rozwiń zwiń

Konkurs Best Film i Wydawnictwa Albatros. Wygraj kody na film i e-booki

LubimyCzytać LubimyCzytać
29.04.2020

Specjalnie dla użytkowników lubimyczytać.pl Wydawnictwo Albatros i Best Film zorganizowali konkurs – nagrody, jakie w nim można wygrać, umilą czas spędzany podczas zamknięcia w domu. To nie lada gratka dla fanów tajemnic i zagadek. Usatysfakcjonowani będą zarówno fani książkowych, jak i filmowych thrillerów – szczególnie tych, które tworzy Donato Carrisi.

Konkurs Best Film i Wydawnictwa Albatros. Wygraj kody na film i e-booki

Donato Carrisi – to nazwisko zna każdy miłośnik włoskich kryminałów. Reżyser, pisarz, autor scenariuszy i dramaturg światową sławę zyskał po wydaniu powieści „Zaklinacz” w 2009 roku. Książka została przetłumaczona na 20 języków i długo utrzymywała się na wysokich pozycjach na listach bestsellerów nie tylko we Włoszech. Autora wyróżniono nagrodą Bancarella, powieść nominowano także do prestiżowej francuskiej Prix des Lecteurs. Następne książki – „Trybunał dusz" i „Hipoteza zła" – ugruntowały jego pozycję jako pisarza tworzącego wciągające zagadki kryminalne i potrafiącego zaskoczyć czytelnika.

Donato Carrisi - włoski twórca thrillerów doskonałych

W 2015 roku Donato Carrisi wydał „Dziewczynę we mgle”, a dwa lata później zadebiutował w roli reżysera adaptując własną powieść. „Dziewczyna we mgle” została sprzedana na całym świecie w ponad trzech milionach egzemplarzy. Za jej ekranizację Donato Carrisi odebrał z rąk Stevena Spielberga nagrodę Włoskiej Akademii Filmowej – odpowiednik amerykańskiego Oscara.

„Dziewczyna we mgle”

„Dziewczyna we mgle” to ciesząca się międzynarodową sławą książka, która została przeniesiona na duży ekran.

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem… lub zabójcą. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.

Trzymający w napięciu thriller wyreżyserował Donato Carrisi, przenosząc na ekran własną bestsellerową powieść. W obsadzie znalazły się gwiazdy europejskiego kina: Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Gomorra”), Jean Reno („Leon zawodowiec”, „Ronin”, „Kod da Vinci”) Alesso Boni („Turysta”), czy Greta Scacchi („Powrót do Brideshead”). Na całym świecie sprzedano ponad trzy miliony egzemplarzy powieści Donato Carrisiego. W listopadzie 2017 roku Sunday Times ogłosił „Dziewczynę we mgle” książką miesiąca.

„W labiryncie”

Samantha kiedyś była zwykłą, beztroską nastolatką, lecz wszystko zmieniło się w dniu, kiedy została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Nie wiadomo, jak udało jej się uciec, bo gdy dziewczyna budzi się w szpitalu, nie jest w stanie sobie nic przypomnieć. Pamięta tylko tajemniczy labirynt, w którym była więziona. Pomoc oferuje jej doktor Green, policyjny profiler (Dustin Hoffman). Dzięki niemu dziewczyna próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko (Toni Servillo). Oprawca, który uwięził dziewczynę, wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy…

Serwis lubimyczytać.pl objął nad filmem i książką „W labiryncie” patronat medialny.

KONKURS

Napiszcie nam, dlaczego warto najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film, który jest jej ekranizacją. Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzu do tej aktualnosci. Autorzy najciekawszych zgłoszeń otrzymają nagrody: e-booki i kody do wykorzystania na platformie vod.pl.

Nagrody:

  • 10 zestawów nagród: kod na film „W labiryncie" i  dwa e-booki: „W labiryncie" i „Dziewczyna we mgle" autorstwa Donato Carrisiego.

Konkurs trwa do 6 maja. Szczegóły w regulaminie konkursu.

[ec]

#czytamwdomu #kupujeksiazki


komentarze [27]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 15.05.2020 16:39
Administrator

Dzień dobry,
Konkurs został rozwiązany. Zwycięzcy otrzymali od nas informacje w wiadomości prywatnej.
Pozdrawiamy,
Zespół LC

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ololololo 06.05.2020 19:08
Czytelnik

Kiedy czytamy książkę w naszej głowie pojawia się stworzony na jej podstawie świat. Posługując się zawartymi w niej opisami tworzymy sobie swoją wersję wyglądu postaci, miejsc, sytuacji. Kiedy czytamy przenosimy się do tej krainy, która mimo, że stworzona na podstawie tej samej książki, jest unikatowa dla każdego z nas. Pozwala nam to nawiązać więź z bohaterami i samą...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
dzienNICKarz 06.05.2020 11:46
Czytelnik

Kartka papieru przyjmie wszystko. Podobnie jak wyobraźnia człowieka, która jest nieograniczona. Słowo pisane jest wyjątkowym sposobem połączenia twórcy z odbiorcą. Widząc te same zdania, zarówno autor jak i czytelnicy, mają inną wizje przedstawionego świata i postrzegania wydarzeń. Sprawia to, że jedna i ta sama lektura w wyobraźni każdego człowieka jest czymś innym....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
fantastyczna 05.05.2020 10:36
Czytelniczka

Czytając książkę tworzymy w swojej wyobraźni naszą wersję opisanych wydarzeń (zainspirowaną tekstem autora, lecz nie koniecznie w pełni zgodną i ubarwioną o szczegóły, które w lekturze się nie pojawiły). Za to oglądając filmową ekranizację mamy okazję skonfrontować naszą wizję z wyobrażeniem innej osoby, która czytała ten sam tekst, jednak nie koniecznie odebrała go w ten...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
awern 04.05.2020 21:00
Czytelniczka

Najlepiej jest najpierw przeczytać książkę, ponieważ przenosimy się w świat, który autor chce nam przedstawić. Możemy czuć emocje opisywane przez pisarza razem z bohaterami książki. Większość rzeczy, np wygląd postaci, wnętrz domów, zostaje jednak pozostawiony naszej wyobraźni i możemy widzieć świat zgodny z naszymi upodobaniami estetycznymi.
Następnie oglądanie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Arilla 04.05.2020 13:25
Czytelniczka

Oczywiście, że najpierw sięgamy po książkę! Pomijając to, że podczas czytania sami stwarzamy sobie obraz bohaterów itd. to film po prostu w mniejszym bądź większym stopniu zdradza zakończenie!
Nie wyobrażam sobie obejrzenia ekranizacji kryminału czy thrillera, a potem dopiero jego przeczytania...
Gdzie wtedy podzieje się to nerwowe przewracanie stron, obgryzanie paznokci,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Scarletrose 03.05.2020 21:37
Czytelnik

Czytając książkę, przenosimy się w inny świat - świat stworzony w naszej głowie. Gdy oglądamy film, dalej pozostajemy w pokoju, kinie czy sali wykładowej. Film nie pobudza wszystkich naszych zmysłów, nie wywołuje tak wielu emocji.

Kiedy czytamy o cierpieniu bohatera, nie czujemy jego cierpienia, ale nasze własne. Jego przeżycia są tylko pretekstem do ponownego odtworzenia...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ktos118 03.05.2020 13:26
Czytelnik

To bardzo proste! Najpierw przeczytam książkę, a potem zaproszę na obejrzenie filmu przyjaciół (tak - są apki, które pozwalają na zdalne zsynchronizowanie oglądania!), którzy nie są amatorami czytelnictwa. Podczas seansu rzucę kilka uwag w stylu "w książce to było inaczej", ale bez spojlerów - tak by wzbudzić w znajomych ciekawość. Potem pozostaje tylko czekać aż moi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
kiciona 02.05.2020 17:17
Czytelniczka

Dlaczego najpierw przeczytać książkę, a dopiero później film?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Książka zawiera więcej informacji, po przeczytaniu książki widzimy jak wiele informacji autor ekranizacji przed nami zataił. Czytając książkę wyobrażamy sobie miejsca i ludzi pasujących do klimatu, podczas gdy nie raz oglądając adaptację (zwłaszcza z dubbingiem) nie mogłam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ewangelina 02.05.2020 15:28
Czytelniczka

Zdecydowanie najpierw książka ponieważ:
Książka wchłania mnie w swe światy,
Buduje w mej głowie klimaty.
Wzrok mój biegnie po linijkach,
Słowach, zdaniach i opisach,
Przed oczami mam zdarzenia,
Które autor mi przedstawia,
W głowie tworzą się obrazy
- to ma „władza” kiedy czytam.
Wyobraźnia mi pracuje,
Wszystko sobie tam kreuje.
To czytanie trochę trwa.
Czasem tydzień albo...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej