Najlepiej zarabiający pisarz na świecie

LubimyCzytać
06.09.2011

Według magazynu "Forbes" na szczycie najlepiej zarabiających pisarzy znalazł się James Patterson, który "sprzedał więcej książek niż czterej giganci: John Grisham, Stephen King, Dan Brown i Stieg Larsson, razem wzięci."

"W ciągu 33 lat napisał 70 powieści, 51 z nich trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa", a 35 – na jej szczyt. Patterson figuruje w Księdze rekordów Guinnessa, bo co 15. kupowany w USA tytuł sygnowany jest jego nazwiskiem. Publikuje w 38 językach w 100 krajach świata."

Więcej na stronach www.rp.pl

Reklama

komentarze [9]

Sortuj:
238
2
06.09.2011 16:48

I jeszcze ranking Forbes'a, o którym wspomniałem na początku - pod http://www.tvn24.pl/0,1714866,0,1,najlepiej-zarabiajacy-pisarze-swiata,wiadomosc.html.


3145
59
06.09.2011 16:11

Hmm...
Czytałam kilka powieści Pattersona, kilka innych miałam w rękach. Faktem jest, że poza książkami z gatunku thriller, pisze też "babską literaturę". A ta pisze się swobodnie i zawsze będzie się sprzedawać. Porównywanie go więc do King'a czy Grisham'a jest sporą przesadą.


520
4
06.09.2011 15:44

@Przemysław - dobry artykuł. Dzięki za link. Bardzo trafny - moim zdaniem - cytat, który przedstawia obraz polskiej literatury: "Nowi autorzy często idą w komercję. Lata 90. były czasem, kiedy odkrywano nowe tematy: małe ojczyzny, rozliczenie z przeszłością i komunizmem. Dziś polska proza przynosi te same tematy, którymi zajmuje się proza zachodnia – problemy z kapitalizmem...

więcej

238
2
06.09.2011 15:36

http://www.polityka.pl/kultura/aktualnoscikulturalne/1518984,1,polscy-pisarze-i-ich-sukcesy-za-granica.read o najlepiej sprzedających się polskich pisarzach za granicą. Myślę, że w tym momencie to Sapkowski jest tym, który zarabia najwięcej a na pewno jest w czołówce.

mantra- pozwoliłam sobie poprawić byczka ;)


520
4
06.09.2011 15:35

ooo tak, wieść niesie, że Pilch i Wiśniewski całkiem dobrze się mają. Natomiast zaskoczył mnie Patterson - naprawdę nic jego nie czytałam... chyba czas nadrobić.


1544
31
06.09.2011 14:34

Popi: no a gdzie nasza polska literacka śmietanka? Może Chmielewska? Wiśniewski? Tokarczuk?


Zdecydowanie Chmielewska, tak przynajmniej było 2-3 lata temu. Wiśniewski też zapewne nie zarabia groszy, podobnie jak Pilch.


1108
61
06.09.2011 14:14

no a gdzie nasza polska literacka śmietanka? Może Chmielewska? Wiśniewski? Tokarczuk?


238
2
06.09.2011 13:52

Z tego co słyszałem ostatnio "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających pisarzy w 2010 roku i pierwsze miejsce zajął James Patterson, druga była Danielle Steel a na ostatnim stopniu podium znalazł się Stephen King. Chociaż tyle co King...

więcej

2791
4