Obejrzyj najnowsze odcinki magazynu „Prolog”

LubimyCzytać
29.11.2019

Magazyn „Prolog” to najciekawsze wydarzenia związane z książkami, rozmowy z poczytnymi twórcami i omówienia najgorętszych premier. Nowe odcinki ukazują się co tydzień, warto więc regularnie sprawdzać, jaki temat wybrali producenci. W każdym z nich znajdziecie opinie użytkowników lubimyczytać.pl.

Obejrzyj najnowsze odcinki magazynu „Prolog”

Magazyn „Prolog” ukazuje się co środę na kanale Legimi w serwisie YouTube. Można w nim znaleźć cytaty z opinii użytkowników lubimyczytać.pl i wystawioną przez nich średnią ocenę danego tytułu. Poszczególne odcinki znajdziecie również w naszym cotygodniowym newsletterze redakcyjnym – „Abstrakcie”.

Nie przeocz niedawnych odcinków „Prologu”

„Prolog” numer 66 był w całości poświęcony Andrzejowi Pilipiukowi – jednemu z bardziej płodnych, ale też niezwykle popularnych pisarzy fantasy, twórcy m.in. postaci Jakuba Wędrowycza. Do dziś Andrzej Pilipiuk wydał kilkadziesiąt książek, których nakład osiągnął kilka milionów egzemplarzy. Rozmowę z pisarzem uzupełniają wypowiedzi współpracujących z nim przedstawicieli wydawnictwa Fabryka Słów.

Gościem 67. odcinka „Prologu” była królowa polskiego kryminału, Katarzyna Bonda. Ekipa programu została zaproszona do gabinetu pisarki, która opowiedziała o najnowszej powieści „Miłość leczy rany, o fascynacji Kazachstanem, a także wytłumaczyła, dlaczego korona, założona jej przez czytelników, coraz bardziej zaczyna uwierać.

Widzowie odcinka 68. zobaczą rozmowę z Cezarym Łazarewiczem – wybitnym reporterem, autorem wydanej niedawno książki „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia”. Laureat Literackiej Nagrody NIKE za „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” zastanawia się, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że niepozorny emigrant z Polski dał się wplątać w wewnętrzną politykę RPA, popełniając finalnie, w 1993 roku, mord na charyzmatycznym działaczu Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej. Janusz Waluś za zabójstwo Chrisa Haniego do dziś odbywa w RPA karę więzienia. Cezary Łazarewicz opisuje w książce swoje spotkania z więźniem oraz osobami nie tylko z jego otoczenia.

Bohaterką najnowszego „Prologu” jest Ałbena Grabowska – autorka poczytnego cyklu „Stulecie Winnych. Pisarka niedawno opublikowała nową książkę, zatytułowaną „Matki i córki. Tematem odcinka są powieści obyczajowe, w których losy kobiet toczą się niejako w cieniu wielkich historii.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2834
4
28.11.2019 12:38

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd