Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać
16.11.2020

Wśród nowości tego tygodnia znalazły się filozoficzne opowiastki dla dzieci, książki dla młodzieży oraz prowokująca historia miłosna. Coś dla siebie wybiorą też fani fantastyki, szczególnie jeśli lubią wielotomowe cykle. Szukajcie w księgarniach książek z pieczątką patronatu lubimyczytać.pl na okładce!  

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Wszystko, co brzydkie i cudowne” Bryn Greenwood (wyd. Papierowy Księżyc)

Piękna i prowokująca historia miłosna o ludziach, których nie miało prawa nic połączyć…

Jako córka dilera narkotyków, Wavy nie wierzy ludziom, nawet swoim rodzicom. Bezpieczniej jest trzymać język za zębami i unikać kłopotów. Walcząca o wychowanie swojego młodszego brata, ośmioletnia Wavy jest jedynym odpowiedzialnym „dorosłym” we własnym domu. Spokój ducha odnajduje, spoglądając w rozgwieżdżone nocne niebo nad polami za domem.

Reklama

Pewnego wieczoru jej obserwacja gwiazdozbiorów powoduje wypadek i daje początek niezwykłej przyjaźni z jednym ze zbirów ojca, Kellenem, wytatuowanym byłym skazańcem o złotym sercu.
Poruszająca i szokująca historia miłosna dwojga niezwykłych ludzi, która zadaje trudne pytania, przypominając nam o wszystkich brzydkich i cudownych rzeczach, jakie życie ma do zaoferowania.

„Wieloświat” Anna Sokalska (wyd. Lira)

Nadchodzi Nowy Świat! Dla jednych będzie rajem, dla innych – piekłem. Na całą wieczność…

Zamknięta w sobie studentka, szaman romskiego pochodzenia, zdolna gimnastyczka, pozbawiony powołania katolicki ksiądz i kobieta bez wspomnień – to od nich, rozdartych między krwawym bożkiem a beznamiętnym aniołem, będzie zależała przyszłość Wieloświata. Każdy zaś wybór okupiony będzie ofiarą i próbą silnej woli.

Era rozwiniętych technologii i prób ratowania środowiska naturalnego wkroczyła w nową fazę. Uciekające ze swojej części Zaświatów demony robią wszystko, aby wytrącony z równowagi Wieloświat zawalił się, ustępując miejsca zjednoczonemu, Nowemu Światu. To, co dla jednych zdaje się nęcącą wizją, według innych ma okazać się koszmarem. Anioły szukają pomocy wśród ludzi, w których przebudziły się szamańskie moce. Jednak uratowanie starego porządku nigdy nie było tak trudne jak teraz…

Słowiańskie wierzenia i mity mistrzowsko połączone z miejską fantastyką i wątkami science fiction! Kolejną powieść Anny Sokalskiej z cyklu „Opowieści z Wieloświata” można czytać niezależnie od trylogii „Wiedźma”, „Żertwa”, „Kuglarz”.

„Powiedział księżyc” Ewa PazynaHelena Sienkiewicz-Więcław (wyd. Grupa Cogito)

Reklama

Książka przedstawia rozmowy Księżyca z Mysz-Onem. Tematem ich rozmów są sprawy niezwykle ważne. Jak być szczęśliwym?

Czy warto mieć marzenia. To lekka lekcja filozofii, dzięki której i dziecko i nawet dorosły lepiej zrozumie ten dziwny, otaczający nas świat.

„Strach” Care Santos, tłumaczenie: Karolina Jaszecka (wyd. Akapit Press)

Czasem życiu przychodzi taki moment, kiedy wszystko się zmienia. Tak właśnie zdarzyło się w życiu zarówno Xenii jak i Erica oraz Hugo.

Xenia i Eric wciąż są razem. Dziewczyna skupia się na nauce, a chłopak coraz lepiej radzi sobie w życiu i stara się umilić czas Hugonowi, który uwięziony jest w domu przez rodziców nie widzących dla niego ratunku.

W międzyczasie pomaga policji, narażając się rodzinie Medinów. W klanie pojawia się nowy szef, przez którego Eric wpada w tarapaty i zostaje porwany.

Rozpoczyna się walka o życie, która wcale nie jest łatwa, szczególnie, gdy cały czas czuje się... strach.

[kk]

Reklama

komentarze [6]

Sortuj:
1627
521
23.11.2020 10:28

"Wszystko, co brzydkie i cudowne" wygląda ciekawie


1970
385
17.11.2020 09:13

Tym razem nic interesującego nie widzę.


105
3
16.11.2020 21:28

"Wszystko, co brzydkie i cudowne" oraz "Strach" wydają się być warte zainteresowania :)


1705
205
16.11.2020 10:46

jakoś nic a nic mnie nie zainteresowało


1505
437
16.11.2020 10:28

Dlaczego nie widzę książek?


2834
4
13.11.2020 14:15

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd