J.K. Rowling wraca z nową powieścią dla dzieci!

LubimyCzytać
14.04.2021

14 lat po wydaniu ostatniej części „Harry’ego Pottera” brytyjska powieściopisarka powraca z nową książką dla dzieci. Ujawniono już jej tytuł  „The Christmas Pig”. Znamy też datę premiery polskiego przekładu.

J.K. Rowling wraca z nową powieścią dla dzieci! Photography Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018
Reklama

Polską dystrybucją książki zajmie się wydawnictw Media Rodzina, odpowiedzialne za publikowanie polskich przekładów prozy J.K. Rowling. Książka w oryginale nosi tytuł „The Christmas Pig”, a tytuł polski zostanie podany wkrótce. W Polsce książka zostanie opublikowana zarówno w prezentowym formacie w oprawie twardej, jak i w miękkiej okładce. Będzie zawierać dziewięć czarno-białych całostronicowych ilustracji oraz graficzne elementy autorstwa uznanego i wielokrotnie nagradzanego ilustratora Jima Fielda, współtwórcy cyklu „Królik i Misia”.

„The Christmas Pig”, nowa książka J.K. Rowling

„The Christmas Pig” ukaże się jednocześnie w ponad dwudziestu językach, w tym i polskim, nakładem wydawców z całego świata. Wtorek 12 października 2021 roku będzie datą wielkiej, globalnej premiery najnowszej książki J.K. Rowling. Wtedy też książka trafi do polskich księgarń.

Jak czytamy w komunikacie prasowym wydawnictwa Media Rodzina:

„The Christmas Pig” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb. To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+. Tę powieść pióra autorki zaliczanej do największych pisarzy świata pokochają całe rodziny.

Reklama

O książce „Chrismas Pig”

Jack uwielbia swoją przytulankę. Jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż pewnego dnia, w Wigilię, staje się coś strasznego. Pluszowa zabawka ginie. Na szczęście wieczór wigilijny to czas pełen cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Christmas Pig, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan. Udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina, stwierdza:

Jestem ogromnie szczęśliwa, że niebawem przekażemy w ręce czytelników nową, cudowną książkę dla dzieci autorstwa J.K. Rowling – wspaniałej pisarki, mistrzyni wyobraźni, wielkiej znawczyni serc i umysłów, zwłaszcza dziecięcych.

J.K. Rowling: światowy fenomen

Harry Potter i Kamień FilozoficznyJ.K. Rowling należy do grona najchętniej czytanych autorów na całym świecie. Brytyjka jest autorką siedmiotomowej, bestsellerowej serii o Harrym Potterze wydanej w latach 1997-2007, a także cyklu „Fantastyczne zwierzęta”. Światowa sprzedaż książek o młodym czarodzieju z Hogwartu przekroczyła 500 milionów egzemplarzy. Rowling jest również autorką powieści dla dorosłych „Trafny wybór”, a pod pseudonimem Robert Galbraith opublikowała cykl kryminalny „Cormoran Strike”, którego ostatni tom, „Niespokojna krew”, miał swoją polską premierę w listopadzie 2020 roku.

Harry Potter. Podróż przez historię magii„The Christmas Pig” będzie pierwszą dziecięcą powieścią J.K. Rowling od czasów tomu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. W międzyczasie ukazywały się nawiązujące do świata Harry’ego, Hermiony i Rona książki w formie scenariuszy teatralnych i filmowych, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”, a także wspomniny już cykl „Fantastyczne zwierzęta”, będący wariacją na temat podręcznika autorstwa Newta Skamandera, z którego korzystają uczniowie szkoły magii Hogwart. Rowling publikowała również utwory nawiązujące do uniwersum potterowskiego, takie jak opowiadająca o grze quidditch książka „Quidditch przez wieki”, czy „Podróż przez historię magii”.

Ikabog J.K. RowlingW zeszłym roku J.K. Rowling powróciła na scenę dziecięcej literatury, publikując książkę „Ikabog”. Jest to napisana ponad dekadę temu baśń, która w zamierzeniu miała być czytana do poduszki dzieciom autorki. Z racji szalejącej na całym świecie pandemii koronawirusa, Brytyjka postanowiła podzielić się tą opowieścią z dziećmi i rodzicami na całym świecie. Początkowo „Ikabog” publikowany był w odcinkach – zarówno na oficjalnej stronie internetowej baśni, jak i na stronach wydawnictwa Media Rodzina. W listopadzie 2020 roku „Ikabog” ukazał się w wersji książkowej – zilustrowany pracami przesłanymi przez czytelników. Tantiemy z wydań książkowych autorka przeznaczyła za pośrednictwem organizacji charytatywnej Volant na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią COVID-19.

[aj]

Reklama

komentarze [7]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AnaRea 16.04.2021 11:34
Czytelniczka

Bardzo się cieszę, choć rozszerzy mi się lista książek do kupienia. Trochę szkoda, że to nie będzie coś dla starszego czytelnika, ale jestem zadowolona z każdej nowej pozycji do przeczytania, nawet tej dla dzieci.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Yennefer 16.04.2021 00:27
Czytelnik

Tranfobiczne twitty, transfobiczne manifesto i demonizująca osoby trans książka "Troubled Blood" zdecydowanie ostręczają od sięgania po nowe pozycje Rowling, szczególnie te kierowane do dzieci. Wychowałam się na perypetiach Harrego, ale teraz myśl o tym, że ten świat stworzyła kobieta pełna nienawiści i braku akceptacji, pozostawia gorzki smak w ustach.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sulibrat 16.04.2021 11:29
Bibliotekarz

Łał, no po prostu łał! Sama na to wpadłaś?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Yennefer 16.04.2021 18:00
Czytelnik

Nie, dostałam update od państwa niemieckiego (przelew też)!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
sulibrat 16.04.2021 18:36
Bibliotekarz

To uważaj by ci errora nie wywaliło po takim updejcie... ale już chyba za późno.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Lexie 14.04.2021 14:07
Bibliotekarka

Myślałam, że jakaś nowa powieść fantastyczna, no ale może kiedyś jeszcze coś takiego napisze.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 14.04.2021 10:26
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd