Warsztaty intertekstualne z Łukaszem Orbitowskim [Konkurs]

LubimyCzytać
14.06.2013

Łukasz Orbitowski, Fot. B. Kwasek

W sobotę 22 czerwca w ramach Big Book Festival odbędą się warsztaty intertekstualne „Między słowami”, które poprowadzi Łukasz Orbitowski. Zapisy wciąż trwają, a my ogłaszamy konkurs na opowieść, która stanie się kanwą warsztatów.

„Między słowami” t o warsztatowy eksperyment twórczy - nauka tworzenia afabularnych treści. Uczestnicy wspólnie przekonają się, jak zmienia się opowieść pod wpływem kontaktu z obrazem, dźwiękiem i filmem. To warsztaty intertekstualne - dla wszystkich, którym nie wystarcza linearna fabuła.

Warsztaty odbędą się w sobotę w godzinach 14.00 – 16.00 w warszawskiej Kordegardzie.

Konkurs! Zaproponujcie założenia historii, która będzie rozwinięta na warsztatach "Między słowami". Stwórzcie konspekt (nie całą historię) zawierający 5 punktów zwrotnych (początek, 3 w rozwinięciu i koniec), opisujących główne założenia fabuły. Historia powinna dziać się we współczesnym mieście - prawdziwym lub wyimaginowanym. Prace o długości nie przekraczającej 1500 znaków wysyłajcie na adres konkurs@lubimyczytac.pl (temat Warsztaty Między słowami) do poniedziałku 17 czerwca do 10 rano. Najlepszą historię wybierze sam Łukasz Orbitowski, a jej autor/autorka zostanie nagrodzony pakietem 3 książek niespodzianek oraz będzie miał zapewnione miejsce na sobotnich warsztatach.

A wszyscy, którzy również chcą wybrać się na warsztaty mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres spotkania@big-book.pl i uzasadnić dlaczego chcą wziąć w nich udział.

Łukasz Orbitowski to pisarz kojarzony głównie z literaturą grozy, krytyk literatury fantastycznej i uznany publicysta. Opublikował powieści „Tracę ciepło”, „Święty Wrocław” i zbiór opowiadań „Nadchodzi”. Autor powieści „Widma”.

Więcej informacji o festiwalu szukajcie na stronie internetowej bigbookfestival.pl.

Przypominamy także o konkursie na hangouty z Asą Larsson i Elif Safak – wciąż zostało na nie kilka miejsc.

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Big Book Festival.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2786
4
14.06.2013 16:09

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd