Święto dla młodych i najmłodszych widzów. 7.MFF Kino Dzieci zaczyna się już jutro!

LubimyCzytać
25.09.2020

Aż 150 tytułów podzielonych na 7 sekcji filmowych, w tym animacje, filmy aktorskie i dokumenty. Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci zapowiada się smakowicie. W tym roku po raz pierwszy festiwal odbędzie się w formie hybrydowej – pokazy odbywać się będą równolegle w kinach w całej Polsce i na specjalnej platformie internetowej. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są kody na filmy wyświetlane podczas 7. MFF Kino Dzieci.

Święto dla młodych i najmłodszych widzów. 7.MFF Kino Dzieci zaczyna się już jutro!

Święto dla młodych i najmłodszych widzów rozpocznie się 26 września i potrwa w 20 festiwalowych kinach i online do 4 października. Nagrodę Kwiatu Paproci 7. MFF Kino Dzieci przyznają widzowie w głosowaniu w kinach i online oraz powołane składy jurorskie (Konkursu głównego, Konkursu filmowych odkryć, ECFA oraz SKSiL). Tradycyjnie o statuetkę powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla młodych widzów na świecie.

Tegoroczny festiwal będzie wyjątkowy. Mimo pandemii, która znacząco wpłynęła na światowy kalendarz wydarzeń filmowych i często krzyżowała plany związane z premierami filmów, udało nam się przygotować świetny program złożony z ponad 150 tytułów, z których niemal połowa to polskie premiery. Od wiosny mieliśmy świadomość, że pandemia wpłynie na kształt i organizację Kina Dzieci. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie edycji hybrydowej. Oprócz 20 festiwalowych kin program dostępny będzie również online na przygotowanej przez nas platformie video. Od pierwszej edycji Kina Dzieci naszym celem było budowanie wydarzenia wykraczającego poza jedno miasto. Od sześciu lat graliśmy nie tylko w Warszawie i we Wrocławiu, ale gościmy również z Konkursem głównym w kilkunastu innych miastach. Teraz, dzięki formule łączącej seanse kinowe i online, naprawdę możemy mówić o Kinie Dzieci jako o wydarzeniu ogólnopolskim - mówi Kamila Tomkiel-Skowrońska – dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Teofrastus

Reklama

Filmy z całego świata

Tegoroczny festiwal zostanie otworzony w warszawskim Kinie Muranów pokazem filmu z Konkursu głównego pt. „Tarapaty 2” w reżyserii Marty Karwowskiej (2020, 9+). Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserką oraz dziecięcymi aktorami: Polą Król, Jakubem Janotą-Bzowskim, Mią Goti – filmowymi Julką, Olkiem i Felką.

W nadchodzącej edycji filmy z Konkursu głównego pokażą wartość prawdziwej przyjaźni i moc uśmiechu. Wrócimy także do wydarzeń znanych z lekcji historii, przypominając sobie jak ważna jest współpraca i solidarność. Pełnym przygód projekcjom towarzyszyć będą spotkania online z twórcami oraz propozycje warsztatów kreatywnych.

W Konkursie filmowych odkryć zobaczymy wyjątkowe pod względem artystycznym historie z całego świata, a każdy z bohaterów pokaże nam swój własny, unikatowy jego kawałek. Odwiedzimy Koreę, Turcję, Anglię, poznamy tajemnicze krainy i różnorodność świata przyrody. Za przewodnik po filmowych zakamarkach posłużą nam karty edukacyjne, zachęcające do poszukiwania znaczeń i własnej analizy filmów. Karty dostępne będą w kinach w Warszawie i Wrocławiu oraz do pobrania na www.kinodzieci.pl.

Tygrys, który przyszedł na herbatkę

Reklama

Bohaterowie znani z literatury dziecięcej

Sekcja Kino Dzieci z nosem w książkach będzie okazją do spotkania z bohaterami znanymi z klasyki i współczesnej literatury dziecięcej. Sekcja zapowiada się w tym roku niezwykle różnorodnie. Wypijemy tradycyjną angielską herbatkę z… przebojowym (dosłownie!) tygrysem, nauczymy się gwizdać i prowadzić video pamiętnik. Sekcja Kino dzieci to między innymi „Pettson i Findus”, „Zimowe szaleństwa Muminka” i animacja „Łoś myśliciel”.

Podczas  poprzednich edycji festiwalu dokumenty były pokazywane w sekcjach Konkurs filmowych odkryć i Krótkie historie. W tym roku dedykujemy im odrębną sekcję. Europejskie kino dokumentalne to wyjątkowe historie młodych ludzi, opowieści o ich marzeniach i pasjach. Warto zaznaczyć, że choć zostały wyprodukowane w Europie, ich akcja i problematyka wykraczają poza nasz kontynent. 

Program dla rodziców i nauczycieli

Kolejna nowość w programie to Kino Dzieci o wychowaniu – sekcja, która powstała z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Trzy pełnometrażowe dokumenty połączymy z wykładami poświęconymi relacji dziecko-dorosły oraz nauczyciel-uczeń.

Nasze zaproszenie do współpracy w tej edycji przyjęli m.in. prof. Bogdan de Barbaro i Przemek Staroń. Prof. de Barbaro - jeden z najbardziej znanych psychoterapeutów w Polsce poprowadzi wykład online pt. „Rozmowy między bliskimi – jak prowadzić dialog w rodzinie”. Nauczyciel i wykładowca, prekursor wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji - Przemek Staroń, przygotował webinar „Niemożliwe jest tylko w naszych głowach, czyli jak uczyć nieszablonowo i z pasją”. Niezmiennie trzymamy kciuki za Przemka Staronia w walce o nauczycielskiego Nobla, czyli do Global Teacher Prize 2020. Zwycięzcę konkursu poznamy już w październiku.

Binti

Kino od nadbałtyckich sąsiadów

Choć łączy nas wspólne morze okazuje się, że w kwestii bałtyckiej kinematografii sporo mamy do nadrobienia. Dlatego podczas tegorocznego 7. MFF Kino Dzieci w sekcji narodowej filmowo spotkamy się właśnie Nad Bałtykiem, poznając najlepsze produkcje naszych sąsiadów z Litwy, Łotwy i Estonii. Drugą sekcją narodową w tym roku jest Między fiordami – filmy z Norwegii. Ten skandynawski kraj jest światową perełką na mapie produkcji filmów dla młodych widzów i może się pochwalić wieloma uwielbianymi przez dzieci tytułami. Sekcja powstała przy wsparciu Funduszy norweskich i EOG.

Reklama

Animacje i filmy aktorskie z sekcji Krótkie historie to małe dzieła sztuki. Tytuły wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, które rozbawią zarówno młodych  widzów, jaki i dorosłych oraz dostarczą wielu wzruszeń.

W Panoramie i Klasyce Kina Dzieci wrócimy do filmów z poprzednich edycji festiwalu. Pokażemy tytuły nagrodzone w ubiegłym roku oraz festiwalowe hity z naszej sześcioletniej historii. Nasi widzowie dorastają razem z nami, chcemy obecnym czterolatkom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Kinem Dzieci umożliwić obejrzenie najlepszych filmów, które pokazywaliśmy w poprzednich latach.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dn. 26.09-4.10.2020. Zapraszamy naszych widzów na seanse w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i 17 innych miastach. Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej – poza pokazami na salach kinowych większość filmów dostępna będzie także online.

Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

KONKURS!

Mamy dla Was 15 kodów umożliwiających bezpłatny dostęp do seansu online podczas Festiwalu Kino Dzieci, odbywającego się w dniach 26.09-04.10 na platformie Nowe Horyzonty Video (NHV).

Jeden kod umożliwia odebranie zniżki w wysokości 15 zł – jest to cena jednego biletu. W przypadku, kiedy widz decyduje się na jeden seans i wykorzystanie kodu, otrzyma dostęp bezpłatny. Jeśli chce wykupić więcej dostępów, może za jeden z nich zapłacić kodem, a wartość jego zamówienia zmniejszy się o 15 zł. W jednej transakcji można wykorzystać tylko jeden kod – jeśli widz otrzymał więcej kodów, musi rozpocząć proces wyboru seansu i „zakupu” każdorazowo dla każdego kodu.

Aby otrzymać kod należy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego kod na film ma trafić właśnie do ciebie?

Na odpowiedzi czekamy do 28.09 umieszczajcie je poniżej w komentarzach w aktualności. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
stepien 25.09.2020 21:41
Czytelnik

jestem zwyczajna mamą ale moja córka Zosia jest wyjątkowa, lubi literaturę skandynawska nie goni za trendami typu LOL i kocha dobre filmy dla dzieci...bilet on-line byłby cudownym prezentem

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 25.09.2020 10:23
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd