Skandalizujący Sussexowie. Trzy książki o Harrym i Meghan oraz rodzinie królewskiej

LubimyCzytać
09.03.2021

Trudne relacje, posądzenie o rasizm oraz brak pomocy i wsparcia. Harry i Meghan udzielili wywiadu telewizyjnego, który wstrząsnął Wielką Brytanią. Oprah Winfrey, która prowadziła rozmowę z książęcą parą, była zszokowana informacjami o Pałacu Buckingham. O królewskim życiu toczącym się za zamkniętymi drzwiami można przeczytać też w kilku książkach, w tym nowościach z 2021 roku.

Skandalizujący Sussexowie. Trzy książki o Harrym i Meghan oraz rodzinie królewskiej

Tematem dwugodzinnego wywiadu Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan było ich życie jako członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz powody wycofania się z niego i wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Najpierw na pytania dziennikarki odpowiadała Meghan, później dołączył do niej książę Harry. Para mówiła między innymi o tym, że na wieść o ciąży Meghan, jeden z członków rodziny królewskiej, był zaniepokojony możliwością urodzenia się czarnoskórego chłopca i dopytywał Harry’ego, jak ciemny może być kolor skóry jego dziecka. Inni mieszkańcy Pałacu Buckingham również byli niechętni parze – para opowiadała o konflikcie z Kate, żoną brata Harry’ego, oraz jego ojcem, księciem Karolem, który ma nie odbierać telefonów od syna.

Wywiad wywołał skandal w Wielkiej Brytanii, mimo że o problemach w rodzinie królewskiej głośno było już od dłuższego czasu. Niechęć brytyjskich mediów do Meghan była powodem sporów, a finalnie sprawiła, że para porzuciła królewskie życie i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Nie brak książek o brytyjskim dworze (ujęliśmy je w tym zestawieniu, opublikowanym przy okazji premiery serialu „The Crown”, zatytułowanym „God Save the Queen! Czyli książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej”). A które biografie traktują o Harrym i Meghan?

Reklama

Książki o Harrym i Meghan

 „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”, Marek Rybarczyk

To najnowsza książka na ten temat – premierę będzie miała 17 marca. Publikacja autorstwa Marka Rybarczyka pozwala przyjrzeć się z bliska pałacowym relacjom. Odsłania kulisy burzliwych książęcych związków. A przedstawione w niej meandry życia uczuciowego królewskich małżonków, rodzinne skandale i sekrety przedstawione w książce zadziwią nawet fanów serialu „The Crown".

Książka „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów" powstała w historycznym momencie. Zmiana jest tuż-tuż. Królowa Elżbieta ma prawie 95 lat. Nadchodzi kres pewnej epoki i małżeństwa, którego dzieje stały się telenowelą przełomu XX i XXI wieku. W tle pojawiają się pytania – czy następca tronu książę Karol będzie w stanie udźwignąć ciężar korony? Czy Brytyjczycy zaakceptują jako swoją królową Kamilę? Jaka naprawdę była Diana? Jaki wpływ na decyzje podejmowane przez Harry’ego ma Meghan? Dlaczego Windsorowie stracili szansę na wspaniałą czwórkę – Meghan, Harry, Kate, Willliam?

 „Harry i Meghan. Chcemy być wolni”Carolyn DurandOmid Scobie

Ta książka to również nowość z 2021 roku – brytyjski bestseller ostatnich miesięcy. Publikacja opowiada o miłości Harry’ego i Meghan – amerykańskiej aktorce, która pokochała księcia. Ich ślub był pierwszym wstrząsem, który zafundowali światu i rodzinie królewskiej, kolejnym było wycofanie się z królewskiego życia i pójście własną, niezależną drogą. Od pierwszych doniesień o kiełkującym romansie para była na celowniku międzynarodowych mediów. Nagłówki gazet donosiły o każdym szczególe z ich życia – zaręczynach, ślubie, narodzinach syna – jednak niewielu zdołało poznać prawdziwą historię Harry'ego i Meghan.

Reklama

Autorzy książki, dwójka królewskich dziennikarzy Omid Scobie i Carolyn Durand, dają czytelnikowi rzadką możliwość zajrzenia za pałacowe mury i przyjrzenia się relacjom w najbardziej znanej rodzinie świata. Jako pierwsi ujawniają prawdziwe szczegóły wspólnego życia Harry’ego i Meghan oraz rozwiewają krążące wokół nich plotki. Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z najbliższymi osobami z otoczenia pary książęcej tworzą prawdziwy portret pary, która nie boi się zerwać z tradycją i podążać swoją drogą z dala od królewskiego blichtru.

 „Harry. Biografia”, Katie Nicholl

To biografia nieco starsza, niż dwie powyższe książki – powstała w 2018 roku, przy okazji ślubu księcia Harry’ego z Meghan Markle. Książka dokumentuje drogę Harry’ego od zbuntowanego księcia − playboya i rozrabiaki – do skarbu narodowego, cieszącego się powszechną sympatią. Nicholl rzuca światło na czas jego dorastania, burzliwej młodości, a także służby w Afganistanie. W biografii czytamy wypowiedzi przyjaciół i współpracowników księcia oraz dawnego personelu pałacu. Autorka analizuje relacje Harry’ego z rodziną, zwłaszcza z królową, ojcem, macochą i bratem; dowiadujemy się też o istnieniu jego drugiej ukochanej „rodziny” w Botswanie. Biografka ujawnia nieznane dotąd informacje na temat byłych sympatii księcia oraz dokumentuje historię związku i zaręczyn z Meghan Markle, amerykańską aktorką, która wyznaczyła przełom w jego życiu osobistym. Jego skutki dziś są na ustach całego świata.

Więcej książek o Harrym i Meghan oraz innych członkach brytyjskiej monarchii możecie wyszukać w katalogu lubimyczytać.pl. Czytelników zainteresowanych postaciami księcia Karola, Diany, królowej Elżbiety II czy Wiliama i Kate odsyłamy również do naszej listy 10 książek o rodzinie królewskiej.

[ec]

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
rad 11.03.2021 12:41
Czytelnik

Naprawdę kogoś to interesuje?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sowia 10.03.2021 14:28
Czytelnik

Ech, nawet tutaj...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval 10.03.2021 13:40
Czytelnik

Dwudziesty pierwszy wiek, a ludzie dalej ekscytują się jakąś patologiczną rodziną z drugiego końca świata i bawią w "monarchię".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
czytamcałyczas 09.03.2021 19:30
Czytelnik

Aktorka klasy U ,myślała że ją polubią ?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Meszuge 09.03.2021 17:31
Czytelnik

"Skandalizujący Sussexowie" - tja... znakomitego czasopisma "Fakt" też nie czytam.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 09.03.2021 15:36
Czytelnik

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd