rozwiń zwiń

Weekend z literaturą w MOCAK-u

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.08.2016

W trakcie wakacji Biblioteka Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zaprasza na weekendowe spotkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki. „Weekendy z literaturą” to projekt promujący czytelnictwo i pokazujący różnorodność świata literatury.

Weekend z literaturą w MOCAK-u

Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów odbywać się będą spotkania z pisarzami, warsztaty, literackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki.

Co będzie można robić w czasie najbliższego weekendu 6 i 7 sierpnia?

6 sierpnia, sobota

Godz. 15 – Zabawy z książką
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 5–7 lat, inspirowane książką O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech Ludwika Górskiego, z ilustracjami Mieczysława Piotrowskiego. Wstęp bezpłatny, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie 12 263 40 36.

Godz. 17  spotkanie z Wojciechem Nowickim dotyczące specyfiki eseju jako gatunku literackiego.
Wojciech Nowicki – pisarz, eseista, kurator wystaw fotograficznych i krytyk kulinarny. Jest autorem dwóch zbiorów esejów poświęconych fotografii: Dno oka (2010), który znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike 2011, oraz Odbicie (2015). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za tom Salki.

7 sierpnia, niedziela

Godz. 15 – Drugie Życie Książki
Wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym zapraszamy do udziału w bezgotówkowej wymianie książek. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę. Obieg książek ożywia domowe biblioteki, ułatwia spotkania z literaturą i poszerza czytelnicze horyzonty, pozwalając zamienić publikacje już przeczytane, mniej przydatne czy nietrafione na szukane od dawna lub zupełnie nieoczekiwane pozycje. Podarowanie drugiego życia książkom jest przyjemne i bardzo proste!

Godz. 16 – literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Oprowadza Filip Skowron – etnolog i polonista, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, pracownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Godz. 17 – dyskusja ekspercka poświęcona pracy wydawcy, z udziałem zaproszonych gości: 
Barbara Kęsek-Bardel – z wykształcenia historyczka sztuki, z zawodu wydawca. Od kilkunastu lat związana z wydawnictwem Znak, w którym przebyła długą drogę od stażysty do członka zarządu. 
Stanisław Danecki – redaktor, absolwent edytorstwa na gdańskiej polonistyce. Oprócz  redagowania projektuje i składa książki. Przez kilkanaście lat zastępca redaktora naczelnego w wydawnictwie słowo/obraz terytoria. Od 2013 roku współwłaściciel Wydawnictwa w Podwórku. 
Dorota Szmit – absolwentka slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego, słuchaczka Studium Rachunkowości i Finansów. Specjalizuje się w pozyskiwaniu środków na projekty wydawnicze. Przez kilka lat pracowała w dziale handlowym i finansowym wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Od 2013 roku współwłaścicielka Wydawnictwa w Podwórku. 
Prowadzenie: Maciej Jakubowiak

Kolejny weekend odbędzie się w dniach 10-11 września i będzie poświęcony powieściom graficznym i komiksowi. Więcej szczegółów na stronie Muzeum www.mocak.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 01.08.2016 11:48
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post