Ekranizacja mangi „Alice in Borderland“. Poza tym w drodze na ekrany m.in. Batman i „Shantaram“

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.11.2020

Netflix zekranizował mangę „Alice in Borderland” Haro Aso. Jej bohater, Arisu, niespodziewanie trafia do opustoszałej wersji Tokio. W stolicy Japonii musi zapewnić sobie przetrwanie. Również na Dalekim Wschodzie bedzie toczyła się akcja najnowszej animacji spod znaku Batmana. Bruce Wayne zostaje przeniesiony w czasie do lat 70. i ma okazję uczyć się sztuk walki.

Ekranizacja mangi „Alice in Borderland“. Poza tym w drodze na ekrany m.in. Batman i „Shantaram“ 麻生羽呂・小学館/ROBOT / Materiały prasowe Netflix

Alice in Borderland„Imawa no Kuni no Alice”, Haro Aso (wyd. Shogakukan)

Netflix coraz chętniej kooperuje z japońskimi twórcami. Po umieszczeniu w swoim katalogu filmów z legendarnego, zajmującego się anime studia Ghibli, pora na filmy na podstawie mangi. Jedną z pierwszych produkcji przygotowanych specjalnie dla amerykańskiego giganta VOD jest ekranizacja mangi Haro Aso „Alice in Borderland”. Bohaterem serii jest Arisu, bezrobotny młodzieniec z obsesją na punkcie gier komputerowych. Niespodziewanie trafia on do dziwnej, opustoszałej wersji Tokio, gdzie razem z przyjaciółmi musi rywalizować w niebezpiecznych grach, aby zapewnić sobie przetrwanie. W tym dziwnym świecie Arisu poznaje Usagi, młodą kobietę, która gra samotnie. Wspólnie podejmują się rozwiązania jednej tajemnicy po drugiej, ryzykując życiem, aby odkryć, co tak naprawdę znaczy żyć.

Serial będzie miał swoją premierę 10 grudnia.

Shantaram książka„Shantaram”, Gregory David Roberts (wyd. Marginesy)

Coraz mocniej rozpychające się na rynku VOD Apple TV postanowiło zekranizować powieść „Shantaram”. Na podstawie książki Robertsa ma powstać serial, którego realizacja napotyka problemy. Pierwsze wzmianki o rozpoczęciu prac nad adaptacją „Shantaram” pochodzą z 2018 roku. Na przeszkodzie stają zmiany wśród twórców serialu (właśnie ogłoszono nowego showrunnera serii, Stevena Lightfoota, który miał okazję pracować przy „Hannibalu” i „Punisherze”), a nawet... pogoda w Indiach, gdzie kręcona jest większość scen. Problemem nie jest natomiast obsada, w której obok Charliego Hunnama („Hooligans”, „Synowie anarchii”) zobaczymy również Richarda Roxburgha („Van Helsing”) i Radhikę Apte („Gość weselny”).

„Detective Comics #27”, Bob Kane, BIll Finger  (wyd. DC Comics)

Batman przeniesiony... w czasie? Tak będzie wyglądała fabuła najnowszej animacji dla dorosłych od studia Warner Bros. Reżyser Sam Liu powraca do lat 70., kiedy Bruce Wayne wraz z Richardem Dragon, Benem Turnerem i Lady Shivą pod okiem mistrza O-Senseia uczą się sztuk walki. W zwiastunie pojawiają się również antagoniści Batmana spod znaku międzynarodowej organizacji terrorystycznej Kobra. „Batman: Soul Of The Dragon” będzie miał swoją premierę w wersji cyfrowej 21 stycznia 2021 roku, a kolekcjonerski box płyt Blu-Ray w jakości 4K będzie do kupienia od 26 stycznia.

To nie jedyna produkcja z uniwersum Batmana, na którą fani Mrocznego Rycerza mogą czekać: w przygotowaniu jest jeszcze bazujący na filmie „The Batman” serial opowiadający o pracy policji w Gotham City. Ten projekt rodzi się powoli; nie znamy ani szczegółów fabuły, ani daty emisji, ani nawet ostatecznego tytułu.

„Pokochała Toma Gordona”, Stephen King (wyd. Prószyński i S-ka)

Ekranizacji Stephena Kinga nigdy za dużo! Kolejną książką, której adaptację filmową będziemy mogli zobaczyć, będzie horror „Pokochała Toma Gordona”. Do tej pory opowieść o dziewięcioletniej Trishy McFarland nie doczekała się jeszcze przeniesienia na ekran, chociaż w projekt był zaangażowany sam mistrz filmów grozy, George Romero. Jego śmierć w 2017 roku przerwała pracę nad filmem. Trzy lata później do powieści Stephena Kinga jako producentka powraca Christine Romero, wdowa po autorze „Świtu żywych trupów” i „Opowieści z dreszczykiem”. Film wyreżyseruje Lynne Ramsay („Nigdy cię tu nie było”, „Swimmer”). Scenariusz Ramsay przygotowała wraz z Christy Hall.

„Ojciec chrzestny”, Mario Puzo (wyd. Albatros)

Niespodziewana gratka dla miłośników „Ojca chrzestnego”. Reżyser Francis Ford Coppol powtórnie usiadł do materiału, z którego powstała trzecia część jego trylogii. Dzięki szansie na przemontowanie filmu możemy spodziewać się innego początku i zakończenia, niż tego, które było w oryginalnym filmie z 1990 roku. Jak zapowiada wytwórnia Paramount Pictures, zmiany znajdziemy również w poszczególnych scenach, a nawet w ścieżce muzycznej. Al Pacino, Diane Keaton, Andy Garcia, Franc D'Ambrosio, Bridget Fonda, George Hamilton i Joe Mantegna ponownie pojawią się na ekranach wyselekcjonowanych kin w grudniu tego roku, by następnie znaleźć się w dystrybucji na platformach cyfrowych.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Krzysiek Żuchowicz 25.11.2020 16:17
Autor

I Shantaram będzie zekranizowany?! Świetnie! Uwielbiam tą książkę. . . Pamiętam, że już kiedyś, dawno były przymiarki (głównego bohatera miał zagrać Deep), ale zawiesili pracę.
Czy ktoś tu jeszcze jest fanem przygód nawróconego ganstera i wyczekuje serialu?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Krzysiek Żuchowicz 25.11.2020 16:02
Autor

Opis Alice brzmi ciekawie (trailer wiadomo dopieszczony jak należy). Bohaterowie, chcą: ". . . odkryć, co tak naprawdę znaczy żyć", przyjmuję, że będą zagwozdki i egzystencjalne, filozoficzne rozmowy, to też lubię. Jednak nurkując w temat znalazłem opis: "historia dramatycznej walki o przetrwanie i brutalnej gry na emocjach." I obawiam się, że to będzie ponad moje siły. . ....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 24.11.2020 08:38
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post