Gorące cykle książkowe - poleca HarperCollins

LubimyCzytać
22.10.2020

Cykle książkowe pojawiają się na księgarnianych półkach od wielu, wielu lat. Spore grono czytelników kocha je. Przywiązują się do swoich ulubionych postaci literackich i chętnie sięgają po kontynuację ich losów. Ale są też osoby, które ze sceptycyzmem podchodzą do serii, obawiając się nudy. Czy słusznie? Otóż wszystko zależy od kreatywności autora. HarperCollins udowadnia, że serii nie należy się bać.

Gorące cykle książkowe - poleca HarperCollins

Milcząca żona, Karin Slaughter„Milcząca żona”, Karin Slaughter

Zacznijmy od absolutnego hitu. W tym miesiącu ukazała się kolejna część trzymającej w napięciu serii thrillerów z udziałem agenta GBI Willa Trenta i lekarki sądowej Sary Linton, autorstwa bestsellerowej Karin Slaughter. Książki Karin Slaughter regularnie podbijają listy najlepiej sprzedających się książek w wielu krajach, a kolejne tytuły są wyczekiwane przez rzesze fanów. Producenci filmowi i telewizyjni kupują prawa do jej thrillerów (m.in. Netflix, który tworzy serial na podstawie „Układanki”). Krytycy i czytelnicy cenią ją za świetne pióro – jej powieści są bezpośrednie, mocne i bardzo obrazowe. Jak opisała ją Tess Gerritsen:

„Pisarka, która niczego się nie boi. Jedna z najznakomitszych autorek thrillerów”.

Karin Slaughter

Slaughter wyróżnia również zaangażowanie w sprawy społeczne. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie.

„Milcząca żona” to dziesiąty tom poczytnej serii o agencie biura śledczego w Georgii Willu Trencie, a jednocześnie dwudziesta książka w dorobku autorki. Thriller w wielu krajach błyskawicznie stał się bestsellerem i jest świetnie oceniany zarówno przez czytelników, jak też krytykę.

Tym razem Trentowi przyjdzie rozwiązać podwójną zagadkę. Musi zrewidować sprawę morderstwa sprzed lat, by przeciwdziałać nowym zbrodniom i dorwać okrutnego mordercę.

 

Milcząca żona

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Milcząca żona, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Milcząca żona, Length: 8 pages, Page: 1, Published: 2020-10-22

Amanda Nora Roberts„Amanda”, Nora Roberts

Reklama

Zmieńmy klimat i przenieśmy się do świata, który zamiast wywoływać gęsią skórkę, rozgrzewa serca i podnosi na duchu. Choć naszej kolejnej pisarce nieobcy jest obfitujący w zbrodnie gatunek – sama jest autorką wielu kryminałów, które wydaje pod pseudonimem J.D. Robb – to jednak najbardziej znana jest z romansów i literatury obyczajowej. Mowa oczywiście o Norze Roberts, która zaczęła pisać, kiedy zamieć śnieżna uwięziła ją w domu z dwoma małymi synami. Nie każdy wie, że także ona przeszła długą drogę do sławy – kilka jej rękopisów zostało odrzuconych, mimo niekwestionowanego talentu pisarki, którą wyróżnia świetna konstrukcja powieści oraz umiejętne łączenie wątków romansowych i sensacyjnych. Również Roberts jest autorką wielu poczytnych cykli, a my pragniemy przypomnieć ten o siostrach Calhoun.

Amanda czuła, że znajomość ze Sloanem O'Reilym, który miał zaprojektować plan przebudowy rodzinnej posiadłości, może okazać się kłopotliwa. Oboje byli pełni temperamentu i od pierwszej chwili mocno między nimi zaiskrzyło. Postanowiła utrzymać dystans, rozmawiać ze Sloanem wyłącznie o interesach. Gdy ten jednak zaryzykował dla niej własne życie, sprawy potoczyły się w niespodziewanym dla niej kierunku...

„Amanda” to drugi tom cyklu o siostrach Calhoun. Trzeci, „Lilah”, ukaże się w styczniu.

Cykle są popularne również wśród dzieci. Młodzi czytelnicy chętnie zanurzają się w świat fantazji i lubią do niego wracać. Cieszą ich spotkania z ukochanymi bohaterami, z którymi z zapałem się utożsamiają. Nie zapominając o nich, proponujemy dwie fantastyczne serie, pełne przygód, a nawet magii.

Amanda

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Amanda, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Amanda, Length: 8 pages, Page: 1, Published: 2020-10-22

Reklama

Gwiezdny zegar Francesca Gibbons„Gwiezdny zegar. Cienista Ćma”, Francesca Gibbons

Pierwsza z nich stanowi trylogię autorstwa Brytyjki o czeskich korzeniach – Franceski Gibbons, pod wspólnym szyldem „Gwiezdny zegar”. Seria porywa i zachwyca swoim niezwykłym czarem. Inspiracje czerpane z czeskich legend przeplatają się ze światem wprost z dziecięcej wyobraźni. Pełno tu magii i fantastycznych istot. Ta wyjątkowa historia z pewnością wpisze się w kanon klasyków dziecięcej literatury.

„Imogen spojrzała na znak z napisem: NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY. Nie wiedziała, kim są ci „nieupoważnieni”, ale korciło ją, żeby mimo wszystko wstąpić do środka...”

Pięknie ilustrowana przez wybitnego rysownika Chrisa Riddella seria dla dzieci w wieku 8 – 12 lat przeniesie młodych czytelników w porywający świat przygód i fantazji.

Gwiezdny zegar

Wciągająca fabuła, intrygujące otoczenie, pełna humoru narracja, głębokie emocje i postaci, w których od razu się zakochasz – to wszystko z pewnością sprawi, że seria stanie się nowoczesnym klasykiem. Gdy żywiołowa Imogen podąży za srebrną ćmą do drzwi w drzewie – a przez nie do innej rzeczywistości dzieci na całym świecie będą chciały pójść jej śladami…

Francesca Gibbons

Serię rozpoczyna tom zatytułowany „Cienista Ćma”.

Imogen powinna być milsza dla swojej młodszej siostry Marie. I dla chłopaka mamy. A już na pewno nie powinna przechodzić przez drzwi w drzewie, do których zaprowadziła ją dziwna srebrzysta ćma.

Ale z drugiej strony… Kto zawsze robi to, co powinien?

Imogen i Marie zostają niespodziewanie uwięzione w magicznym królestwie, w którym nikt nie zachowuje się tak, jak powinien. Siostry walczą z czasem, uciekając przed potworami wyłaniającymi się po zmroku i szukając drogi powrotnej do domu. Z pomocą przychodzą im rozpieszczony książę, tańcząca niedźwiedzica, a nawet gwiazdy spoglądające na nie z góry…

„Gwiezdny zegar” to wciągająca, ponadczasowa fantastyczna opowieść napisana w zaskakującym nowym stylu. Pokochacie ją za specyficzny humor i nietuzinkowych bohaterów.

Gwiezdny zegar

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Gwiezdny zegar, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Gwiezdny zegar, Length: 9 pages, Page: 1, Published: 2020-10-22

Druga seria to „Dziedzictwo Kopernika” Tony’ego Abbotta. Składa się z czterech części: „Zakazany kamień”, „Klątwa węża”, „Złota zemsta” i „Ognista korona”, z których ostatnia ukazała się w tym roku. To niesamowita historia, pełna przygód, suspensu i pędzącej akcji, która jednocześnie rozszerza dziecięce horyzonty, wprowadzając w świat historii nauki. Sama Angie Sage określiła te książki mianem „Dana Browna dla młodzieży”. Tej serii nie można przegapić!

O serii „Dziedzictwo Kopernika”:

Reklama

Legenda głosi, że Mikołaj Kopernik znalazł dwanaście obdarzonych specjalną mocą artefaktów, które mogą wykorzystać kosmos, by przetransportować ludzi przez czas, pod warunkiem, że wszystkie zostaną połączone w kształt astrolabium. Wiedząc, jak straszliwą moc posiada astrolabium, Kopernik ukrył artefakty w odległych zakątkach globu i wyznaczył lojalnych Strażników, którzy przekazywali obowiązek ochrony artefaktów na przestrzeni wieków. W niewłaściwych rękach astrolabium może kontrolować świat.

Właśnie to planuje zrobić Galina Krauss i jej potężny Zakon Krzyżacki, gdy zbierze wszystkie części i zmontuje je ponownie. Już zinfiltrowała Strażników i zniszczyła ich obronę. Ludzkość nie będzie wiedziała, co się stało, aż będzie za późno. Galina nie wie, że list, ostatnie wołanie Strażników o pomoc, wpadł w ręce czterech młodych przyjaciół – Wade’a, Lily, Darrella i Bekki. Czterech młodych przyjaciół, którzy znajdą się w samym środku wielowiekowej wojny, by uratować świat.

Tony Abbott

Ognista korona Tony Abbott„Ognista korona”, Tony Abbott

„Przysięgam na własne życie” – taki ślub złożył każdy Strażnik, który przez stulecia chronił jeden z dwunastu artefaktów dziedzictwa Kopernika. Konsekwencje przysięgi nigdy jednak nie były tak poważne, jak teraz. Tajna sieć szpiegów wielkiego astronoma stała się celem morderczego spisku, kierowanego przez nikczemną Galinę Krause, a Kaplanowie są osamotnieni bardziej niż kiedykolwiek.

Z Francji na Antarktydę trwa mrożący krew w żyłach wyścig z czasem. Wade, Darrell, Lily i Becca nie mają już wiele czasu na znalezienie pozostałych artefaktów i pokonanie wrogów. Ale czy są gotowi zaryzykować własne życie, by uratować świat?

„Tony Abbott jest niesamowitym gawędziarzem. Kopernik powinien był nazwać gwiazdę jego imieniem. Z kodami do złamania, wskazówkami do rozwikłania i nikczemnikami do pokonania jest to ekscytująca, inteligentna i przyjemna lektura! Nie mogę się doczekać następnej części tej nowej serii”

- Chris Grabenstein

Ognista Korona

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Ognista Korona, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Ognista Korona, Length: 11 pages, Page: 1, Published: 2020-10-22

„Dyktatura danych, Brittany Kaiser

A teraz coś z zupełnie innej beczki… Zdarza się, że sensacyjny bądź nośny w pewnym okresie temat zostaje podchwycony i eksploatowany przez różnych autorów. Oczywiście dotyczy to głównie literatury faktów czy poradników. Powstaje wiele książek na ten sam temat, choć nie są to sensu stricto serie. W takich przypadkach warto zapoznać się z relacją z pierwszej ręki. Przykładem niech będzie afera Cambridge Analytica, uważana za karygodną próbę dekonstrukcji demokracji ostatnich lat. Jak w ogóle była możliwa? Na to pytanie najlepiej odpowie osoba, która sama się do tego przyczyniła. „Dyktatura danych” to swoista spowiedź Brittany Kaiser, młodej Amerykanki, która pracowała dla Cambridge Analytica i w końcu powiedziała „Dość!”.

Czy twoje dane stają się bronią przeciwko tobie? Zobacz, jak tobą manipulują!

Brittany Kaiser demaskuje mechanizmy zdobywania władzy dzięki wykorzystywaniu danych z mediów społecznościowych. To nie jest fikcja. To stało się naprawdę.

Brittany Kaiser

Upadek demokracji, czyli współczesna sztuka manipulowania masami w mediach społecznościowych. W tym wybuchowym pamiętniku konsultantka polityczna i była pracownica Cambridge Analytica ujawnia niepokojącą prawdę o branży danych wartych wiele miliardów dolarów. Upublicznia, w jaki sposób firmy się bogacą, korzystając z naszych danych osobowych oraz pokazuje, w jaki sposób Cambridge Analytica wykorzystała luki w przepisach dotyczących prywatności, aby pomóc wygrać wybory Donaldowi Trumpowi – i jak łatwo może się to powtórzyć w wyborach prezydenckich gdziekolwiek na świecie.

„Kto potrafi być demaskatorem? Ktoś, czyja lojalność nie jest ostatecznie
i wyłącznie nakierowana na karierę.  Czy na szefa. Czy na agencję. Czy nawet na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanowią ich ci, którzy są lojalni wobec Konstytucji i ochrony demokracji oraz Pierwszej Poprawki i Czwartej Poprawki, które, jak się okazało, w tej chwili są w strzępach. Tylko tacy patrioci. Niestety nie ma ich zbyt wielu. A z tymi, którzy odważą się zabrać głos, identyfikuję się, dziękuję im i gratuluję, to dotyczy mojej przyjaciółki Brittany”

— Daniel Ellsberg, autor, aktywista i informator Pentagon Papers

Zwycięstwo Trumpa, ingerencja Rosji, afera Wikileaks i Brexit – za tymi sprawami stała jedna firma, która pociągała za wszystkie sznurki: Cambridge Analytica. Na wielką skalę potajemnie gromadziła dane użytkowników Facebooka oraz ich znajomych, które następnie reklamodawcy wykorzystywali do bardzo precyzyjnego targetowania reklam. I do manipulowania: tym, co kupujesz, co robisz, co myślisz i na kogo głosujesz…

W wyniku skandalu wokół Facebooka dotyczącego wycieku wrażliwych danych, Cambridge Analytica upadła w maju 2018 roku. Jednym z dwóch demaskatorów była Brittany Kaiser. W jaki sposób ta młoda, ambitna kobieta o idealistycznym nastawieniu została uwikłana w światową sieć gromadzenia i analizowania oraz – co bardzo kontrowersyjne – sprzedaży danych? I czego możemy się nauczyć o prywatności w przestrzeni cyfrowej?

Pozycja obowiązkowa dla każdego świadomego użytkownika internetu!

Dyktatura danych

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Dyktatura danych, Author: Lubimyczytać.pl, Name: Dyktatura danych, Length: 8 pages, Page: 1, Published: 2020-10-22

Sceptykom zatem mówimy – nie bójcie się serii książkowych, każdy nowy tytuł jest jak powrót do domu! A tym, którzy kochają cykle, mówimy – do zobaczenia!

Więcej porywających serii na harpercollins.pl

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Czytelnik

'' Dyktatura danych '' brzmi wyjątkowo dobrze.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książka_koc_kot 22.10.2020 19:55
Czytelniczka

Tym razem zainteresowała mnie tylko "Milcząca żona"

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 22.10.2020 12:08
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd