Wczoraj wymienialiśmy się książkami w Łodzi

LubimyCzytać
12.12.2011

Liczba książkowych moli, które przybyły wczoraj na organizowaną przez lubimyczytać.pl wymianę pod hasłem "Z półki na półkę" przeszła nasze oczekiwania. W ciągu dwóch godzin niemal 200 osób wymieniło ponad 1000 książek!

I Salon Ciekawej Książki przeżył prawdziwe oblężenie. Już przed godz. 13.00 salę, w której miała się zacząć wymiana szturmowali czytelnicy, wyposażeni w torby i plecaki pełne książek. Wśród przeznaczonych na wymianę woluminów można było wyszperać prawdziwe perełki - wśród nich m.in. całą kolekcję dzieł Dostojewskiego, nowości wydawnicze czy książki z autografami autorów.

W programie I Salonu Ciekawej Książki nie zabrakło także warsztatów, spotkań z autorami oraz konferencji dotyczącej bibliotek publicznych.

Idea Salonu to promowanie czytelnictwa poprzez przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty wydawniczej. Do udziału w I Salonie Ciekawej Książki zostały zaproszone wydawnictwa, księgarnie, hurtownie, biblioteki oraz firmy i instytucje z branży kulturalnej.

Mamy nadzieję, że weekend w Łodzi obfitował w książkowe atrakcje, a podczas wymiany książek każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy wszystkim gościom i już przygotowujemy się do kolejnych proczytelniczych akcji!


Reklama

komentarze [26]

Sortuj:
275
225
13.12.2011 01:11

Zróbcie coś takiego w Gdańsku... U nas nie ma nic takiego:(


1589
118
12.12.2011 22:39

Nie ma co przesadzać ;) Oby organizatorom udało się powtórzyć I edycję :) Poza tym myślę, że rok, to akurat taki czas by nazbierać co nieco na wymianę :))


698
71
12.12.2011 22:10

Planują przy okazji kolejnych targów z tego co mi wiadomo. A kiedy takowe będą tego nie wiem ;)


2140
547
12.12.2011 21:42

Phi, jeszcze czego, dobra, nie zaśmiecajmy serwisu :P
___
To kiedy kolejna wymiana? :D:D Proponuję po nowym roku! Najlepiej w styczniu na dobre rozpoczęcie nowego roku! :D


698
71
12.12.2011 21:16

Och no dobrze, oszczędzę Ci tego, przyjdź po prostu z transparentem :D


2140
547
12.12.2011 21:08

Harashiken: Cóż trudno, jakoś to przeboleję. Ale następnym razem skacz, krzycz i machaj rękoma, a na pewno Cię nie przegapię ^^
O 13.30 to był tam chyba największy tłok, gdybyś wpadła na 13 to pewnie rzuciłabyś mi się w oczy.


No niestety musisz :P. Hahahaha, nie ma sprawy, jak zobaczysz dziewczynę, która robi z siebie pajaca, to to ja xD


698
71
12.12.2011 20:57

Cóż trudno, jakoś to przeboleję. Ale następnym razem skacz, krzycz i machaj rękoma, a na pewno Cię nie przegapię ^^

O 13.30 to był tam chyba największy tłok, gdybyś wpadła na 13 to pewnie rzuciłabyś mi się w oczy.


2140
547
12.12.2011 20:49

Harashiken: @Anda, a Ciebie tam nie widziałem nigdzie :/

Byłam, byłam, tylko tak patrzysz :D:D!!! Ale dopchałam się tam na górę ok. 13.30 i buszowałam z jakieś 40 min :D:D, więc powinneś mnie gdzieś tam wyczaić ^^. Była akcja, że ja i jeszcze jakaś koleżanka rzuciłyśmy się na Zafóna - taka bardziej wilcza inicjatywna z mojej strony =D. Ja raczej nie rzucam się w oczy :D....

więcej

222
26
12.12.2011 20:22

Ja niestety nie miałam możliwości przyjechać ): Może następnym razem rozpatrzycie zorganizowanie czegoś takiego w Częstochowie? (:


1589
118
12.12.2011 15:02

Nie ulega wątpliwości, że taki Salon to impreza, w której każdy daje coś od siebie i jest ze sobą związany. Była to pierwsza edycja i każdy bał się zaryzykować a z drugiej strony jeśli zainteresowanie byłoby duże, wówczas wiele wydawnictw chciałoby się pokazać w Łodzi. Musimy pokazać, że książki są nam bliskie i warto się tu "wystawić".

Z informacji, które zostały podane...

więcej

zgłoś błąd