„Teściowa” Sally Hepworth – co chatka, to zagadka

LubimyCzytać LubimyCzytać
23.06.2020

W rodzinie Goodwinów każdy coś ukrywa. Relacja Lucy z teściową Dianą od początku nie układa się dobrze. Już podczas pierwszego spotkania kobieta orientuje się, że nie o takiej partnerce dla swojego idealnego syna marzyła przyszła teściowa. Któż jednak winiłby matkę za wygórowane oczekiwania?

„Teściowa” Sally Hepworth – co chatka, to zagadka

Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa, orędowniczka sprawiedliwości społecznej, a przy tym wolontariuszka niosąca pomoc potrzebującym. Zawsze miła, przyjazna, szczodra. Nikt nie powie o niej złego słowa. Nikt, prócz Lucy.

Po kilku latach od ślubu syna Diana odbiera sobie życie. Powód? Diagnoza nieuleczalnej choroby. Tymczasem autopsja nie wykazuje nic podobnego. Inne elementy układanki też do siebie nie pasują. Czy ktoś mógł się przyczynić do jej śmierci? Cień podejrzenia pada na najbliższych, a Lucy zdaje się mieć najsilniejszy motyw.

Jedno jest pewne, sekrety Goodwinów prędzej czy później ujrzą światło dzienne…

Sally Hepworth prowadzi nas przez dwie narracje, teściowej i synowej. Obie bohaterki ulegają stereotypowym uprzedzeniom, obie chcą dobrze, a jednak jedna z nich pada ofiarą morderstwa.

Powieść „Teściowa” to jedna z wielu historii o rodzinie z pozoru spokojnej, „dobrej”, w której w końcu na jaw wychodzą wstydliwe sprawy, uprzedzenia i żale. Konflikt teściowa–synowa doprowadza do tragedii. Ta książka z pewnością zadowoli wielu wielbicieli „Wielkich kłamstewek”.

Prawa do ekranizacji powieści „Teściowa” już sprzedano.

Sally Hepworth jest australijską pisarką, której powieści przetłumaczono na piętnaście języków. Powieściopisarki Liane Moriarty i Emily Giffin chwalą jej twórczość jako prozę kobiecą w najlepszym wydaniu, której lektura wręcz uzależnia. Autorka mieszka w Melbourne. Ma męża i trójkę dzieci.

Artykuł sponsorowany

[kk]

 

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Coral 23.06.2020 21:14
Czytelniczka

Już po przeczytaniu tego artykułu jestem ciekawa cóż to za tajemnica. Myślicie, że jest to dobry wybór dla kogoś kto nie ma zbyt wielkiego doświadczenia z thrillerami?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
_paniodpolskiego 23.06.2020 20:04
Czytelniczka

Muszę to przeczytać!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 23.06.2020 11:43
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd