Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2021. Temat na marzec

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.03.2021

Rozpoczyna się marzec – idzie wiosna, budzimy się do coraz to nowych aktywności! W kolejnym czytelniczym wyzwaniu na lubimyczytać.pl zachęcamy do wiosennego buszowania po serwisie. Poszukajmy wspólnie książek dzieki narzędziom, które daje lubimyczytać.pl. 

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2021. Temat na marzec

W styczniu wyzwanie polegało na tym, aby poszukać tytułów z liczbą w tytule – czytaliście więc książki, takie jak, między innymi, „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”„Dziewczyna o czterech palcach” czy „21 lekcji na XXI wiek”. W ostatnim miesiącu mieliśmy okazję, aby naszą uwagę skierować na Plebiscyt Książka Roku 2020 lubimyczytac.pl, Allegro, którego wyniki poznamy już wkrótce, bo dokładnie 8 marca. Teraz, gdy emocje chwilowo opadły, chemy abyście w jeszcze większym stopniu poznali tajemnice naszego wirtualnego zbioru na lubimyczytac.pl.

Zadanie na marzec 2021 brzmi:

Przeczytam książkę kierując się tagami z bazy lubimyczytać.pl

Czym są tagi? To słowa-klucze, opisujące zagadnienia poruszane w danej książce. Dzięki nim możecie dowiedzieć się, o czym traktuje dana pozycja. Czytelnicy przypisali do książek już ponad 800 tys. tagów (w tym ponad 142 tys. unikalnych tagów), a każdego dnia przybywają kolejne!

Wśród najpopularniejszych tagów, z których możecie korzystać, by wyszukiwać książki, znajdziecie na przykład: #życie, #miłość, #śmierć, #człowiek czy #IIwojnaświatowa. Przestrzeń do eksploracji jest olbrzymia! Każdy z Was, czytelników i czytelniczek, może samodzielnie wprowadzać tagi, na przykład dodajac nową książkę do bazy danych lubimyczytać.pl. Tagując każdą nową pozycję sprawicie, że inni czytelnicy łatwiej ją wyszukają.

Możecie skorzystać z tagów, by wyszukać konkretne książki, na przykład dotyczące jogi, natury czy... Titanica. Wystarczy, że wejdziecie w katalog książek i po lewej strony wpiszecie tag „titanic”. Możecie następnie filtrować otrzymane tytuły, ustawiając je w kolejności od największej liczby ocen czy datą wydania. 

Twoja ulubiona książka nie ma odpowiedniego tagu – dodaj go!

 

Jeśli szukacie książkowych inspiracji do wyszukania odpowiedniego tagu, pomocne mogą być także cytaty. W bogatej bazie lubimyczytać.pl znajduje się blisko 265 tys. cytatów. Podobnie jak tagi, cytaty znajdziecie w katalogu lubimyczytać.pl. Cytaty dodają inni czytelnicy, dzieląc sie w ten sposób swoimi ulubionymi usępami z lektur.

Możecie też dowolnie filtrować kategorie, aby szukać treści, które trafią w indywidualne gusta. Przykładowo, gdy szukacie książek spod znaku belestrystyki, rozwijacie również podkategorię - znajdziecie tam między innymi horror, sensację, kryminał czy fantastykę.

Buszując po bazie tagów i cytatów możecie wyszukać książki dotyczące zagadnień, którymi się interesujecie, a także wcześniej nieznane poznać tematy i publikacje. Zatem w tym miesiącu wyzwanie to poszukiwanie. Nie tylko na wiosnę!

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również nowy wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2021 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2021”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

[mw]


komentarze [1915]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Tereda 20.01.2024 12:20
Czytelnik

Nie lubię książek monotematycznych, a zwłaszcza romansów i obyczajówek "świątecznych". Nie czytam! 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Magda 05.01.2022 09:35
Czytelnik

Po raz pierwszy brałam udział w wyzwaniu i bardzo podoba mi się ta zabawa - pozwala wyjść z pewnej strefy komfortu i zdecydowanie poszerzyć horyzonty. Nawet jeśli początkowo byłam sceptyczna do któregoś z tematów, ostatecznie zmieniałam zdanie kończąc dany miesiąc z masą inspiracji (moja półka "do przeczytania" systematycznie rośnie i rośnie). A to zasługa wspaniałej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Lovovic 04.01.2022 22:25
Czytelnik

Poległam tylko na Lemie. Zaczęłam nawet dwa tytuły, ale to kompletnie nie moje klimaty.

A w grudniu w ramach wyzwania przeczytałam   Czerwony śnieg na Etnie Okruchy dobra

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Czerwony śnieg na Etnie  Okruchy dobra
Anna-Maria 04.01.2022 19:18
Czytelniczka

Nie zaliczyłam tylko 1 wyzwania- 9- książka Lema- nie lubię takiej literatury. Najbardziej podobają mi się te wyzwania, które są konkretne- np. z liczbą w tytule, książka noblisty lub debiutanta. Nie lubię wyzwań, które je tylko udają, np. przeczytaj książkę z okładką w ulubionym kolorze. 
Ale ogólnie to bardzo lubię te comiesięczne wyzwania i z niecierpliwością czekam na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Qamar 03.01.2022 12:07
Czytelnik

redakcjo, a co ze styczniem?  😔

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mylengrave 03.01.2022 12:26
Czytelniczka

5 stycznia będzie podany temat

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Ola 02.01.2022 12:47
Czytelniczka

Po raz pierwszy poległam na jednym z miesięcy - na październiku - powód prozaiczny , po prostu za dużo pracy i w tym miesiącu z przemęczenia odeszłą mnie ochota na czytanie. Bywa. Poza tym po przynajmniej dwie książki z tematu w każdym miesiącu zrealizowane, a czasem i więcej. W grudniu było to :
W samym środku zimy
Zasypani...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aguirre 01.01.2022 20:58
Czytelnik

Uczestniczyłem  we wszystkich wyzwaniach, najwięcej przeczytałem w ramach grudniowego (śnieg) – 7, majowego (opowiadania) – 5, sierpniowego (debiut literacki) – 4, po 3 pozycje przeczytałem w ramach wyzwań styczniowego (cyfry w nazwie), czerwcowego (ilustrowane), październikowego (noblista) i  listopadowego (przyroda, ekologia). Najmniej podobało mi się wyzwanie  marcowe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
RatKa 01.01.2022 18:28
Czytelniczka

Poległam na wyzwaniu listopadowym - tematyka przyrodnicza/ekologiczna. Poza tym wszystkie miesiące zaliczone:). 
Bardzo lubię to wyzwanie, dzięki niemu próbuję różnych gatunków i różnej tematyki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anika 31.12.2021 20:34
Czytelniczka

Udało się zaliczyć wyzwanie za cały rok:) Nie sądziłam że tak się wciągnę. Przeczytane w grudniu:
  Śnieżna siostra
  Zbrodnie zimową porą
  Pierwszy śnieg
  Krew na śniegu
  Ciemność

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Śnieżna siostra  Zbrodnie zimową porą  Pierwszy śnieg  Krew na śniegu  Ciemność  Białe. Zimna wyspa Spitsbergen
Mylengrave 31.12.2021 16:47
Czytelniczka

W ogóle mi się nie podobały: 9 - Lema lub nim inspirowaną 11 - ekologiczna/przyrodnicza, ponieważ to nie moje klimaty. Problematyczne było: 8- debiut, bo musiałam sprawdzać autorów książek, które mam na półkach i szukać, czy to jest debiut, czy może jednak nie, często wcale nie było to takie proste do określenia. Najbardziej podobały mi się: 1 - z liczbą w tytule, 4 -...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej