rozwiń zwiń

Ekranizacje, na które warto czekać w 2017 roku

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.01.2017

Nowy rok, nowe plany. Chociażby filmowe. Na jakie ekranizacje warto czekać w tym roku? Jakich filmów możemy wypatrywać w kinowych zapowiedziach? Sprawdzamy.

Ekranizacje, na które warto czekać w 2017 roku

Ja, Olga Hepnarova

Film przedstawia losy Olgi Hepnarovej ostatniej Czeszki straconej w Czechosłowacji. Powstał na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez Romana Cíleka w produkcji czesko-polsko-słowackiej. Scenariusz napisali Tomáš Weinreb i Petra Kazdy. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Premiera w polskich kinach: styczeń 2017.

#PatronatLC

Las, 4 rano

To historia mężczyzny, który wydaje się królem życia - ma pieniądze, władzę, kobiety i narkotyki. Któregoś dnia porzuca pracę w korporacji, w sposób nie dający szans na powrót. Las, 4 rano, kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny - zarośnięty, brudny, w łachmanach - zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia i zmusza go, aby po raz kolejny zmienił swoje życie. Film jest ekranizacją książki o tym samym tytule – jej autorem jest reżyser filmu, Jan Jakub Kolski. Premiera: 20 stycznia 2017

#PatronatLC

Amerykańska sielanka

W spokojnej dzielnicy zwyczajna, amerykańska rodzina prowadzi szczęśliwe życie do momentu, kiedy w mieście dochodzi do zamachu terrorystycznego, a główną podejrzaną staje się córka przykładnej rodziny. To zarys fabuły ekranizacji zrealizowanej na podstawie książki Amerykańska sielanka Philipa Rotha. Premiera: 27 stycznia 2017

#PatronatLC

Tulipanowa gorączka

Ekranizacja Tulipanowej gorączki była zapowiadana od dawna. Pierwszy pomysł adaptacji powstał już dziesięć lat temu. Mieli w niej zagrać Keira Knightley i Jude Law. Jednak w tej wersji historii romansu między malarzem a modelką rozgrywającego się w XVII-wiecznej Holandii, którą ostatecznie zobaczymy w tym roku, zagrają Alicia Vikander i Dane DeHaan. Reżyserem filmu jest Justin Chadwick. Premiera światowa: 23 lutego. Premiera w Polsce: 10 marca.

Krąg

Książka Dave’a Eggersa to swego rodzaju przestroga przed rosnącą potęgą technologicznych korporacji. W ekranizacji pod reżyserią Jamesa Ponsoldta zagrają m.in. Tom Hanks, Emma Watson i John Boyega. Premiera światowa: 28 kwietnia 2017.

The Beguiled

Ostatni film Sofii Coppoli, „Bling Ring”, miał premierę w 2013 roku. Po czterech latach wreszcie zobaczymy jej nowe dzieło. Tym razem będzie to dramat o wojnie secesyjnej zrealizowany na podstawie powieści Thomasa P. Cullinana z 1966 roku „A Painted Devil”. Coppola powraca do swojego ulubionego motywu i znów opowiada o dorastających dziewczynach – można spodziewać się, że ta ekranizacja dorówna jej świetnie przyjętemu debiutowi „Przekleństwa niewinności”. W rolach głównych zagrają Kirsten Dunst, Elle Fanning, Nicole Kidman i Colin Farrell. Premiera światowa: 23 czerwca 2017.

Szklany zamek

To ekranizacja pamiętników Jeanette Walls wydanych pod tytułem Szklany zamek, w których opisała swoje niekonwencjonalne dzieciństwo w rodzinie nonkonformistycznych nomadów tworzonej przez ojca alkoholika i matkę artystkę, w atmosferze niekończących się dyskusji i mrocznych niedopowiedzeń. W roli głównej zagra Brie Larson, której prorokuje się za nią Oscara. Premiera światowa: 2017.

My Cousin Rachel

Film jest ekranizacją powieści Moja kuzynka Rachela Daphne du Maurier z 1951 roku – osadzonego w Kornwalii thrillera. Rachel Weisz wcieli się w rolę główną i zagra tytułową kuzynkę, która jest podejrzana o otrucie swojego męża. Premiera światowa: 14 lipca 2017.

Snowman

W tym roku na ekranach pojawi się również ekranizacja kryminału Jo Nesbø. W roli Harry’ego Hole zobaczymy Michaela Fassbendera. Towarzyszyć mu będzie Rebecca Ferguson. Reżyserem filmu jest Tomas Alfredson, znany m.in. za sprawą filmów „Tinker Tailor” czy „Let the Right One In”. Premiera światowa: październik 2017.

Morderstwo w Orient Express

Słynne dzieło Agathy Christie Morderstwo w Orient Expressie ponownie zagości na srebrnym ekranie. Dotąd mogliśmy oglądać ekranizację z 1974 roku, w której grał Albert Finney. Tym razem Kenneth Branagh reżyseruje historię belgijskiego detektywa z małą pomocą takich przyjaciół jak: Penelope Cruz, Johnny Depp i Judi Dench. Premiera światowa: 22 listopada 2017.

A na jakie filmy Wy czekacie w tym roku? Na jakie ekranizacje pójdziecie do kina?


komentarze [15]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Beata 05.01.2017 09:54
Czytelniczka

a ja nie widzę Fassbendera w trailerze "snowman'a" ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dorota 04.01.2017 14:15
Czytelniczka

Lubię Fassbendera więc "Snowmen"może być fajny :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
JoieDeVivre 03.01.2017 14:02
Czytelniczka

Wiadomo, na pewno pójdę na "Morderstwo (...)"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
PaniNibelungowa 03.01.2017 13:50
Czytelnik

Tylko mnie telepie i mierzi kiedy ekranizacje przekręcają,pomijają i wypaczają to co było w książce?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LoboBathory 03.01.2017 12:50
Czytelniczka

Serializacja "Amerykańskich bogów" zapowiada się świetnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
mandżuria 03.01.2017 09:38
Bibliotekarka

Ciekawi mnie ekranizacja "Call me by your name" Andre Acimana :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Helluo_librorum 02.01.2017 21:56
Oficjalna recenzentka

Nie mogę się doczekać "Kręgu". Książka była świetna.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paulaczyta 02.01.2017 20:35
Czytelnik

Na pewno chcę zobaczyć " Morderstwo...", bo bardzo lubię czytać książk A. Christie. Poza tym nowym film Marysi Sadowskiej, który będzie w kinie niedługo.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
womanova 02.01.2017 20:00
Czytelnik

Ja czekam na Był sobie pies

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FannyBrawne 02.01.2017 18:02
Bibliotekarka

To ja zaczynam czekać na ,,My cousin Rachel" i ,,Morderstwo w Orient Expressie". Mam nadzieję, że dorówna wersji z Lauren Bacall :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post