Dzień Domeny Publicznej 2013

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.01.2013

Z początkiem 2013 roku dzieła kolejnych twórców stały się wolne dla wszystkich. Do Domeny Publicznej przeszła twórczość m.in. Bronisława Malinowskiego, Lucy Maud Montgomery, Brunona Schulza, Janusza Korczaka czy Roberta Musila.

Dzień Domeny Publicznej 2013

Do domeny publicznej należą utwory, które nie podlegają ochronie prawa autorskiego (70 lat po śmierci twórcy) i z których można dowolnie korzystać. Domena publiczna związana jest z koncepcją, zgodnie z którą wolny dostęp do tekstów kultury jest warunkiem swobodnego rozwoju naukowego i kulturalnego.

Koalicja Otwartej Edukacji jak co roku zaprasza na wspólne obchody Dnia Domeny Publicznej. Odbędą się one dziś w lokalu państwomiasto w Warszawie, na ulicy Andersa 29.

Od godziny 18:00 prezentowani będą twórcy, których dzieła przechodzą do Domeny oraz odbędzie się dyskusja o korzystaniu z domeny publicznej w wirtualnych projektach z udziałem: Łukasza Kozaka (blog Discarding Images), Doroty Kawęckiej (innemuzeum.pl) Tomasza Ganicza (Wikimedia Polska), Łukasza Kowalskiego (Teatr NN).

Dzieła wszystkich twórców, które przeszły w tym roku do Domeny Publicznej znajdziecie na stronie www.domenapubliczna.org


komentarze [2]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Łukasz Kryska - awatar
Łukasz Kryska 05.01.2013 13:11
Czytelnik

W artykule jest błąd. Korczak nie przechodzi do domeny publicznej już w tym roku, ale dopiero gdy sąd zrewiduje jego datę śmierci lub po 70 latach od wyznaczonej w PRL dacie 9 maja 1946.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 04.01.2013 16:32
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam