Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na grudzień

LubimyCzytać
01.12.2020

Z czym kojarzy się grudzień? Ze śniegiem, św. Mikołajem, reniferami zaprzęgniętymi do sań, Bożym Narodzeniem, choinką, huczną zabawą sylwestrową – to wszystko przed nami. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i spójrzmy wstecz. Co w tym roku czytaliśmy? Po jakich autorów sięgaliśmy? Jakie tytuły nas ominęły? W ostatnim miesiącu roku chętnie podsumowujemy nasze dokonania na różnych polach, więc i my zapraszamy do w grudniu do wyzwania czytelniczego związanego z tym, co już było.

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na grudzień

To już ostatnie wyzwanie czytelnicze w tym niezwyczajnym roku 2020. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście, wybierając przez ten czas książki według podanych przez nas kryteriów i za każdym razem odkrywaliście dla siebie nowe strony literatury. Trafiliście w ten sposób na zapomniane perły czy raczej sięgaliście po tytuły znane i lubiane? Musieliście przeczesywać księgarskie bądź biblioteczne półki czy inspiracji szukaliście w domowych biblioteczkach? Czy wypełniliście wszystkie wyzwania? A może któreś sprawiło mam wyjątkowy kłopot? Grudzień to czas podsumowań, a te czytelnicze potrafią być wyjątkowo ekscytujące.

Reklama

Wyzwanie na grudzień jest wyjątkowe, zupełnie inne od dotychczasowych, ponieważ tym razem do wyboru macie ściśle określoną liczbę pozycji, dokładnie 412 książek. Spośród nich wybierzcie do lektury jedną lub więcej, jeśli macie na to ochotę. Spójrzcie wstecz na to, co działo się w tym szczególnym roku na polskim rynku wydawniczym.

Zadanie na grudzień 2020 brzmi:

przeczytam książkę wydaną w 2020 roku pod patronatem lubimyczytać.pl.

Jak szukać książek do grudniowego wyzwania? Wystarczy wejść do naszego katalogu i zaznaczyć pierwszy filtr od góry, czyli „Patronaty”, a następnie nieco niżej wybrać filtr „Data wydania” i zaznaczyć w obu polach bieżący rok. W ten sposób otrzymacie listę ponad 400 książek, które serwis lubimyczytać.pl objął patronatem w 2020 roku (premiera niektórych z nich jeszcze przed nami). Co tam znajdziecie? Mnóstwo świetnej, różnorodnej literatury ze wszystkich gatunków. Głośną „Elegię dla bidoków J.D. Vance'a i kontynuację „Zmierzchu” Stephenie Meyer, czyli „Słońce w mroku”. Nowe książki Jacka Hugo-Badera i Joanny Bator. Mocne kryminały, jak „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena czy „Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza, ale i książki dla dzieci, jak „Jedyna taka Ester” Emmy Adbåge Antona Bergmana. Są tu klasycy fantastyki, czyli Alfred Bester i jego „Człowiek do przeróbki”, jak również świetne reportaże: „Wojna o szczepionki” czy „Powiedziała”. Są pisarze niezwykle popularni (Stephen King czy Remigiusz Mróz), a są i tacy, którzy dopiero debiutują. Nie mamy wątpliwości, że na tej liście każdy znajdzie dla siebie interesującą lekturę.

Choć mijający powoli rok nie był łatwy dla branży książki, mamy nadzieję, że wybierajac na grudniową lekturę pozycję wydaną właśnie w 2020 roku wyrazicie swoje wsparcie dla pisarzy, wydawców, tłumaczy, redaktorów, księgarzy i wszystkich, którzy tworzą i promują książki bez względu na przeciwności losu. 

wyzwanie czytelnicze grudzień

Reklama

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2020 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2020”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

[jj]

Reklama

komentarze [1684]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Monika 02.01.2021 17:08
Czytelnik

nie udało mi się "zaliczyć" wszystkich kategorii wyzwania LC 2020, ale mimo to, udział w nim uważam za bardzo fajną zabawę.
Dotąd nie czytałam książek wg jakiegokolwiek klucza, wybieram raczej to, co lubię, lub to, co mnie zaintryguje, zaciekawi. Musiałam więc zmienić swoje przyzwyczajenia i okazało się to miłą odmianą.
Ubiegłoroczne już wyzwanie, było dla mnie okazją do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
RatKa 31.12.2020 17:43
Czytelniczka

Wyzwanie ukończone;) Bardzo się cieszę, że wzięłam w nim udział. Przeczytałam książki, po które nigdy bym nie sięgnęła i które czekałyby na swoją kolej nie wiadomo ile. Podobało mi się główkowanie towarzyszące szukaniu książek odpowiadających wyzwaniu.
Czekam z niecierpliwością na wyzwania w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tree 31.12.2020 09:36
Bibliotekarka

Grudzień zaliczony absolutnie fantastyczną QualityLandia.
Ciekawe, jakie wyzwania czekają nas w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 QualityLandia
Strzelba 30.12.2020 18:14
Bibliotekarka

W grudniu przeczytałam dwie książki pod patronatem LC:
Niespokojna krew i Winter.

Podsumowując tegoroczne wyzwanie LC: udało mi się w każdym miesiącu przeczytać co najmniej jedną książkę w ramach comiesięcznego wyzwania, nierzadko książek tych było więcej niż jedna. Dzięki temu sięgałam po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Niespokojna krew  Winter
Mylengrave 25.12.2020 15:26
Czytelniczka

Oj, zostało niewiele dni, a planów mam wiele, nie wiem, czy zdążę, ale udało mi się już wcześniej przeczytać Trzy kobiety - niestety w ogóle mi się nie spodobała.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Trzy kobiety
Janina 25.12.2020 10:57
Czytelniczka

Okrutnie piękny jeszcze przed Świętami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Okrutnie piękny
Patusza 20.12.2020 19:20
Czytelniczka

A przeczytana w maju się liczy? 😂 Marny #żarcik
Nie wiem czy uda mi się coś wcisnąć w grudzień jeszcze bo jestem strasznie zawalona, ale połowicznie zaliczyłam zadanie, bo przeczytałam wydaną w tym roku Kraina Zeszłorocznych Choinek c:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Marny  Kraina Zeszłorocznych Choinek
Janina 17.12.2020 16:56
Czytelniczka

629 kości
Służącamoże jeszcze coś się uda do końca roku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 629 kości  Służąca
ŚladamiUczestników 15.12.2020 19:08
Czytelnik

Szukasz pomysłu na gwiazdkę? A może książkę? To doskonały pomysł na prezent! Wczoraj Nasz czytelnik po przeczytaniu książki, zamówił dodatkowych 10 egzemplarzy! Obdaruje nimi bliskich oraz znajomych pod choinkę. Gratulujemy dobrego wyboru i zapraszamy po zakup na www.sladamiuczestnikow.pl

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Konstancja 15.12.2020 01:11
Czytelniczka

Kilka pozycji objętych patronatem LC jakiś czas temu zaistniało jako Przeczytane:

Prosta sprawa Saturnin

Biblioteczka ma jednak jeszcze wiele tytułów i jest w czym wybierać.
Zacznę od ukończonej wczoraj:
Pandemia. Raport z frontu
i link...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Prosta sprawa  Saturnin  Pandemia. Raport z frontu  Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało  Harveya Weinsteina  Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat  Teściowe muszą zniknąć  Teściowe w tarapatach  Wigilijne opowieści
zgłoś błąd