Przyznano nagrody Zajdla

LubimyCzytać LubimyCzytać
28.08.2017

Podczas zakończonego w niedzielę Polconu przyznano Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W kategorii powieść wygrał Krzysztof Piskorski z powieścią „Czterdzieści i cztery”, a w kategorii opowiadanie Michał Cetnarowski i Łukasz Orbitowski za „Wywiad z Borutą”.

Przyznano nagrody Zajdla

Czterdzieści i cztery to najnowsza powieść w dorobku Krzysztofa Piskorskiego. Autor "Cieniorytu", nazwanego przez Jacka Dukaja „światotwórstwem najwyższej klasy”, rozwija tym razem wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i Wielkiej Emigracji.

Jest rok 1844. Do odciętej blokadą Anglii przybywa Eliza Żmijewska – poetka i ostatnia kapłanka zapomnianego, słowiańskiego bóstwa. Eliza ma odnaleźć przemysłowca Konrada Załuskiego, którego rodacy winią za upadek powstania na Litwie. Zamierza wykonać na nim wyrok wydany przez Radę Emigracyjną oraz Juliusza Słowackiego. Tylko czy Załuski naprawdę jest winny? A może padł ofiarą rozgrywki dwóch wieszczów?

W świecie, gdzie energia próżni odmieniła historię, nie ma prostych odpowiedzi. Etherowe bramy połączyły Europę z równoległymi światami, a wojny i powstania potoczyły się nowym torem. Towiańczycy, rewolucjoniści, luddyści, szaleni prorocy i poeci snują piętrowe intrygi. Armie, tajne policje oraz floty powietrznych okrętów czekają na znak. Z pozaświatowych kolonii Francji, Anglii oraz Rosji nadciągają egzotyczne stworzenia i obce siły. Coś lęgnie się w ciemnych zaułkach miast...

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego pod patronatem lubimyczytać.pl.

Krzysztof Piskorski odebrał Nagrodę Zajdla po raz drugi. W 2013 otrzymał ją za Cienioryt. W 2011 był nominowany za powieść Krawędź czasu, a w 2008 za pierwszy tom Zadry.

Wywiad z Borutą to kolejny ebook z serii Legendy Polskie wydany przez Allegro i Powergraph. Tym razem to Łukasz Orbitowski i Michał Centarowski zmierzyli się we wspólnym tekście z diabłem Borutą i polskim piekłem. Pozostaje pytanie, gdzie podział się Twardowski?

„Wywiad z Borutą. Seria Legendy Polskie” można pobrać za darmo na stronie legendy.allegro.pl.

 


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
macrac1068 28.08.2017 20:38
Czytelnik

Kibicowałem Agnieszce Hałas,ale zwycięzca odebrał nagrodę całkowicie zasłużenie. Opowiadanie jest nietuzinkowe :)).

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 28.08.2017 10:40
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post