„Lato utraconych” – kontynuacja „Wiosny zaginionych” już w księgarniach!

LubimyCzytać
07.06.2021

Anna Kańtoch, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2021 za powieść „Wiosna zaginionych”, powraca z nową książką. W „Lecie utraconych” poznajemy wcześniejsze losy Krystyny Lesińskiej. Akcja książki nie dzieje się współcześnie – wraz z główną bohaterką cofamy się ponad dwadzieścia lat wstecz – do roku 1999 i obserwujemy, jak rozwiązuje ona zagadkę morderstwa czteroosobowej rodziny.

„Lato utraconych” – kontynuacja „Wiosny zaginionych” już w księgarniach! Materiały prasowe Wydawnictwa Marginesy

[Opis wydawcy] 

Jest rok 1999. W starej leśniczówce niedaleko Rudnika dochodzi do krwawej zbrodni – nieznany sprawca atakuje spędzającą tam wakacje pięcioosobową rodzinę. Udaje się przeżyć jedynie nastolatkowi - najstarszemu z dzieci. Okazuje się, że chłopak to odnaleziona zaledwie kilka miesięcy wcześniej ofiara porwania. Dwanaście lat wcześniej mały Kuba zniknął bez śladu nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a teraz, kiedy udało mu się wrócić do domu, wkroczył w nowy koszmar. Czy obie te sprawy opisane w „Lecie utraconych” coś łączy? Jakie zło prześladuje chłopca? I dlaczego?

Do śledztwa zostaje przydzielona Krystyna Lesińska, doświadczona policjantka, „specjalistka od najbardziej pokręconych spraw”. Kobieta równocześnie mierzy się z własnymi demonami – niedawną, nagłą śmiercią męża i wciąż niedającym jej spokoju zaginięciem brata. Sprawa Pogańskiego Młyna to dla niej gra o wysoką stawkę, pokaże bowiem, czy Lesińska jest jeszcze w stanie pracować, czy nadszedł już czas, by złożyła broń i odeszła.

Reklama

„Lato utraconych” – powieść pełna napięcia i czającej się grozy

„Lato utraconych” jest drugą książką Anny Kańtoch, której główną bohaterką jest skuteczna, nieustępliwa i konkretna policjantka Krystyna Lesińska. O ile jednak w „Wiośnie zaginionych” czytelnik poznał ją już jako emerytkę, o tyle w „Lecie utraconych” jest jeszcze aktywną, ale doświadczoną śledczą. A także matką dorosłych już dzieci, świeżo upieczoną babcią, ale i kobietą niedawno owdowiałą, która nie pozwoliła sobie na chwilę przerwy od pracy, aby przeżyć żałobę. Czy śledztwo uchroni ją przed rozpaczą? Czy smutek nie przytępi jej policyjnej czujności? W „Lecie utraconych” jego autorka zagląda w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i z właściwym sobie kunsztem pokazuje, jak strach potrafi zatruć nawet najszczęśliwsze życie i zaślepić nawet najbystrzejsze umysły.  

Aby jak najbardziej poczuć klimat powieści, obejrzyj jej trailer!

Reklama

O autorce

Anna Kańtoch (ur. 1976)  z wykształcenia orientalistka, autorka książek fantastycznych oraz kryminalnych. Pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku wyróżniona także Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść „Czarne”. „Łaska”, jej pierwsza książka pozbawiona elementów fantastycznych, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Kolejna, „Wiara”, otrzymała podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2018 Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej. „Lato utraconych” jest drugim, po „Wiośnie zaginionych”, tomem trylogii.

Inni autorzy i recenzenci o „Lecie utraconych”

Anna Kańtoch zaczęła od literatury fantastycznej, by dojść do fantastycznej literatury kryminalnej. Zło u Kańtoch jest banalne i bliskie. Czai się tuż obok.

Marta Bratkowska

Intensywny kryminał o rozpadzie więzi rodzinnych i o złu, które po latach wypełza ze wszystkich kątów. Brawo Kańtoch!

Robert Małecki

Uwielbiam książki Anny Kańtoch, a „Lato utraconych” potwierdza jej wyjątkową klasę. Ta książka zachwyca klimatem, bohaterami, tajemnicą.

Łukasz Orbitowski

Literatura kryminalna wysokich lotów i absolutne czytelnicze spełnienie! Jest tu wszystko i jeszcze więcej: zagadka trzymająca w napięciu i zaskakujący finał, mocne postaci, a zwłaszcza wspaniała komisarz Krystyna Lesińska (polski kryminał czekał na taką mocną bohaterkę), oraz wciągające tło obyczajowe.

Małgorzata Czyńska

Anna Kańtoch ze śledztwa Krystyny Lesińskiej utkała misterną opowieść o straconych szansach na szczęśliwe zakończenia. Bez fajerwerków, udziwnień, z wciągającą narracją i z modlitwą za zmarłych.

Łukasz Wojtusik, Alfabet Wojtusika

Przeczytaj fragment powieści „Lato utraconych”

Lato utraconych

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Powieść „Lato utraconych” jest już dostępna w księgarniach online.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 07.06.2021 10:32
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd