Mariusz Czubaj odpowie na Wasze pytania!

LubimyCzytać
29.05.2015

Mariusz Czubaj - profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali. Współpracuje też z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu.

fot: Magdalena Raczyńska

W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Za powieść 21:37, pierwszą z cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem, otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r. Martwe popołudnie rozpoczyna kolejny cykl powieściowy z ekspertem do spraw bezpieczeństwa i specjalistą od poszukiwań zaginionych, Marcinem Hłaską. Kryminały Czubaja tłumaczono na język angielski, niemiecki, turecki i ukraiński.

Od dziś do 4 czerwca będziemy zbierać propozycje pytań do Mariusza Czubaja. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarza, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Piąty beatles

Nagrodę ufundowało wydawnictwo W.A.B.

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

Reklama

komentarze [31]

Sortuj:
2838
4
15.07.2015 12:54

Odpowiedzi Mariusza Czubaja możecie przeczytać tutaj:
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/5724/mariusz-czubaj-odpowiedzial...


2838
4
05.06.2015 11:37

Dziękujemy za wszystkie propozycje pytań. Najciekawsze prześlemy do autora.


197
88
10.07.2015 18:43

Kiedy będę odpowiedzi Colleen Hoover?


2838
4
15.07.2015 12:55

Jak tylko je otrzymamy od agenta pisarki.


304
5
04.06.2015 10:28

1. Jaki jest Pana ulubiony etap w powstawaniu fabuły książki?
2. Czy ma Pan jakiś swój schemat przy tworzeniu kolejnych powieści?
3. Co czyta autor kryminałów i laureat Nagrody Wielkiego Kalibru?


1453
75
02.06.2015 14:51

1. Co Pana inspiruje?
2. Na jakich książkach się Pan wychował?
3. Pański ulubiony autor to ...


1166
31
02.06.2015 10:10

Urzekła mnie kiedyś wypowiedź Agathy Christie, że najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas zmywania ("Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie"). Czy Pana pomysły na książkę powstają równie spontanicznie, czy są raczej efektem dłuższego planowania i badania tematu?
Czy ma Pan swoich Mistrzów?
Dlaczego kryminały? Co sprawiło, że wybrał...

więcej

95
30
31.05.2015 19:56

1) Czy zdobycie Nagrody Wielkiego Kalibru pozwoliło Panu uwierzyć w siebie i rozwinąć skrzydła pisarskie? Czy też wiązało się z presją, że kolejne powieści muszą być równie dobre, a nawet i lepsze niż ta nagrodzona?

2) Pracuje Pan na uczelni - jak władze uczelni/studenci odnoszą się do pańskich książek? Czy opowiada Pan o własnych książkach na zajęciach?

3) Pytanie - w...

więcej

2471
71
31.05.2015 18:35

1. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pan odniósł się do tych słów?
2. Wspomnienie z dzieciństwa, które pamięta Pan do dziś?
3. Każdy ma w życiu sytuacje, z których jest dumny lub odwrotnie. Co najbardziej szalonego zrobił Pan w swoim życiu, a co chciałby zrobić?
4. Do dziś pamiętam zapach ... ?
5. Gdyby wiedział Pan, że ma...

więcej

179
0
31.05.2015 17:12

1. Czy Pan również jest wielkim fanem Harlan Coben albo Aghata Christie, których czytają każdy i gdy pada pytanie "Chcę przeczytać jakiś dobry kryminał, kogo możesz mi polecić" odpowiedzią są te dwa nazwiska? Czytał Pan któreś z ich powieści?

2. Im bardziej krwawe morderstwo lub pokręcone przestępstwo tym lepszy kryminał?


91
65
31.05.2015 12:41

1.Czy Pana wykształcenie pomaga, czy raczej przeszkadza przy tworzeniu kryminałów?
2.Czym różni się literatura współczesna od tej, przy której Pan dorastał i czy jest to zmiana pozytywna czy negatywna?
3.Jakie książki ukształtowały Pana osobowość? Czy są autorzy, do których chętniej Pan wraca niż do innych?
4.Oprócz pisarstwa zajmuje się Pan również badaniami. Jak Pan...

więcej

605
58
31.05.2015 10:13

1. Jakie książki czyta pan w wolnym czasie?
2. Gdzie szuka pan inspiracji do tworzenia powieści?
3. Czy uważa się pan za osobę sławną? Czy ludzie rozpoznają pana na ulicy?
4. Co pan robi, gdy (o ile) dostaje pan tzw. blokady w czasie pisania?


zgłoś błąd