Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać
24.08.2020

Jedna z mających w tym tygodniu książek, nad którymi objęliśmy patronat medialny, to zbiór rozmów z licznymi twórcami związanymi z literaturą. Wśród nich miedzy innymi Małgorzata Rejmer, Robert Ziębiński i Alek Rogoziński, którzy mówią o swoich inspiracjach i ukochanych lekturach. Poza tym polecamy także powieść idealną na zakończenie wakacji. Jaką? Sprawdźcie sami!

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Pisać. Rozmowy o książkach”, Mariusz UrbanekPaweł Beręsewicz, Renata PiątkowskaAgnieszka FrączekElżbieta Jodko-KulaWojciech WidłakKatarzyna MillerJerzy Wojciech BorejszaHubert Klimko-DobrzanieckiJanusz Leon WiśniewskiAdam PękalskiBartosz ŻurawieckiJarosław MolendaDaniel WyszogrodzkiPiotr GajdzińskiWacław HolewińskiMałgorzata StrzałkowskaBarbara GawrylukAnna MieszkowskaMałgorzata RejmerAndrzej JankowskiWojciech ChmielewskiMariusz SuroszDorota HartwichKrzysztof PotaczałaMarcin WilkEwa OrnackaRobert ZiębińskiMarcin LudwickiPiotr SzarotaArtur BoratczukKrystyna MirekAnna MatejaJoanna Kuciel-FrydryszakPaweł ChojnackiDominik RutkowskiCezary ŁazarewiczBeata Sabała-ZielińskaMirosław WlekłyPiotr DobrowolskiMarcin JacobyAnna SakowiczGrzegorz KalinowskiMałgorzata CzyńskaAnna MilewskaJustyna BednarekDaria CzarneckaVioletta WiernickaAlek RogozińskiNina Majewska-BrownZbigniew RokitaKrzysztof DrozdowskiPiotr AmbroziewiczNatalia BudzyńskaMarcin KoziołMaciej Bernatt-ReszczyńskiMagda LouisKamil CałusJoanna SzyndlerAndrzej SkalimowskiAndrzej ZbrożekAgata MaksimowskaJan Krzysztof PiaseckiAnna TomiakRafał DajborEwa Małkowska-BieniekKarolina KuszykJustyna SucheckaAnna Synoradzka-Demadre (wyd. Biblioteka Słów)

Wywiady były pierwotnie zamieszczone w „Magazynie Literackim KSIĄŻKI”, ukazały się na łamach miesięcznika w latach 2018-2020. W zbiorze znalazły się rozmowy z twórcami różnych gatunków literackich – od prozy, przez reportaż, po książkę dla dzieci. Autorzy opowiadają o swojej twórczości, warsztacie literackim, inspiracjach. Część rozmów toczy się wokół głośnych tytułów, które znalazły się w ostatnich latach na listach bestsellerów, z niektórymi autorami – czasami twórcami jednej książki – czytelnicy zetkną się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że publikacja zachęci do bliższej znajomości przynajmniej z niektórymi bohaterami tego zbioru.

„Dla jej dobra”, Ellen Marie Wiseman, tłumaczenie: Anna Sauvignon (wyd. Wydawncitwo Kobiece)

Porywająca powieść o niszczycielskiej sile rodzinnych tajemnic.

Lata 30. XX wieku. Mała Lilly Blackwood jest inna niż reszta dzieci. Rodzice trzymają ją na strychu w ukryciu przed światem. Jednak nadchodzi niezapomniany moment, w którym dziewczynka wychodzi z domu pierwszy raz w życiu. Pod osłoną nocy matka sprzedaje ją właścicielowi cyrku.

Reklama

Ponad dwie dekady później dziewiętnastoletnia Julia Blackwood otrzymuje w spadku po rodzicach posiadłość ze stadniną koni. Dom zawsze był dla niej miejscem pełnym zakazów i surowych zasad. Ma nadzieję, że powrót do niego pomoże jej wyprzeć bolesne wspomnienia. Na strychu znajduje tajemnicze fotografie przedstawiające osobliwą dziewczynkę w cyrku. Pragnie odkryć jej historię.

Początkowo cyrk Braci Barlow był dla Lilly kolejnym więzieniem. Jednak dzięki dwóm słoniom i ich treserowi dziewczynka odkrywa w sobie siłę i staje się największą atrakcją widowiska. Dopóki nie wydarza się tragedia…

Julia będzie musiała odkryć prawdę o losie Lilly.

[kk]

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 24.08.2020 08:39
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd