rozwiń zwiń

Audiobook przed papierem!

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.09.2017

Najnowsza powieść Jakuba Małeckiego, autora świetnie przyjętego „Dygotu” i nominowanych do NIKE oraz Książki Roku Lubimyczytać.pl „Śladów” do księgarń trafi 27 września. Od dziś jednak w Storytel.pl dostępny jest audiobook na jej podstawie, czytany przez Andrzeja Ferenca.

Audiobook przed papierem!

Forma audio wyprzedza wersję papierową aż o czternaście dni, i to w przypadku tytułu wyczekiwanego zarówno przez krytyków, jak i czytelników. To efekt współpracy Wydawnictwa Sine Qua Non ze Storytel.pl.

Rdza jest dziewiątą książką w dorobku Jakuba Małeckiego, który od czasu wydanego w 2015 roku Dygotu zaliczany jest do najlepszych pisarzy młodego pokolenia. Potwierdziły to Ślady, które były nominowane do Książki Roku Lubimyczytać.pl 2016 w kategorii Literatura piękna oraz tegorocznej nagrody NIKE. Potwierdzają to również pierwsze oceny nowej powieści:

Brakowało wam polskiej powieści współczesnej, napisanej z naprawdę epickim rozmachem? Oto ona – rozgrywająca się dziś i przedwczoraj, porywająca Rdza autora kultowego już Dygotu” – pisze Piotr Bratkowski z tygodnika „Newsweek”. Wtóruje mu pisarka Sylwia Chutnik: „Rdza pozostawia ślad na długo.

W oficjalnej recenzji Lubimyczytać.pl do pochwał przyłączył się Marcin Zwierzchowski: Trudno o książkę, która zachwycałaby na tak wielu poziomach. Jakub Małecki, mimo młodego wieku, wyrasta na współczesnego klasyka.

Również inni użytkownicy serwisu nie szczędzą słów zachwytu: Myślałam, że po Dygocie" i Śladach" nie może być lepiej, ale jest - pisze WielkiBuk. To niesamowite, ile treści, ile życiorysów zostało upchniętych na tak stosunkowo niewielkiej ilości stron. Historia kilku pokoleń skupiająca się na każdej jednostce z osobna. Brzmi przytłaczająco, może nawet nudno, ale uwierzcie mi - od Rdzy nie sposób się oderwać. Każdy rozdział zostaje ucięty w takim momencie, że zwyczajnie nie jesteśmy w stanie odłożyć książki, dopóki nie poznamy dalszego ciągu, kolejnych elementów układanki. Autor nie potrzebuje wiele, nie korzysta z bujnych opisów, długich konwersacji, lania wody, by wciągnąć czytelnika w swój świat. Nie potrzebuje wielkich słów, by sprawić, by targały nami emocje, byśmy zdjęli na chwilę wzrok z kartki i poddali się refleksji. Jesteśmy świadkami tego, jak za pomocą, bądź co bądź, niewielkiej ilości tekstu budowany jest niewiarygodnie obszerny świat widziany oczyma licznych wyrazistych bohaterów, których mamy wrażenie, jakbyśmy znali od podszewki. Nie pytajcie, jak to możliwe - sama tego nie rozumiem. - dodaje duch.

„Rdza” to rozgrywająca się na dwóch planach czasowych opowieść o babci i wnuczku, których los zmusza do ułożenia sobie życia razem, gdy rodzice chłopca giną w tragicznym wypadku. To również opowieść o wielkiej przyjaźni, o ludzkim źle, ale przede wszystkim o magii, którą Małecki odnajduje w najzwyklejszych życiorysach.

Posłuchajcie pierwszego rozdziału powieści, czytanego przez Andrzeja Ferenca.

Audiobook „Rdza” do kupienia na storytel.pl. 


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 13.09.2017 13:08
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post