rozwiń zwiń

Jubileuszowe Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

LubimyCzytać LubimyCzytać
23.11.2016

Wrocławskie Targi Dobrych Książek należą do najstarszych i najważniejszych (obok krakowskich i warszawskich) tego typu imprez w kraju. Już w czwartek 1 grudnia, stoiska najlepszych Wydawców z całej Polski, staną na płycie głównej słynnej Hali Stulecia, tragi potrwają do niedzieli 4 grudnia. Dla zwiedzających wstęp będzie bezpłatny. W tym jubileuszowym roku warto krótko przypomnieć historię targów książki we Wrocławiu.

Jubileuszowe Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

Wrocławskie Targi Dobrych Książek obchodzą w tym roku swoje 25-lecie. Długa tradycja podkreśla rangę tej imprezy i jej potrzebę. Co roku udział w targach bierze coraz większa liczba wydawców, a tłumy odwiedzających je w ostatnich latach czytelników spowodowały, że tym razem spotkamy się w Hali Stulecia.

WTDK powstały z ogólnopolskich Spotkań Wydawców Dobrej Książki, które odbywały się m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu. Pierwszym organizatorem wrocławskiej imprezy było Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Przez minione ćwierć wieku zmieniali się organizatorzy, nazwy oraz miejsca. Spotkania Wydawców przetrwały jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę najpierw na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a trzy lata temu na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku Organizatorem targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad Wrocławskimi Targami Dobrych Książek i ich organizację przejął Wrocławski Dom Literatury.

Od wielu lat wrocławskim targom towarzyszy bogaty program. Podczas czterodniowego festiwalu literackiego, wielkiego książkowego święta można będzie spotkać się z autorami i ilustratorami, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i warsztatach. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, do Wrocławia przyjedzie ponad stu autorów. Już dzisiaj możemy zdradzić pierwsze nazwiska gości, którzy potwierdzili swoją obecność. Będą to między innymi: Marek Krajewski, Paweł Smoleński, Tomasz Zimoch, Adam Wajrak, Tadeusz Rolke, Wojciech Malajkat, Marek Kamiński, Aleksander Doba, Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Ewa Błaszczyk, Barbara Gawryluk, Angelika Kuźniak, Magdalena Budzińska, Konrad Piskała czy Tomasz Potkaj.

Targi Dobrych Książek to przede wszystkim fantastyczni wydawcy, którzy prezentują swoje nowości, premiery oraz książki często niedostępne w dużych sieciowych księgarniach. Wizyta na targach to również znakomita okazja do wyszukania wyjątkowych i wartościowych prezentów świątecznych. Można liczyć na atrakcyjne rabaty, a także spędzić niebanalny mikołajkowy weekend. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które w specjalnie przygotowanej sali zabaw, niemal przez cały dzień będą mogły uczestniczyć w warsztatach artystycznych i kreatywnych zabawach inspirowanych literaturą.

Pierwszego dnia targów poznamy również Książkę Roku 2016 - laureata jedynego w Polsce konkursu edytorskiego Pióro Fredry. Wcześniej, 15 listopada, Jury ogłosi pięć tytułów książek nominowanych do tej prestiżowej Nagrody. Wszystkie będą oczywiście dostępne na targach. W połowie miesiąca na stronie www.domliteratury.wroc.pl zostanie również opublikowany szczegółowy program targów. Warto się z nim wcześniej zapoznać i zwrócić uwagę czy na wybrane przez nas warsztaty nie obowiązują zapisy.

25. Wrocławskie Targi Dobrych Książek wpisują się także w oficjalny program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, której stoisko także znajdziemy w Hali Stulecia. Warto tam zajrzeć nie tylko po garść informacji dotyczących imprez zamykających w grudniu obchody ESK Wrocław 2016, ale również, by poznać i kupić książki, jakie zostały wydane przez ten rok w ramach programu ESK.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.domliteratury.wroc.pl.

Lubimyczytać.pl objęło Wrocławskie Targi Dobrych Książek patronatem.

Godziny otwarcia 25. Wrocławskich Targach Dobrych Książek.
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1:
1 grudnia (czwartek) 12.00-18.00
2 grudnia (piątek) 10.00-19.00
3 grudnia (sobota) 10.00-19.00
4 grudnia (niedziela) 10.00-16.00


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Aniołek 25.11.2016 10:11
Czytelniczka

I znów wytacham reklamówki książek. Pozdrawiam

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Melloniasta 23.11.2016 15:26
Czytelniczka

Boże, dlaczego mieszkam tak daleko?
Pozdrawiam wszystkich którzy się tam wybierają!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
AngelFire 23.11.2016 15:18
Czytelniczka

Na pewno pojawię się na tegorocznych targach i mam nadzieję tak jak w zeszłym roku znaleźć wiele ciekawych książek.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 22.11.2016 12:14
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post