Grudniowe odcinki magazynu „Prolog”

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.12.2019

Grudniowe odcinki magazynu „Prolog” to rozmowy z poczytnymi autorami kryminałów Ryszardem Ćwirlejem oraz Stuartem Turtonem, a także wywiad z reportażystą Pawłem Kapustą. Ostatni odcinek poświęcono podsumowaniu najważniejszych wydarzeń w polskiej literaturze 2019 roku.

Grudniowe odcinki magazynu „Prolog”

Magazyn „Prolog” ukazuje się co środę na kanale Legimi w serwisie YouTube. Przy okazji rozmów z pisarzami można w nim znaleźć cytaty z opinii użytkowników lubimyczytać.pl i wystawioną przez nich średnią ocenę danego tytułu.

Poszczególne odcinki znajdziecie również w naszym cotygodniowym newsletterze redakcyjnym – Abstrakcie.

Nie obejrzałeś poprzednich odcinków? Nic straconego!

Pierwszy grudniowy „Prolog” poświęcony był retrokryminałom. Znalazła się w nim rozmowa z brytyjskim pisarzem Stuartem Turtonem, dotycząca jego pomysłu na zastosowanie w książce „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” zarówno pętli czasowej, jak i nietypowej intrygi. Dodatkowo w odcinku widzowie znajdą również zestawienie powieści kryminalnych, które podobnie jak dzieło Turtona przenoszą czytelników w przeszłość.

Również pod znakiem zbrodni i kryminalnych zagadek stał kolejny, 71. odcinek „Prologu”. Ryszard Ćwirlej zdradza, skąd u niego nieprzeciętna znajomość procedur milicyjnych, a także opowiada o grze stereotypami policyjnymi. Jego powieść „Upiory spacerują nad Wartą” skłoniła prowadzącą Agnieszkę Błaszczyk do poszukania kolejnych osadzonych w latach PRL-u kryminałów.

Także Prolog #72 stał pod znakiem zbrodni i przestępstw, jednak tym razem opisywanych od innej strony – tematem było więziennictwo. A skoro tak, to rozmówcą musiał być Paweł Kapusta, autor wstrząsającego reportażu „Gad”, w którym stara się wyjaśnić charakter pracy w służbie więziennej. Aby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat, producenci programu zachęcają również do sięgnięcia po książkę Katarzyny Bondy „Polskie morderczynie” czy klasykę „Zieloną milę” Stephena Kinga.

Siedemdziesiąty trzeci odcinek magazynu „Prolog” to podsumowanie najważniejszych wydarzeń literackich 2019 roku. Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim tego najważniejszego, czyli Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk. Co jeszcze definiowało literacki rok 2019?


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas 30.12.2019 18:26
Czytelnik

Ładne to jest,ciekawy film z Cwirlej, oraz podsumowanie roku

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 27.12.2019 10:36
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post