Aplikacja lubimyczytać.pl już w App Store!

LubimyCzytać
07.11.2012

Aplikację mobilną lubimyczytać.pl, która w zeszłym tygodniu pojawiła się w Google Play pobrało już ponad 1500 osób. Dziś na rynku ukazała się wersja dla użytkowników iPhone'ów.

Aplikację można pobrać w App Store i w Google Play. Trwają prace nad wersją dla użytkowników iPadów oraz Windows Phone.

W ciągu pierwszego tygodnia aplikację w wersji dla Androida pobrało ponad 1500 osób. Uzyskała średnią ocenę 4,6/5.

Aplikacja jest powiązana ściśle z profilem użytkownika serwisu lubimyczytać.pl, chociaż osoby, które nie posiadają konta także będą mogły korzystać z niektórych funkcji – np. wyszukiwarki książek i porównywarki cen. Jakie zatem przyjemności czekają książkowego mola, który ściągnie aplikację? Oto najważniejsze z nich:

Wyszukiwanie książek. Nic prostszego – wystarczy zrobić zdjęcie okładce albo jej wydrukowi na reklamie w prasie, na billboardzie, w katalogu itd., ewentualnie użyć wyszukiwarki tekstowej lub zeskanować kod kreskowy, aby system przekierował na stronę danej książki dostępnej w bazie przeszło 160 tys. tytułów. Tutaj możemy przeczytać recenzje innych użytkowników, zobaczyć, co o książce napisali nasi znajomi, umieścić własną opinię, przeczytać cytaty z książki i oznaczyć wybrane jako ulubione, przeczytać informacje o autorze czy zostać jego fanem.

Porównywanie ofert w księgarniach. Coś dla łowców okazji! Aplikacja wyświetla ceny danej książki w największych księgarniach internetowych i przekierowuje czytelnika bezpośrednio do sklepu, gdzie może dokonać zakupu.

Zarządzanie biblioteczką i kontem użytkownika. Użytkownik loguje się za pośrednictwem aplikacji do swojego konta na lubimyczytać.pl. Może zarządzać swoją wirtualną biblioteczką - dodawać książki na półki, tworzyć nowe półki, oznaczać książki, które przeczytał, chce przeczytać albo teraz czyta. Aplikacja daje dostęp niemal do wszystkich funkcjonalności serwisu lubimyczytać.pl.

Społeczność. Czytelnik tworzy sieć znajomych i obserwowanych, ma możliwość śledzenia co czytają i piszą o książkach.

Gustoteka – czyli biblioteka gustów! Każdy może wyszukać użytkowników o podobnych gustach czytelniczych! Zaawansowany algorytm porównuje oceny książek, które wystawili użytkownicy i wyświetla procentowo zbieżność gustów czytelniczych. Dodatkowo możemy określić promień wyszukiwania użytkowników lubimyczytać.pl (do 100 km.).

Komunikacja. System umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości do innych użytkowników lubimyczytać.pl.

Ebooki. Aplikacja umożliwia czytanie ebooków i fragmentów książek w formatach .epub lub .pdf (również darmowych książek i fragmentów udostępnionych w aplikacji).

Aplikacja do rozpoznawania obrazów wykorzystuje api www.recognize.im firmy iTraff Technology, natomiast za jej produkcję odpowiada Appchance. W podstawowej wersji aplikacji użytkownik ma możliwość wyszukania 100 książek za pomocą zdjęć okładek. Wykupienie konta premium gwarantuje możliwość wykonywania nieograniczonej ilości zdjęć okładek oraz blokuje wyświetlanie reklam.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
112
0
06.07.2020 10:52

Mieszkam w Hiszpanii i niestety aplikacja jest tu niedostępna 🧐😞


41
0
06.07.2020 22:11

No te preocupes w Polsce tez jest niedostępna 🙃 wsparcie dla aplikacji zostało wstrzymane pewnie


89
3
03.12.2012 01:08

Czy aplikacja jest dostępna jedynie na iPhony i telefony z Androidem?


811
168
07.11.2012 17:19

link "więcej" prowadzi do artykułu na zupełnie inny temat ;-)


2801
4
07.11.2012 13:58

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd