Nie żyje Władysław Bartoszewski

LubimyCzytać
24.04.2015

Polski polityk, dziennikarz, pisarz, dyplomata, działacz społeczny i historyk - Władysław Bartoszewski - zmarł dzisiaj w Warszawie w wieku 93 lat. Był więźniem hitlerowskiego obozu zagłady KL Auschwitz, uczestnikiem powstania warszawskiego, żołnierzem Armii Krajowej oraz działaczem Polskiego Państwa Podziemnego.

Na swoim koncie ma blisko 40 książek i prawie 1500 artykułów, głównie na temat okupacji niemieckiej. Został odznaczony Orderem Orła Białego, Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RFN, papieskiego Orderu św. Grzegorza Wielkiego oraz honorowym obywatelstwem państwa Izrael.

Reklama

komentarze [113]

Sortuj:
2802
4
26.04.2015 19:55

W związku z tym, że wątek zboczył w stronę, w którą nie powinien zamykamy dyskusję.


1249
0
26.04.2015 19:42

ale za co przepraszać? to nie kółko różańcowe, tylko otwarta dyskusja. Kaliber48 bawi się widać w dyżurnego cenzora i lubi formułować sądy kategoryczne, i widać nie pierdzi. Tylko nasuwa się pytanie, co go uprawnia do tego, by ustalać kryteria doboru argumentów w dyskusji, ustalać granice dopuszczalnych w użyciu zwrotów języka potocznego i decydować co tu kogo...

więcej

599
44
26.04.2015 19:48

To w tym momencie Ty bawisz się w podważenie słów/osoby - stosując także wielce ważne argumenty: ,,nie pierdzi''.

A dlaczego mam słuchać Ciebie?

Tak, Pan Kaliber48 jest autorytetem dla wielu osób. Czy Ty jesteś, być może... ale tego dotąd nie wiem.

Pokaż argumenty, na razie okazałeś lekceważenie:

'dyżurny cenzor', 'nie pierdzi'.


732
597
26.04.2015 19:57

Proszę Was tylko nie rozwijajcie tego problemu pierdzenia/nie pierdzenia. Jako, że to ja puściłem tego bąka to proszę Was dajcie akurat z tym spokój.
Przeprosiłem, jeśli ktoś się poczuł urażony to co mnie kosztuje dać mu taką satysfakcję. No chyba tego nie można nazwać zgniłym kompromisem.
Jeśli w wątku o śmierci człowieka rozgorzeje dyskusja pierdzieć/nie pierdzieć, nawet...

więcej

626
34
26.04.2015 19:33

Tak sobie czytam ten wątek i stwierdzam, że czasy się strasznie zmieniły. Kiedyś nawet jak umarła jakaś postać kontrowersyjna to przez takt i ogólny szacunek dla zmarłych hejterzy trochę odczekiwali z wylewaniem pomyj. Bartoszewski jeszcze nie ostygł, a już w sobotę rano zaczęły się pojawiać jakieś kompromitujące "fakty" z jego biografii. Jeszcze nawet pogrzebu nie było. To...

więcej

4315
77
26.04.2015 19:48

@avuca,
szacunek i podziw, że Ci się chciało skomentować "mądrość nad mądrościami" tego forum: "wystarczy wpisac jego nazwisko w wyszukiwarke to nie jest chyba za trudne jest tez o wiele więcej". Nie wierzyłem, ze młodzi "nie mają problemu" ze zdobywaniem wiedzy. Ot jest panaceum: KLIKASZ i WIESZ! Jakie to proste! Bez wysiłku, BEZKRYTYCZNIE i BEZROZUMNIE!!! O TEMPORA O...

więcej

1535
853
26.04.2015 19:19

wystarczy wpisac jego nazwisko w wyszukiwarke to nie jest chyba za trudne jest tez o wiele wiecej


599
44
26.04.2015 19:43

Proszę Cię! Wpisać nazwisko w Google i osądzić, że śmiał wyjść z obozu?

Masz sieć wyrywkowo, bo spojrzałem nawet z ciekawości:
,,istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą...

więcej

1535
853
26.04.2015 18:53

czytalam o Bartoszewskim i wiem ze jakos udalo mu sie na l4 wyjsc z obozu takiz to patriota byl


1511
49
26.04.2015 19:16

A cóż takiego czytalas o p. Bartoszewskim ? i gdzie ? Okreslenie "L4" to ma być takie smieszne ? Jaką monetą płacisz, taką ci odpłacą, warto o tym pamiętać. Hejt nic nie kosztuje, odwaga staniała...


3342
205
26.04.2015 18:42

Odszedł człowiek, wieki autorytet.Bez względu na to czy komuś odpowiadały jego poglądy i wypowiedzi należy zachować się przyzwoicie, przyjnajmiej w takiej chwili !
Wszystkim opozycjonistom i hejterom polecam poczytać trochę poważnej literatury historycznej i lit.faktu jeśli chcą się wypowiadać w tak poważnych kwestiach jak patriotyzm i honor. Nikt z tu wypowiadających się...

więcej

1535
853
26.04.2015 18:39

nie musze niczego szukac mam prawo miec swoje zdanie i nie bede sie z kim zgadzac aby bylo zadowolenie ogolne
nie kazdy musi plakac po smierci starcow


599
44
26.04.2015 18:53

'nie musze niczego szukac mam prawo miec swoje zdanie i nie bede sie z kim zgadzac aby bylo zadowolenie ogolne' - Myśl dobra, tylko nie do tego akurat wątku życiowego zastosowanie...

'nie kazdy musi plakac po smierci starcow' - Obyś w życiu nie spotkała się z ignorancją typu: 'nie każdy musi', bo może tak być, że spotkasz dresów, co powiedzą: 'nie każdy musi szanować...

więcej

1535
853
26.04.2015 18:11

Polska to bardzo glupi i zaklamany kraj wystarczy ze umrze jakis dziadzio i wielkie halo a to ze umiera tyle malych dzieci nie jest wazne obudzcie sie patrioci bo z tego nie wyzyjecie


599
44
26.04.2015 18:19

A przypomnisz sobie te nieco lekceważące słowa ,,dziadzio'', gdy będziesz już starszą panią nad grobem? Będzie Ci przyjemnie czytać takie rzeczy?

Trochę szacunku, panienko, po prostu.

Cyt. ,,a to ze umiera tyle malych dzieci nie jest wazne obudzcie sie patrioci bo z tego nie wyzyjecie'' -

- Gdzie i kiedy ludzie niby lekko przechodzą nad śmierciami małych dzieci? Jakieś...

więcej

1535
853
26.04.2015 18:24

na szacunek trzeba zasluzyc a niby co dobrego zrobil Bartoszewski pozatym ze zmarl w wieku 93 lat niby po obozie widze ze na sile chcecie nam mlodym narzucac jakies autorytety ktore dla nas nimi nie sa kazdy ma prawo do swojego zdania a ja mam takie ze patriotyzm to falsz i zaklamanie przykladem jest nasz rzad


599
44
26.04.2015 18:32

To załóż stronkę antyrządową, gdzie będziesz krzyczała na rząd.

Skwitowanie życiorysu pana Bartoszewskiego frazą, że nic nie zrobił poza umarciem stawia cię w moim mniemaniu jako osobę niepoważną i nie podałbym ci ręki. Żegnam.

I wiesz co, zrób cokolwiek, potem się mądrz. Są granice.


4315
77
26.04.2015 18:33

Betino360!,
czytając Twoje mało wymyślne inwektywy a przy okazji bzdury, życzę Ci znalezienia lektur uczących kultury, szacunku dla starszych a generalnie, asertywności. Definicję i znaczenia tego słowa znajdziesz w internecie. I w kontekście tego ile książek przeczytałaś i ile chcesz jeszcze przeczytać czarno widzę Twoją edukację w tym względzie.


4315
77
26.04.2015 18:40

Tak masz rację: "na szacunek trzeba zasłużyć" a czytając to co piszesz na pewno na szacunek NIE ZASŁUGUJESZ. To jest mój ostatni wpis i więcej nie zamierzam uczestniczyć w tej poniżej mojej godności dyskusji. Ze ścianą nie umiem dyskutować!


275
31
26.04.2015 18:51

Myślę, że Betina powinna najpierw poczytać troszkę na temat życia i działalności Pana Bartoszewskiego, a później rzeczowo się wypowiadać. Na razie widać tylko "bicie piany" dla samego "bicia piany"... ech Zadziwiające, jak dużo mówią ci, co powinni milczeć...


1232
324
26.04.2015 19:14

Oj "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie", życzę szczęścia, żebyś dożyła "starczego" wieku, a wtedy zobaczysz na swojej skórze jak to boli ten brak szacunku wobec starszych, który teraz pokazujesz, bo możesz trafić będąc 90letnią babinką na taką samą dziewczynę z takimi samym poglądami jaką teraz Ty sama jesteś i co sobą reprezentujesz.


0
1250
26.04.2015 19:45

Myślę, że należy się p. Bartoszewskiemu szacunek choćby za to, że przeżył tak okropne czasy, spędził swoje 18. urodziny w obozie koncentracyjnym, mimo to nie załamał się i dalej działał na rzecz Polski. Smutne, że niektórzy są tacy niesprawiedliwi w swoich osądach.


1511
49
26.04.2015 17:59

Co Pan ma na myśli mówiąc "konkretne rzeczy" ? Jego dzialalnosć to proces, to wiele wypowiedzi, spotkan, negocjacji. Takie pytanie jest w gruncie rzeczy intelektualnie nieuczciwe, bo to nie był inżynier, który zbudowal wieże Eiffla. Przyczynil się z pewnoscia do poprawy stosunkow D vs PL, co wcale nie było takie oczywiste. Pozdrawiam


184
28
26.04.2015 17:46

Czytelnicy tego wątku chyba wiedzą, kto trolluje i kogo przemilczeć trzeba.


zgłoś błąd