Hanna Konarowska jako „Pani Ka.” w pierwszym polskim serialu interaktywnym na IGTV

LubimyCzytać
16.02.2021

Pierwszy polski serial interaktywny na IGTV rusza w piątek. W obsadzie m.in. Hanna Konarowska, Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Piotr Borowski. Poza tym w książkowo-filmowym świecie głośno o nowej adaptacji „Trzech muszkieterów” i trzeciej części „After”.

Hanna Konarowska jako „Pani Ka.” w pierwszym polskim serialu interaktywnym na IGTV

Śniadanie u Tiffany'ego„Śniadanie u Tiffany'ego”, Truman Capote (wyd. Albatros)

Już w piątek na IGTV rusza pierwszy polski interaktywny serial „Pani Ka.” Tytułową rolę gra Hanna Konarowska. W serialu wystąpią między innymi Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska, Rafał Cieszyński, Piotr Borowski, Olga Frycz, Anna Czartoryska i Sebastia Cybulski. Scenariusz napisała Zofia Karaszewska, a reżyserią zajęła się Katarzyna Urbańska.

Reklama

Pani Ka. jest niespełnioną aktorką, która marzy o roli życia, dlatego w każdej wolnej chwili wciela się̨ w ulubione postacie z książek i filmów (w pierwszym odcinku pojawi się nawiązanie do „Śniadania u Tiffany'ego)”. Jest też mamą, partnerką i byłą żoną. Ma duszę artystki. Jest ekscentryczna i chaotyczna, ale jednocześnie urocza. Dużą część swojego życia spędza na castingach, gdzie nierzadko spotykają ją niezwykłe i zaskakujące sytuacje. Z telefonem w ręce przemierza ulice Saskiej Kępy, bo ciągle ma nadzieję, że podbije nie tylko scenę, ale też social media. Pani Ka. zdaje sobie sprawę z negatywnych stron mediów społecznościach, jednak jej to nie zniechęca i nieustannie marzy o ich podbiciu. Pomaga jej w tym przyjaciółka ze szkolnych lat, która jest programistką z Doliny Krzemowej i zna wszystkie „sztuczki” ukryte za społecznościowymi portalami.

Serial pomyślany jest jako produkcja interaktywna. Już od drugiego odcinka do współtworzenia fabuły zostaną zaproszeni widzowie, którzy będą mieli wpływ na wybory życiowe głównej bohaterki. „Pani Ka.” ma być odpowiedzią na to, jak dziś dajemy się zwieźć idealnemu wizerunkowi życia pokazywanemu w mediach społecznościowych, zarówno przez celebrytów, influencerów, jak i „zwykłych ludzi”.

Premiera serialu już 19 lutego. Odcinki będzie można oglądać na kanałach społecznościowych „Pani Ka.” (IGTV, Facebook).

Trzej muszkieterowie„Trzej muszkieterowie”, Alexander Dumas (wyd. Bellona)

Trzej muszkieterowie wracają na ekrany. Tym razem sfilmowania przygód Atosa, Portosa, Aramisa i ich dzielnego przyjaciela D'Artagnana podjął się francuski reżyser Martin Bourboulon. Ekranizacja ma być podzielona na dwie części: „Les Trois Mousquetaires – d'Artagnan” i „Les Trois Mousquetaires – Milady”. Będzie to kino wysokobudżetowe, zebrane na produkcję środki sięgają 60 mln dolarów. Stąd też i gwiazdorska obsada; muszkieterów zagrają François Civil (D'Artagnan), Vincent Cassel (Atos), Pio Marmaï (Portos) i Romain Duris (Aramis). Oprócz nich na planie zobaczymy Evę Green jako Milady de Winter, Vicky Krieps jako królową Annę Austriaczkę, Lyna Khoudri (Konstancja Bonacieux) i Olivera Jacksona-Cohena (Książe Buckingham).

Reklama

W charakterze króla Ludwika XIII zobaczymy znanego z filmu „Oficer i szpieg” Louisa Garrela. Nieznane jest jeszcez nazwisko aktora, który wcieli się w rolę potężnego kardynała Richelieu.

Pierwsza część filmu ma zadebiutować w kinach już w 2022 roku.

After. Ocal mnie„After. Ocal mnie”, Anna Todd (wyd. Znak Literanova)

W walentynki dystrybutor filmowy Monolith Films zrobił prezent dla żądnych gorących wrażeń miłośników kina. W sieci pojawił się pierwszy polski zwiastun trzeciej części „After”. Nosząca podtytuł „Ocal mnie” ekranizacja trzeciego tomu cyklu „After” Anny Todd powinna pojawić się w kinach jeszcze w tym roku. W rolach głównych zobaczymy oczywiście te same gwiazdy, co poprzednio.

Gdy Tessa (Josephine Langford) podejmuje najważniejszą decyzję w życiu wszystko się zmienia. Rewelacje na temat jej rodziny, a potem Hardina (Hero Fiennes Tiffin), poddaje w wątpliwość wszystko, co do tej pory wiedzieli i utrudnia zdobycie ciężko wywalczonej wspólnej przyszłości.

Wytępić całe to bydło Sven Lindqvist„Wytępić całe to bydło”, Sven Lindqvist (wydawnictwo W.A.B)

Pochodzący z Haiti reżyser filmów dokumentalnych Raoul Peck stworzy dla HBO czteroczęściową filmową serię dotyczącą europejskiego kolonializmu. Projekt poruszy tematy dotyczce wyzysku i ludobójstw. Będzie to film hybrydowy, zawierający w sobie zarówno materiały archiwalne, jak i stworzone na potrzeby filmu animacje i grafiki, a także sceny z aktorami. W tych ostatnich zobaczymy wcielającego się w główną rolę Josha Hartnetta.

Podobnie jak książka Lindqvista serial będzie nosić tytuł „Exterminate All the Brutes”. Oprócz reportażu szwedzkiego dziennikarza za podstawę do nakręcenia filmu posłużą także „An Indigenous Peoples' History of the United States” Roxanne Dunbar-Ortiz i „Silencing the Past” Michela-Rolph Trouillota.

Koniec z Eddym„Koniec z Eddym”, Edouard Louis (Wydawnictwo Pauza)

Powstaje serial na podstawie dwóch powieści Edouarda Louisa: „Koniec z Eddym” i „Who Killed My Father”. Za jego scenariusz odpowiedzialny jest James Ivory, nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany w 2017 roku za „Tamte dni, tamte noce” na podstawie książek André Acimana.

Obie książki Louisa mają charakter autobiograficzny, stąd pomysł na ich połączenie w jednym serialu. Nie są znane szczegóły dotyczące obsady ani pozostałych twórców widowiska. Jak pisze na swoim profilu facebookowym Wydawnictwo Pauza, serial będzie dostępny na platformie Netflix.

„Who Killed My Father” nie ukazało się jeszcze w Polsce.

Wspaniałe wiadomości z Francji! Jak pisze Francuski rozdział: ”James Ivory, autor scenariusza m.in. filmu "Tamte dni,...

Opublikowany przez Wydawnictwo Pauza Wtorek, 9 lutego 2021

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
615
0
16.02.2021 13:22

W ostatniej adaptacji muszkieterów jeden z nich był czarny. Teraz chyba czas na zrobienie z nich gejowskiego trójkąta. :D


3040
4
16.02.2021 08:27

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd