"Głos tuneli" – Krakowski Konwent Postapokaliptyczny

LubimyCzytać
20.04.2015

Długi weekend majowy za pasem, warto więc rozejrzeć się za jakimś ciekawym sposobem na jego spędzenie. Mieszkańcom Krakowa i okolic (ale nie tylko) polecamy LARP „Głos tuneli”. Wydarzenie jest inspirowane m.in. powieściami postapokaliptycznymi z uniwersum Metro 2033. Wśród zaproszonych gości są Paweł Majka i Michał Zając.

Inspiracją dla fabuły LARPa była seria Metro oraz inne książki i filmy osadzone w klimacie postapokalipsy i podziemnego świata. Fort 51 który będzie gościł wydarzenie to jeden z elementów Twierdzy Kraków składającej się z ponad 40 fortów otaczających miasto trzema pierścieniami. „Rajsko” to największy z zachowanych obiektów Twierdzy mający 2600 m2, koszary długości przeszło ćwierć kilometra oraz podziemne przejścia ciągnące się przez setki metrów, klaustrofobiczne kazamaty, ciemne schrony i kaponiery. Całość stanowi wymarzoną przestrzeń dla postapokaliptycznej społeczności. Organizatorzy podkreślają: - Chcemy, aby wzrosło zainteresowanie podobną tematyką. Zależy nam też, aby rozwijać wyobraźnię i kreatywność wśród młodych ludzi.

Konwent podzielony zostanie na dwie części: Grę Terenową (LARPa) oraz Część Programową.

LARP to skrót od Live Action Role Playing, czyli w wolnym tłumaczeniu Żywy Film. W „Głosie tuneli” będziecie mieli okazję wcielić się w rolę osób, które przeżyły zagładę nuklearną i schroniły się w bunkrach pod Krakowem. Każdy gracz może wybrać postać z przedstawionej na stronie listy lub też stworzyć własną. Można wcielić się w parszywego Elektronika, który, co by nie mówić, umie wszystko naprawić i zna się na tworzeniu nowych „użyteczności”; Szeregowego Skauta, który mimo że jest gnidą, żyje jak pączek w maśle (jeśli w ogóle pamięta co to pączek). Można też wcielić się w rolę Wariata, który żyje według własnych reguł odkąd wychylił się na powierzchnię i wciągnął mocno skażone powietrze w płuca.

Więcej szczegółów np. dotyczących noclegu w ekskluzywnym hotelu Rajsko 51, w którym każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji wygodną przestrzeń o wymiarach 2 na 1,5 metra umieszczoną we wspólnej, nieogrzewanej kazamacie obdarzonej wspaniałym mikroklimatem, wyżywienia czy dojazdu znajdziecie na stronie organizatora

Co: Krakowski Konwent Postapokaliptyczny „Głos Tuneli”
Gdzie: Kraków, Fort 51 Rajsko
Kiedy: 30.04 – 3.05 2015

Impreza przeznaczona dla osób pełnoletnich.

Serwis lubimyczytać.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2791
4
20.04.2015 15:28

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd