła polskich ilustratorów i pisarzy. Cała kwota zostanie przeznaczona dla chorego na poważną chorobę Leosia. Razem z Wandą Chotomską goście będą mogli napisać najdłuższy wiersz świata, do którego autorka ułożyła pierwsze słowa. Zasady są proste – muszą być rymy, a treść w miarę sensowna. I plebiscyt – uczestnicy festiwalu będą mogli zdecydować jakie klasyczne tytuły ukażą się jako kolejne w serii „Muzeum Książki Dziecięcej poleca”. Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne.

Na festiwalu pojawi się wiele wydawnictw dziecięcych: Nasza Księgarnia, Eneduerabe, Hokus-pokus, Papierówka, Muchomor, Tashka, Dookoła Świata, Poławiacze pereł, Wytwórnia, Multico, Bajki z grajki, Albus, Alegoria, Zakamarki, Raducha i Usborne, które w swej ofercie ma książki w języku angielskim. Pojawią również księgarnie specjalizujące się w książce dziecięcej – Lamala i Bullerbyn, a także producenci zabawek i ubrań dla najmłodszych.

Pomysłodawcami wydarzenia są Muzeum Książki Dziecięcej i wydawnictwo MUZA SA. Organizatorzy pragną promować czytelnictwo wśród dzieci i pokazać, że kontakt z literaturą już od najmłodszych lat jest ważny dla prawidłowego rozwoju zarówno indywidualnego, jak i społecznego. Dlatego główną osią wydarzenia są spotkania i warsztaty z dziennikarzami, autorami książek i ilustracji. Druga, wakacyjna edycja „Tere-fere” to jeszcze więcej książek, wydarzeń i dobrej zabawy!

Pełen program festiwalu dostępny jest już na www.muza.com.pl/tere-fere oraz na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/festiwalterefere. Na część wydarzeń obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]

Wydarzenie odbywa się w trakcie Zielonego Jazdowa-letniego projektu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.


Wydarzenia i festiwal rozpoczynają się w piątek od 13:00 do 18:00 i w sobotę i niedzielę od 11:00 do 18:00
Wstęp wolny
Dziedziniec Centrum Sztuki Współczesnej
Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2                 

źródło: materiały prasowe

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 05.08.2014 15:15
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd