Będzie nowy film o Wiedźminie

LubimyCzytać
05.11.2015

Renomowana, amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company [SDC] - znana z takich produkcji jak seria „Mumia”, a także przygotowywanej właśnie nowej wersji filmu „Ben-Hur” czy serialu „The Expanse” - została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie Geralcie.

Film oparty będzie  na motywach opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze Zło” z tomu „Ostatnie Życzenie”. Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film „Katedra”.

Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”.

Film przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017. Producentami z ramienia Platige Films są Jarosław Sawko i Piotr Sikora, a ze strony SDC Sean Daniel oraz Jason Brown.

Jak myślicie, kto móglby zagrać główną rolę? I najważniejsze - kto zagra Jaskra!?

źródło: www.platige.com/pl

źródło zdjęcia: materiały dystrybutora.

Reklama

komentarze [81]

Sortuj:
161
13
22.03.2016 15:01

Kurde już się boje co to będzie :/


4719
444
06.01.2016 19:50

Eva Green jako Yen - to by naprawdę mogło być ciekawe...

Mads Mikkelsen (Geralt) - jako aktor na pewno dałby radę, a i charakteryzacji wiele nie wymaga.

Co do Jaskra to się nie wypowiem, byle nie śpiewał "Nie pokonasz miłości..."

Jakby chcieli polskich aktorów, to dla kilku z serialu miejsce też by się znalazło - Andrzej Chyra czy Lech Dyblik.


202
74
02.01.2016 18:33

Z tego co wiem premiera ma być w 2017 roku :)


0
1246
konto usunięte
09.11.2015 14:43

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


22
2
08.11.2015 22:10

jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie :-)


1517
23
08.11.2015 20:24

Przecież gorszej wersji niż obecna być nie może. Jednak z drugiej strony, Amerykanie dosyć często udowadniają, że wszystko można.
Obawiam się bardzo pompatyczności - no spójrzcie, co zrobiono z "Hobbitem". Tamten zabieg się udał, ale "Wiedźmin" stanowczo nie powinien zostać poddany hollywoodzkiej, przesadnej obróbce, pełnej wybuchów i tekstów o trudzie egzystencji....

więcej

1139
46
08.11.2015 12:35

Zaskakuje mnie, jak gwałtownie ludzie - i mass media - zaczęły zwracać uwagę na produkję, która była już pewna od października 2014 roku, kiedy to Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansował Bagińskiego w ramach projektu fabularnego filmu "Wiedźmin". Informacja, że pan Tomasz połączył swe siły z Sean Daniel Company z pewnością była wielkim zaskoczeniem, ale wszyscy miast o...

więcej

1479
107
08.11.2015 10:18

Jaskier-Johnny Depp
Yennefer-Monica Bellucci


84
67
07.11.2015 21:34

Co wyjdzie? A co ma wyjść z tekstu który rozumieją w pełni tak naprawdę Polacy, smaczek i to drugie dno prozy Sapkowskiego niekoniecznie zrozumie amerykański świat. Ujęta zostanie tylko pierwsza fabuła o niezwykłym bohaterze, natomiast czy przedstawią to co dla nas czytelników nadaje tej opowieści wyjątkowość?, wątpie.


84
67
07.11.2015 21:34

Co wyjdzie? A co ma wyjść z tekstu który rozumieją w pełni tak naprawdę Polacy, smaczek i to drugie dno prozy Sapkowskiego niekoniecznie zrozumie amerykański świat. Ujęta zostanie tylko pierwsza fabuła o niezwykłym bohaterze, natomiast czy przedstawią to co dla nas czytelników nadaje tej opowieści wyjątkowość?, wątpie.


zgłoś błąd