Warner Bros. zekranizuje „Innych ludzi“

LubimyCzytać
30.07.2019

Warner Bros. Pictures rozszerza działalność o produkcję polskich filmów. Książkę Doroty Masłowskiej „Inni ludzie” na podstawie własnego scenariusza na wielki ekran zaadaptuje Aleksandra Terpińska.

Warner Bros. zekranizuje „Innych ludzi“

Będzie to debiut fabularny młodej reżyserki. Jej film „Najpiękniejsze fajerwerki ever” zdobył w 2017 roku główną nagrodę w konkursie Grand Prix Canal Plus w kategorii najlepszy film krótkometrażowy. Co ciekawe, nie będzie to pierwsze spotkanie artystek. Aleksandra Terpińska i Dorota Masłowska miały już okazję współpracować przy produkcji… oficjalnego trailera książki „Inni ludzie”. Punktów stycznych produkcji spod znaku braci Warner i opublikowanego w 2018 roku video jest więcej, gdyż za kamerą ponownie stanie Bartosz Bieniek. Za ścieżkę dźwiękową filmu odpowiadać będzie Auer, producent muzyczny mający na koncie pracę z takimi artystami, jak Monika Brodka, Pezet i Małolat.
Producentkami są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek z firmy Madants, które miały już okazję współpracować przy filmach Wojciecha Smarzowskiego, Agnieszki Holland i Claire Denis. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec tego roku, aktualnie trwa faza castingów i kompletowania obsady. Premierę obrazu Terpińskiej zaplanowano na 2020 rok.

„Inni ludzie” to ostatnia powieść wydana przez polską pisarkę. Hipnotyzująca i dynamiczna historia o miłości i jej braku, której akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie. Jak możemy przeczytać w zapowiedzi filmu na stronie producenta: „Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumu mediów społecznościowych”. Ważną rolę w powieści Masłowskiej odgrywa energiczny język, którym posługuje się pisarka. Chociaż jest pełen wulgaryzmów i słowotwórstwa, niekiedy nawet błędów ortograficznych, to układa się w specyficzny hip-hopowy rytm, który niesie nas przez karty książki. Sztuką będzie zachowanie tego języka także i w filmie.

Warto nadmienić, że powieść „Inni ludzie” doczekała się już adaptacji scenicznej. Na deski teatru TR Warszawa przeniósł ją reżyser Grzegorz Jarzyna.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2507
4
30.07.2019 15:26

Zapraszamy do dyskusji.


734
239
31.07.2019 08:50

Oby poszło lepiej niż z "Wojną....", gdzie poza kilkoma epizodami wyszło poniżej oczekiwań, mimo dobrej obsady.


zgłoś błąd