Wydawnictwo Muza w 2016 roku

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.01.2016

Długo oczekiwana trzecia część tetralogii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” Katarzyny Bondy, powieści Isabel Allende i Eshkola Nevo, najnowsza książka Naomi Klein tak zapowiada się początek roku 2016 w wydawnictwie Muza SA.

Wydawnictwo Muza w 2016 roku

W lutym do księgarń trafi najnowsza powieść Eshkola Nevo, autora entuzjastycznie przyjętego „Neulandu” – powieści, którą okrzyknięto punktem zwrotnym we współczesnej literaturze izraelskiej. Samotne miłości to książka pełna pasji i czaru, utkana z wielu historii miłosnych, które zbiegają się w jednym kulminacyjnym momencie. Nevo wnikliwie obserwuje współczesny Izrael, a jednocześnie tworzy uniwersalną historię o samotności i potrzebie przynależności.

W drugim kwartale do księgarń trafi nowa powieść Isabel Allende – napisana z epickim rozmachem historia wielkiej miłości na tle złożonej historii dwudziestego wieku. Japoński kochanek to książka przede wszystkim o miłości, ale także opowieść o starości i umieraniu, o oderwaniu od korzeni i trudnej walce z konwenansami.

Również w drugim kwartale premierę będzie miała kolejna powieść Federico Mocci, autora kultowych we Włoszech i w Polsce „Trzech metrów nad niebem”. Tylko ty to kontynuacja przygód bohaterów „Chwili szczęścia” i gratka dla polskich fanów pisarza – tym razem akcja rozgrywa się w Warszawie, Krakowie i nad Morskim Okiem.

W lutym ukaże się również nowość w prestiżowej serii Spectrum. Być w błędzie. Przygody w krainie pomyłek to książkowy debiut dziennikarki i publicystki Kathryn Schulz (m.in. „New York Times Magazine”, „Rolling Stone”, „Nation”, „Huffington Post”), który zabiera czytelników w fascynującą podróż po krainie omyłek – od nietrafnych przekonań po rozwody bez orzekania o winie, od błędów w sztuce lekarskiej po żeglarzy zagubionych na morzu, od niespełnionych przepowiedni do fałszywych wspomnień. Odwołując się do szeregu myślicieli, autorów i twórców – świętego Augustyna, Darwina, Freuda, Gertrudy Stein, Alana Greenspana, ale i Groucho Marxa – Schulz pokazuje, dlaczego warto cieszyć się z błędów, które potrafią odmienić nasze sposoby widzenia świata, nasze związki i, co najważniejsze, nas samych.

Wiosną w wydawnictwie MUZA ukaże się najnowsza książka Naomi Klein To wszystko zmienia: kapitalizm kontra klimat, nad którą autorka pracowała od wielu lat. Wraz z No Logo i Doktryną szoku nowa książka Klein stanowi trylogię, w której autorka diagnozuje kolejne światowe kryzysy, a jednocześnie ukazuje drogi ich przezwyciężenia. Tym razem przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w „Doktrynie szoku” autorka ukazuje ciemną stronę neoliberalnego kapitalizmu – analizuje, w jaki sposób wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji.

W drugim kwartale do księgarń trafi najnowsza książka Olgierda Świerzewskiego, autora głośnego „Zapachu miasta po burzy” – Master to thriller obyczajowy, makiaweliczna opowieść o bezwzględnej walce o władzę wśród elity wielkiej korporacji.

Jesienią 2016 roku ukażą się Lampiony Katarzyny Bondy – wyczekiwany przez fanów trzeci tom historii o Saszy Załuskiej, którego akcja będzie się działa w Łodzi. To kolejna część z serii „Cztery żywioły” – po powietrznym „Pochłaniaczu”, „Okularniku”, którego żywiołem była ziemia, „Lampionom” będzie patronował ogień – bohaterce przyjdzie zmierzyć się z szalonym podpalaczem. Dwa poprzednie tomy od momentu premiery nie schodzą z list bestsellerów.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 12.01.2016 15:40
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post