Rowling napisała powieść pod pseudonimem

LubimyCzytać LubimyCzytać
15.07.2013

(www.znak.com.pl)

Rowling napisała powieść pod pseudonimem

J.K. Rowling, autorka przygód Harry'ego Pottera, napisała w tajemnicy powieść kryminalną, publikując ją pod pseudonimem Robert Galbraith. Dojrzały debiut wzbudził jednak podejrzenie dociekliwych dziennikarzy.

Według informacji „Sunday Times” książka pod tytułem „The Cukoo's Calling” (dosłownie: nawoływanie kukułki)  od kwietnia rozeszła się tylko w 1500 egzemplarzach. Powieść zbierała jednak pozytywne opinie krytyków i innych autorów, co wydało się podejrzane dziennikarzom gazety. Zaczęto przypuszczać, że to pseudonim dojrzałego autora ze sporym już  pisarskim dorobkiem. Dodatkowo podejrzenie wzbudził wybór wydawcy książki, oficyna Sphere wchodzi bowiem w skład domu wydawniczego, który wcześniej opublikował pierwszą powieść J.K. Rowling dla dorosłych, „Trafny wybór”.

Po ujawnieniu prawdziwej tożsamości autora sprzedaż powieści zdecydowanie wzrosła - na liście bestsellerów Amazona w kilka godzin awansowała z 30486 miejsca na pierwsze.

Sama Rowling stwierdziła, że żałuje, iż tak szybko udało się ją zdekonspirować. Jak przyznała gazecie „Sunday Times”, bycie Robertem Galbraithem to dla niej wyzwalające doświadczenie. Wspaniale było publikować dla czystej przyjemności, bez szumu i czekania na reakcje zwrotne czytelników - powiedziała.

„The Cukoo's Calling” opowiada o losach prywatnego detektywa i weterana wojennego zwanego Cormoran Strike. Ma być on również bohaterem kolejnej książki J.K. Rowling napisanej pod pseudonimem Robert Galbraith.

____________________________________________

Przeczytaj także:

Książkowa podróż z J.K. Rowling


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
bookpositive 09.08.2013 21:41
Czytelniczka

Czy wiadomo kiedy będzie premiera w Polsce?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sabcia100 16.07.2013 19:00
Czytelniczka

Kocham Rowling za "Harrego Pottera", ale i "Trafny wybór" mnie ani odrobinę nie rozczarował - wręcz utwierdził mnie w przekonaniu, że jednak Rowling jest wybitną pisarką i nawet brudną tematykę dla dorosłych potrafi zamienić w złoto.

Mam nadzieję, że jej nowa książka zostanie przetłumaczona na język polski i będzie mi dane ją przeczytać :)

Co do akcji pod pseudonimem -...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Pannamimi 15.07.2013 22:51
Czytelnik

Oo muszę przeczytać, bo coś czuję, że to będzie dobra książka. HP mnie zachwycił, więc po Trafnym wyborze też spodziewałam się fajerwerków i się nie rozczarowałam. Myślę, że tym razem będzie podobnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
jacqueline 15.07.2013 14:02
Bibliotekarka

co prawda omijam kryminały szerokim łukiem, ale dla J.K. Rowling zrobię wyjątek. ;) ubóstwiam ją, jest moim mistrzem i jedną z najbardziej ulubionych pisarzy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
EIGHT 15.07.2013 12:46
Bibliotekarz

No fakt, wczorajszy news. Byłem w szoku, choć autorka zapowiadała, że wyda coś pod pseudonimem. Z jednej strony się cieszę, że będę mógł przeczytać jej kolejną książkę i wiem, że jest, bo mógłbym ją zgubić w tłumie.

Z drugiej strony, szkoda, że została tak szybko zdemaskowana, nim miała jeszcze szansę napisać kolejne części i patrzeć, jak książka zdobywa czytelników. Bądź...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anelike 15.07.2013 11:33
Czytelniczka

Trochę jesteście z tą informacją, spóźnieni. No ale cóż. A co do książki to myślę, że będzie to takie arcydzieło ja Potter i Trafny Wybór ;) Nic tylko czekać na Polską premierę :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 15.07.2013 11:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post