Wygraj literacką aukcję i wspomóż WOŚP!

LubimyCzytać LubimyCzytać
14.01.2021

Uroczysta Kolacja Mickiewiczowska, pakiet książek z autografami, a może spacer z Rysią, ukochaną suczką Justyny Sucheckiej? Zapraszamy na przegląd najciekawszych literackich aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wygraj literacką aukcję i wspomóż WOŚP!
Reklama

Już 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zbierane są dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów, jak między innymi: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne i kardiomonitory. Jak zauważa cytowany przez oficjalną stronę WOŚP dr Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka, te bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej na salach operacyjnych.

Jak najłatwiej wesprzeć WOŚP? Najprościej to zrobić, licytując na aukcjach wystawionych na portalu specjalnie przygotowanym przez allegro.pl: aukcje.wosp.org.pl. A które z udostępnionych licytacji powinny zaciekawić miłośników literatury?

Książkowe aukcje wspirające WOŚP

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie wraz z dziennikarką Katarzyną Bosacką oraz warszawskimi restauratorami Agnieszką i Marcinem Kręglickimi zaprasza na uroczystą Kolację Mickiewiczowską. I to kolację dla 4 osób! W programie licytowanego wydarzenia:

  • potrawy i napitki inspirowane biesiadami uwiecznionymi przez naszego narodowego wieszcza na kartach „Pana Tadeusza” i przygotowane przez Agnieszkę i Marcina Kręglickich,
  • opowieści, didaskalia i anegdoty, nie tylko kulinarne, prof. Jarosława Klejnockiego, dyrektora Muzeum Literatury w Warszawie,
  • odczyt fragmentów dzieła przez pomysłodawczynię kolacji - dziennikarkę Katarzynę Bosacką,
  • możliwość obejrzenia fragmentów rękopisów Adama Mickiewicza pochodzących ze zbiorów muzeum.

Miejsce kolacji to gmach muzeum przy rynku Starego Miasta 20 w Warszawie. 
Na aukcje wystawione zostały aż dwie takie możliwości! Aby zalicytować w jednej z nich, wystarczy kliknąć tu, bądź tu.

Do akcji postanowili również dołączyć Justyna Suchecka i Szymon Jadczak. Do wylicytowania jest charakterystyczna zielona kapa, na tle której Suchecka występowała w trakcie swoich telewizyjnych wejść na żywo, a także na której, wraz z Jadczakiem, odbierali gratulacje za zdobycie tegorocznych nagród Grand Press. Szczęśliwy zwycięzca licytacji będzie miał również okazję udać się na spacer z dziennikarską parą oraz z ich suczką Rysią, która niejednokrotnie występowała wraz z Justyną Suchecką na wizji.

Tutaj licytować można kapę i spacer z Justyną, Szymonem i Rysią.

Reklama

To niejedyne prezenty przygotowane przez dziennikarski duet. Wystawiony na licytację jest egzemplarz książki „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” Justyny Sucheckiej. Szczęśliwy nabywca również będzie miał okazję do spotkania zarówno z samą autorką, jak i z Jankiem Gawrońskim, jednym z bohaterów jej książki.

Szymon Jadczak zaś specjalnie na potrzeby licytacji WOŚP oddał książkę „Nienawiść sp. z o.o. Jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem” autorstwa Matta Taibbi'ego. Została mu ona sprezentowana przez wicepremiera Jacka Sasina po tym, jak Jadczak zdobył tegoroczną nagrodę „Grand Press”. Do książki dołączony był list gratulacyjny od polityka. Przypomnijmy, że Jadczak zwyciężył w kategorii News za tekst „Wybory, których nie było, kosztowały Pocztę Polską blisko 70 milionów. Ujawniamy dokumenty”.

Kliknij, jeśli chcesz licytować książkę „Young Power” Justyny Sucheckiej lub książkowy prezent od Jacka Sasina dla Szymona Jadczaka.

Łowcy książek z autografami powinni koniecznie spojrzeć na aukcję przygotowaną przez Wydawnictwo Marginesy. Na sprzedaż został wystawiony pakiet 10 woluminów, każdy z odręcznym podpisem autora. Wśród oferowanych książek są między innymi dwa tomy „Jadłonomii” („Po polsku” i „Nowa”) autorstwa popularnej propagatorki kuchni roślinnej Marty Dymek, „Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza czy dwie pozycje pióra Ałbeny Grabowskiej: „Doktor Bogumił” i „Matki i córki”. Jest też książka zagraniczna; na egzemplarzu „Jaśnie pana” swój autograf złożył hiszpański pisarz Jaume Cabré.

Tu można licytować pakiet książek z autografami od Wydawnictwa Marginesy.

Na apel Fundacji WOŚP odpowiedzieli również Anita Werner i Michał Kołodziejczyk, dziennikarski duet znany z telewizyjnych anten. Werner i Kołodziejczyk są również współautorami książki „Mecz to pretekst”, fascynujacej opowieści o tym, jak prosta gra, jaką jest futbol, wpływa na ludzi na całym świecie. „Mecz to pretekst” to zapis podróży autorów i rozmów z czołowymi piłkarzami, wpływowymi politykami i z chodzącymi legendami piłki nożnej. Autorzy opowiadali o książce podczas spotkania online organizowanego podczas drugiej edycji BookTargu, a zapis rozmowy jest dostępny na kanale lubimyczytać.pl na YouTube. 

Dziennikarze przeznaczyli na aukcję specjalny egzemplarz książki. Jego wyjątkowość polega na tym, że oprócz złożenia autografów, dziennikarze obiecali również napisać indywidualną, spersonalizowaną dedykację dla szczęśliwego zwycięzcy aukcji.

Wyjątkowy egzemplaż książki „Mecz to pretekst” z osobistą dedykacją autorów dostępny jest w serwisie Allegro.

Książkowych propozycji wśród licytacji WOŚP jest więcej!  Na licytację wystawiona została również autobiograficzna książka „Szczerze” Donalda Tuska. Ofiarował ją sam polityk; gratką dla zafascynowanych polityką czytelników będą podpisy. Swój autograf na wystawiony na licytację egzemplarzu złożyli nie tylko Donald Tusk, lecz także Borys Budka, Szymon Hołownia, Rafał Trzaskowski i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tu można zawalczyć o książkę „Szczerze” z autografami polityków.

Reklama

Licytować można również egzemplarz najnowszego wydania książki „Między Panem a Plebanem” czyli wywiadu-rzeki, który przeprowadzili z ks. Józefem Tischnerem Jacek Żakowski i Adam Michnik. Książkę, z dedykacją dla „miłośnika orkiestry”, podpisał redaktor naczelny Gazety Wyborczej.

Na tej stronie odbywa się licytacja książki „Między Panem a Plebanem” wraz z autografem Adama Michnika.

Aż trzy aukcje adresowane są do fanów prozy Katarzyny Puzyńskiej. Szczęśliwi nabywcy mogą na nich znaleźć najnowsze tomy cyklu Lipowo („Śreżoga”, „Pokrzyk” i „Rodzanice”), a także egzemplarz książki „Policjanci w boju”. Same publikacje opatrzone są, oczywiście, dedykacjami dla zwycięzcy aukcji. Do powieści z cyklu „Lipowo” autorka do książek dołącza bransoletki z prywatnej kolekcji.

Fani kryminałów tutaj znajdą licytacje książki „Śreżoga” oraz powieści „Policjanci w boju”,  a także publikacji „Pokrzyk” i „Rodzanice”.

Na koniec najwyżej wyceniana aukcja związana z literaturą (stan na 14.01). Książka „Inaczej” Radosława Kotarskiego jest warta już ponad 301 tys. złotych! Kotarski zebrał w niej (i przetestował na sobie) najskuteczniejsze metody organizowania pracy i osiągania wyznaczonych celów. Książka dziennikarza, twórcy kanału YouTube „Polimaty” i właściciela wydawnictwa Altenberg oferowana jest w dosyć unikalnym pakiecie. W proponowanym przez Kotarskiego zestawie, wraz z publikacją można nabyć bezwypadkowy samochód Ferrari F430 F1 z z wyścigowym pakietem Challenge.

Miłośnicy literatury i motoryzacji tutaj mogą licytować książkę „Inaczej” w pakiecie z Ferrari F430.

Wszystkim licytującym życzymy powodzenia!

[aj]

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Batalia 31.01.2021 14:23
Czytelniczka

Nic nie napisaliście o tym, że można wylicytować zostanie bohaterem/bohaterką powieści Jakuba Ćwieka! To dużo ciekawsze niż zwykłe książki z autografami.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
17.01.2021 03:32
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

czytamcałyczas 14.01.2021 20:17
Czytelnik

Nie dla mnie te książki.Ale i tak dam te parę złoty.Niech dzieci mają.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
marplezet 14.01.2021 16:34
Czytelniczka

Wszystkie oferty ciekawe, ale ostatnia licytacja najlepsza :D Książka w pakiecie z Ferrari - grzech nie kupić :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 14.01.2021 11:54
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd