Jak wydać swoją książkę?

LubimyCzytać LubimyCzytać
19.07.2016

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.

Czy wiesz, że manuskrypt Harry'ego Pottera, zanim książka została wydana odrzuciło aż 12 wydawnictw? Podobnie było z EL James (Erika Mitchell), autorką słynnej powieści erotycznej 50 twarzy Greya. Najpierw samodzielnie wydała ją w formie ebooka (książkę odrzuciło 99 wydawców, a dopiero setny zaryzykował - Vintage Books). Ty też możesz zaryzykować i stać się jednym z rozpoznawalnych autorów.

Self-publishing bez tajemnic

Wydanie książki nie jest łatwym zadaniem zwłaszcza dla tych, którzy są nowicjuszami w branży. Zapisy proponowane w tradycyjnych kontraktach wydawniczych są trudne do wynegocjowania i nie zawsze działają na korzyść autora. Self-publishing daje autorom więcej możliwości. Nie muszą już polegać na agencie lub wydawcy. W self-publishingu to autor sam decyduje o swojej książce, o jej publikacji, sprzedaży i swoich zarobkach.

Autor jest wydawcą książki i sam ustala jej cenę. Zachowuje pełne prawa do swojej publikacji. Decyduje także o zysku, jaki osiągnie z jej sprzedaży. Jeśli znajdzie grono czytelników, może liczyć na niezwykle atrakcyjne honorarium.

Jak zacząć?

Cokolwiek piszesz – opowiadanie, wiersze czy biografie, możesz to wydać z pomocą firm, takich jak rozpisani.pl, którzy pomagają autorom zaistnieć na rynku wydawniczym. To dzięki takim firmom jak rozpisani.pl niezależni autorzy mogą rozpocząć swoją karierę pisarską.

Jak to się robi?

Jeśli masz już napisaną książkę, pierwsze kroki skieruj do firm, które świadczą usługi wydawnicze dla niezależnych autorów. Jedną z nich są np. rozpisani.pl (Grupa PWN).

Rozpisani.pl pomagają autorom wydać ich książkę, świadczą także usługi edytorskie, korektorskie, dystrybucyjne i promocyjne. W self-publishingu nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń. Można wydać wszystko, dosłownie wszystko!

Po nawiązaniu kontaktu z osobą odpowiedzialną za opiekę nad autorami, dowiesz się jakie to proste. Po zapoznaniu się z Twoim tekstem, dostaniesz ofertę szytą na miarę.

Dostaniesz wszystkie niezbędne narzędzia do publikacji Twojej twórczości. Zespół ekspertów będzie Ci służył pomocą w dziedzinie redakcji, korekty i grafiki. Zajmą się składem książki i wydrukuj ją we własnej drukarni cyfrowej (druk już od 1 egzemplarza). Nie musisz od razu drukować wysokich nakładów i „zamrażać" w nich pieniędzy. Jeśli książka będzie się sprzedawać, zyski osiągnięte ze sprzedaży pierwszego nakładu możesz zainwestować w dodruki.

To nie wszystko - serwisy takie jak rozpisani.pl prowadzą także dystrybucję Twojej książki. Zyskujesz dostęp do szerokiej dystrybucji więc Twoja książka może pojawić się w najbardziej znanych księgarniach. Można też skorzystać z pakietu promocyjnego, dzięki któremu informacja o książce dotrze do dziennikarzy i blogerów.

Dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę trudności, jakie czekają debiutanta, wydanie książki w systemie self-publishing jest najlepszym wyjściem. Pozwala ono nie tylko na zrealizowanie marzenia o debiucie, a autor zachowuje pełną niezależność. A dlaczego warto powierzyć to zadanie firmie? Otóż każdy autor popełnia błędy, których nie zauważy samodzielnie. Wydawcy self-publishing, jak np. rozpisani.pl, zajmują się redagowaniem tekstu, a także składem i opracowaniem graficznym. Ponadto na barkach ekipy rozpisani.pl spoczywają wszystkie formalności związane z publikacją. Dzięki temu autor może skupić się na rozwijaniu swojego warsztatu twórczego.

Jak wydać książkę w rozpisani.pl?

  1. Wejdź na www.rozpisani.pl

  2. Zapoznaj się z ofertą

  3. Wyślij e-mail na adres [email protected] lub zadzwoń 519-075-409 lub 22 695-44-83

(Artykuł sponsorowany).

Reklama

komentarze [19]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Waiter 24.03.2022 06:53
Czytelnik

Ja od zawsze chciałam coś wydać ale pierwsze musiałabym to napisać a potem jakimś cudem to wydać  Miałam chyba że 3 rozpoczęte ,,dzieła", jednak każde z nich po czasie wydawało mi się zbyt głupie, infantylne i jakieś takie marne- więc lądowało w koszu. Dodatkowo przy rozważaniach o tej potencjalnej książce włącza mi się tryb Janusza narzekacza- że się nie opłaca (a ja to...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Livia 19.07.2016 23:43
Czytelnik

"W self-publishingu nie ma żadnych ograniczeń ani obostrzeń. Można wydać wszystko, dosłownie wszystko!" - cóż, z tego, co wiem, self-publishing to wrzucenie na książki w formacie np. pdf na odpowiednią witrynę, z której ludzie pobierają - Ty ustalasz cenę za książkę i masz tego kasę... A to, o czym czytam, brzmi jak vanity press: nieważne, czy Twój tekst jest świetny, czy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Vertica 20.07.2016 09:09
Czytelniczka

Bo to jest reklama :P Strony rozpisani.pl. Ale cóż, ja po tytule też spodziewałam się czegoś innego, głównie przedstawienia wszystkich możliwych dróg wydania książki, ze szczególnym uwzględnieniem wad self-publishingu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Livia 20.07.2016 12:32
Czytelnik

Ja także miałam taką nadzieję. Gdy zaczęła się gadka o stronie rozpisani.pl, wzięłam tekst za porównanie kilku form wydawania książek i przedstawicieli niektórych z nich. A się okazało, że to po prostu reklama.
Denerwujące, straciłam z 3 minuty na czytanie jej. A teraz jeszcze komentuję :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
fobos 29.07.2016 10:27
Czytelnik

Mnie jednak cieszy fakt że jest taka możliwość i takie wydawnictwa jak rozpisani.pl i że każdy może wydać książkę, to w końcu czytelnik ocenia i wystawia recenzję, ta niezależność od często subiektywnych ocen wydawcy to ogromny plus. Znam dziewczynę która przestała pisać bo odrzucili jej opowiadanie, które moim, i nie tylko moim zdaniem jest rewelacyjne, czy takie coś nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Livia 01.08.2016 12:24
Czytelnik

Bez obrazy, ale ta dziewczyna najwyraźniej albo jest głupia, albo kompletnie nie ma pewności siebie, albo jej na wydaniu opowiadania aż tak nie zależy. Ja sama walczę u siebie z dwoma pierwszymi. Serio, poddawać się, bo wydawnictwo nie przyjęło Twojego opowiadania? To smutne, ale nie poddawaj się. Wysyłaj dalej, do innych wydawnictw. Pisz kolejne opowiadania i je też...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
GrublukTheGrim 19.07.2016 20:00
Czytelnik

W powyższym tekście brakuje znaczącej informacji, dlatego zamieszczę ją tutaj:
ZA TAKIE WYDAWANIE KSIĄŻEK TRZEBA PŁACIĆ, PŁACIĆ I JESZCZE RAZ PŁACIĆ!
A teraz oddaję Państwu solniczkę, bo te opłaty są bardzo słone.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jagoda 19.07.2016 20:30
Czytelniczka

Tak, kiedyś był artykuł o stawkach i tam było co za jaką kwotę się otrzyma. Nie mam forsy, to mój tekst podlega tylko korekcie, wydaje się kilka(naście) egzemplarzy do czytania na czytniku/laptopie/tablecie i minimum na reklamę. Im więcej zabulę, tym bardziej profesjonalną opieką zostanę otoczona. Tylko wówczas to był właśnie artykuł o self publishingu a nie reklama...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jagoda 19.07.2016 20:34
Czytelniczka

Chociaż... to było dawno, więc może to nie tyle był art o self publishingu, co oferta a nie reklama wydawnictwa. Może nawet tego samego, o których ten artykuł(?) traktuje.
W każdym razie był bardziej rzeczowy i jasno traktował o tym, że jeśli naprawdę chcesz wydać książkę, to żaden problem, wystarczy, że a) stać cię na to, b) coś napiszesz.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
parodia 19.07.2016 16:32
Czytelniczka

Witajcie, potrzebuję porady. Czy znacie jakieś pewne (pod względem promocji) wydawnictwo dla debiutantów? Bardzo proszę o odpowiedź.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
fobos 29.07.2016 10:21
Czytelnik

Pewne to rozpisani.pl, są częścią PWN i mają spore możliwości pod względem dystrybucji, zawsze możesz zajrzeć na ich stronę dowiesz się więcej.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Zuba 19.07.2016 10:52
Czytelniczka

Czy teksty będące reklamą nie powinny być odpowiednio oznaczone?

Czy mogę przesłać reklamę mojej działalności, a będzie ona opublikowana jako aktualność? Oczywiście zakładając, że jestem z branży.
Ile to kosztuje?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Trefny 19.07.2016 12:59
Czytelnik

A już za tydzień :
"Jakie przekąski dobrze się komponują z książkami?
Oczywiście te ze sklepu Jakiś tam. "
:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jabuilo 19.07.2016 14:28
Czytelnik

A do picia to tylko kakało :)))
I sru - reklama na całą stronę :))))

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tsantsara 19.07.2016 14:52
Bibliotekarz

Jednak nawet jeśli to reklama, to nie tylko i może ma jakieś znaczenie dla czytelników LC - wielu z nich pisze, może ktoś nie wiedzieć, że istnieją firmy pomagające profesjonalnie w publikacji, kiedy się zapłaci?
Oczywiście mniej raziłoby to wtedy, gdyby "news" scharakteryzował różne oferty na polskim rynku, może krytycznie porównał je, zamiast robić reklamę tylko jednemu...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
asymon 19.07.2016 17:32
Bibliotekarz

Akurat niedawno coś czytałem o vanity press, proszę bardzo (jest i o rozpisani.pl):

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1613159,1,chcesz-byc-autorem-ksiazki-najpierw-zaplac.read

@tsantsara: w artykule opisano też, jak wygląda zwykle "profesjonalna pomoc".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tsantsara 19.07.2016 23:32
Bibliotekarz

@asymon: Dzięki za link - o niebo lepszy artykuł. Pewnie dlatego, że niesponsorowany. No cóż, zdaje się, że profesjonalnie podchodzą jedynie do zarabiania na próżności, nie na świadczeniu jej usług.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Dyabeu 20.07.2016 10:02
Czytelnik

Dzięki @asymon za ten link. Bardzo dobry artykuł!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 18.07.2016 15:59
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd