Kogo zaprosić na Warszawskie Targi Książki? Zdecydujmy wspólnie!

LubimyCzytać
09.03.2012

Do Warszawskich Targów Książki zostały dwa miesiące. Od 10 do 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czytelnicy będą mieli okazję spotkać ulubionych autorów, wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach, i – oczywiście – kupić książki w okazyjnych cenach.

Czytelnicy zdecydują

Tymczasem zapraszamy do przedtargowego plebiscytu lubimyczytać.pl i Warszawskich Targów Książki na ulubionych autorów, których chcielibyście spotkać w tym roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Prosimy o typowanie nazwisk trzech ulubionych autorów i przesyłanie ich pod adres plebiscyt@targi-ksiazki.waw.pl. Na Wasze propozycje czekamy do 16 marca.

Drugim etapem plebiscytu będzie głosowanie w serwisie lubimyczytać.pl. Z przesłanych propozycji wybierzemy najczęściej powtarzające się nazwiska i rozpoczniemy głosowanie. Każdy będzie mógł wybrać jednego autora. Pisarzy, na których oddacie najwięcej głosów, będziemy starali się zaprosić na tegoroczne Targi Książki do Warszawy.

Kogo spotkamy na pewno?

Przygotowania do Targów trwają. Znamy już nazwiska wielu gości, którzy do tej pory potwierdzili swój udział.
Gościem WTK w tym roku będzie znany twórca fantastyki Jonathan Carroll. Na Targi przyjedzie – na zaproszenie Ambasady Belgii w Warszawie – Przedstawicielstwa Walonia-Bruksela – Jean-Pierre  Verheggen – prozaik i poeta belgijski, humorysta i prześmiewca. Wydawnictwo Akapit Press zapowiedziało udział w Targach Cathy Cassidy – brytyjskiej autorki bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży. Będą także autorzy z Polski: Izabela Sowa, Marta Fox, Krystyna Nepomucka , Zofia Beszczyńska, Zuzanna Orlińska, Barbara Gawryluk, Emilia Kiereś, Ida Pierelotkin i Sergiusz Pinkwart. Wydawnictwo Albatros zapowiedziało wizytę brytyjskiej autorki Lucindy Riley. Wydawnictwo Akcent przygotowuje spotkanie z Frankiem Cascio, autorem biografii Michaela Jacksona. Wydawnictwo Drzewo Babel finalizuje udział w Targach Carla Honore – jednego z twórców ruchu Slow. Na zaproszenie Wydawnictwa Sonia Draga na Targach gościć będzie algierski pisarz Yasmina Khadra. Na stoisku FK Olesiejuk spotkać można będzie na Targach Macieja Bennewicza, Krzysztofa Hołowczyca, Jolantę Kwaśniewską, Grzegorza Kasdepke, Beatę Pawlikowską, Martynę Wojciechowską, Tomasza Kammela i Piotra Kraśko. Gościem specjalnym towarzyszącemu Targom Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie Grzegorz Rosiński – autor ilustracji do kultowych komiksów.

Kogo jeszcze będzie można spotkać na Targach? Od dziś to zależy również od Was!

Dla osób, które prześlą swoje typy do 16. marca przygotowaliśmy książkowe niespodzianki!

Mamy do rozdania:

4 x „Farby wodne” Lidii Ostałowskiej od Wydawnictwa Czarne,
1 x „Ja, Ozzy" - Ozzy Osbourne – Wydawnictwa Telbit,
1 x „Pamiętniki wampirów" (pakiet cztery tomy) Wydawnictwa Amber,
1 x „Dar” -Allison Croggon - Wydawnictwa Galeria Książki,
(trzy ostatnie pozycje ufundowane przez Hurtownię PLATON),
1 x „Listy do młodego pisarza” M. V. Llosy Wydawnictwa Znak,
1 x „Wyspa niesłychana” E. Mendozy Wydawnictwa Znak,
1 x „Drzwi do piekła” M. Nurowskiej Wydawnictwa Znak,
1 x „Świat według Bertiego” A. McCall Smitha Wydawnictwa Muza.

Książki otrzymają osoby, które jako pierwsze prześlą zgłoszenie z nazwiskami autorów, jacy znajdą się w zestawieniu do głosowania w drugim etapie plebiscytu.

Zapraszamy do zabawy!

Organizatorami akcji są lubimyczytać.pl i Warszawskie Targi Książki.


Reklama

komentarze [42]

Sortuj:
2643
13
17.03.2012 19:10

Ja bym sobie życzył:

Wiktora Pielewina
Carlosa Ruiza Zafona
George'a R. R. Martina.


446
17
16.03.2012 15:00

Katarzyna: Proponuję zaprosić panią Manuelę Gretkowską!

POPIERAM!! Serenite: marie Nurowską- uważam , że to jest jej rok. Powróciła ze wspaniałą ksiązką, która jest wspaniałym powrotem do "starej" dobrej Nurowskiej

RÓWNIEŻ! A poza tym
1. Janusz Głowacki
2. Janusz Leon Wiśniewski
3. Grażyna Plebanek
4. Piotr Pietucha


1464
260
16.03.2012 14:40

1. Ja osobiście bardzo chciałbym zobaczyć p. Alana Moora. Nie jest to autor książek, a komiksów, więc nie wiem czy się kwalifikuje. Najczęściej jednak na tych targach pojawiają się również komiksy. Powodem zaproszenia mogłoby być ponowne wydanie jego komiksu "Zabójczy żart".

3. Druga propozycja gościa nie będzie bardziej typowa od poprzedniej mimo iż jest ona pisarzem....

więcej

2
2
16.03.2012 14:05

Krzysztof P Nowak


797
90
15.03.2012 19:30

Skoro są do rozdania wybitne wręcz książki Lidii Ostałowskiej, proponuję, żeby i ją zaprosić, a także Wojciecha Tochmana. Z kolei z zagranicznych autorów- Swietłanę Aleksijewicz, Normana Daviesa, Gabriela Marqueza lub Barbarę Demick.


757
105
15.03.2012 18:54

Ja to bym chciała zobaczyć (z polskich) Wojciecha Jagielskiego; Hugo-Bader też by był niezłym wyborem. Murakami byłby dobry, jeżeli chodzi o zagranicznych. Dubravka Ugresic też. A reszta, co bym chciała, to już niestety (z martwych) albo (z niemożliwych).


274
9
15.03.2012 14:50

Inis_vel_Kaamosaika: Mariusza Szczygła i Umberto Eco :)

Popieram propozycję zaproszenia Umberto Eco :)


0
0
15.03.2012 13:56

Szymon Holownia i Danuta Wałęsa


0
1250
konto usunięte
15.03.2012 11:00

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


973
78
15.03.2012 09:48

Charles Martin! Byłoby wspaniale...! :)


zgłoś błąd